گزارش TaxWatch UK: راک استار گیمز با پرداخت نکردن مالیات ۳۷٫۶ میلیون پوند سود کرده است

گزارش TaxWatch UK: راک استار گیمز با پرداخت نکردن مالیات ۳۷٫۶ میلیون پوند سود کرده است

گزارش TaxWatch UK: راک استار گیمز با پرداخت نکردن مالیات ۳۷٫۶ میلیون پوند سود کرده است

گروه TaxWatch UK اعلام کرده است که شرکت بازی‌سازی راک استار گیمز (Rockstar Games) با بهره‌برداری از طرحی که به بازی‌سازان مستقل اجازه می‌دهد مالیاتی پرداخت نکنند، توانسته که خود را از پرداخت مالیات معاف کند و ۳۷٫۶ میلیون پوند سود کند.

گروه TaxWatch UK مسئولیت بررسی مالیاتی شرکت‌های مختلف در انگلستان را برعهده دارد و به‌تازگی مدعی شده که این شرکت از سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷، مبلغی معادل ۴۲ میلیون پوند سود کرده. احتمالا راک استار با دولت وارد همکاری شده‌اند مانند شرکت AMD که با دولت آن زمان برای مدتی همکاری کرد. جرج ترنر (George Turner)، رئیس گروه TaxWatch UK، درباره‌ی این موضوع گفت:

ممکن است این مسئله زیر سر دولت باشد و آن‌ها از برنامه‌ای که متعلق به بازی‌سازان مستقل و شرکت‌های کوچک است، برای سرمایه‌گذاری روی یک شرکت شدیدا پرسود یعنی راک استار استفاده کرده‌اند. فورا باید جلسه‌ای در این مورد شکل گیرد.

TaxWatch UK افزود که مبلغ زیادی از این پول برای تولید نسخه‌ی جدید GTA خرج شده است:

این امر واضح است چرا که شرکت راک استار گیمز از زمان GTA V هیچ عنوان دیگری را تحت برچسب “متعلق به فرهنگ بریتانیایی” ثبت نکرده است. برچسبی که در وهله‌ی اول برای استفاده‌ی طرح عدم پرداخت مالیات لازم است. استودیوها می‌توانند پیش از عرضه‌ی بازی، از پول مربوط به عدم پرداخت مالیات استفاده کنند تا هزینه‌های خود را تامین کنند. ممکن است راکستار از این مبلغ هنگفت برای تولید GTA IV استفاده کرده باشد. در حالی که GTA V هزینه‌ای معادل ۱۳۷ میلیون دلار داشت، GTA IV قطعا بیشتر از این هزینه خواهد داشت.

راک استار گیمز هنوز پاسخی به ادعاهای گروه TaxWatch UK نداده است. نسخه‌ی جدید Grand Theft Auto به نام GTA VI است و هنوز اطلاعاتی از آن منتشر نشده است. به‌تازگی یک فروشگاه آنلاین بازی GTA VI را لیست کرده و ادعا کرده که این بازی در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد که از طریق این لینک قابل مشاهده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.