یکی از استودیوهای مهم فاکس نکست توسط شرکت اسکوپلی خریداری شد

یکی از استودیوهای مهم فاکس توسط شرکت اسکوپلی خریداری شد

یکی از استودیوهای مهم فاکس نکست توسط شرکت اسکوپلی خریداری شد

سال گذشته بود که شایعه‌ای مبنی بر فروش استودیو فاکس‌ نکست (FoxNext) منتشر شده بود، امروز اخباری مبنی بر فروش این شرکت به شرکت اسکوپلی (Scopely) تایید شد.

شرکت دیزنی (Disney) استودیوهای بازی سازی فاکس‌ نکست (FoxNext) که در کالور سیتی کالیفرنیا واقع شده بود را به شرکت اسکوپلی (Scopely) فروخته است. فاکس‌ نکست جزو استودیوهایی بازی سازی شرکت دیزنی بوده است و  امروز مطلع شدیم که دیگر در انحصار شرکت بزرگ دیزنی نیست. بنا بر گزارش‌های منتشرشده وب‌سایت ورایتی شرکت دیزنی استودیو فاکس‌ نکست را به شرکت اسکوپلی ناشر بازی های مخصوص گوشی های هوشمند فروخته است.

استودیو FoxNext بیشتر به خاطر ساخت بازی Marvel Strike Force در سال ۲۰۱۸ معروف شد. Marvel Strike Force یک بازی نقش آفرینی بود که توانست در سال اول پس از عرضه ۱۵۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. این استودیو در حال حاضر بر روی یک بازی جدید استراتژی و چندنفره بر اساس فیلم Avatar ساخته‌ی جیمز کامرون (James Cameron) کار می‌کند.

یکی از استودیوهای مهم فاکس توسط شرکت اسکوپلی خریداری شدScopely، سازنده بازی‌های گوشی‌های هوشمند مانند The Walking Dead: Road to Survival و WWE Champions را در کارنامه خود دارد. این شرکت در آینده برنامه دارد که استودیوی کلد آیرون (Cold Iron Studio) را در آینده‌ای نزدیک بفروش برساند. این استودیو سازنده‌ی عناوین مختلفی برای کنسول‌های بازی و رایانه‌های شخصی است. در ادامه تیم اوبراین، رئیس کمپانی Scopely در وب‌سایت ورایتی ذکر کرد:

ما به شدت از ساخته‌های استودیوی فاکس‌ نکست شگفت‌ زده شده‌ایم و بی‌صبرانه منتظر ساخت عناوین جدید در کنار آن‌ها هستیم. این یک قرارداد عالی برای شرکت اسکوپلی است و کاملا با استراتژی‌های ما هم‌خوانی دارد.

شرکت دیزنی سال گذشته و همزمان با خرید رسمی شرکت Century Fox، مالکیت استودیوی فاکس‌نکست را نیز به دست آورد و حال بدلیل فعالیت نکردن در صنعت بازی‌های ویدئویی، تصمیم به فروش این استودیو دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.