کنسول پلی استیشن ۴ هفت ساله شد

کنسول پلی استیشن ۴ هفت ساله شد

کنسول پلی استیشن ۴ هفت ساله شد

هفت سال پیش، همگی منتظر رونمایی سونی از پلی استیشن ۴ بودیم مانند همین روزهای حال حاضر ما که منتظر سونی هستیم تا از پلی استیشن ۵ رونمایی کند. سونی در تاریخ ۲۰ فوریه‌ی ۲۰۱۳ و در جریان رویداد PlayStation Meeting به تمامی شایعات درباره‌ی کنسول جدید خود پایان داد و از ps4 رونمایی کرد.

ps4 در حال حاضر پشت‌سر کنسول پلی استیشن ۲ قرار دارد و هنوز هیچ کنسولی نمی‌تواند از نظر فروش و محبوبیت از آن پیشی بگیرد. پلی استیشن ۴ دومین کنسولی بود که هواداران از آن بسیار استقبال کردند و می‌توان گفت که این کنسول یک تحول عظیم در رویکرد سونی در صنعت بازی‌های ویدئویی بود. سونی از نسل هفتم و مشکلات پلی استیشن ۳ درس‌های بزرگی گرفت تا در نسل هشتم تکرار نکند و می‌توان گفت که یکی از موفقیت‌های این کنسول، همین موضوع است. از طرفی دیگر سونی در نسل هشتم با عرضه بازی‌های مختلف برای کنسول خود توانست نگاه بسیاری از بازیکنان را به سوی خود جلب کند.

در نسل هشتم سونی یک رقیب قدرتمند داشت که همایت کننده‌اش شرکت بزرگ مایکروسافت بود. کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ از نظر عناوین انحصاری و … مورد رقابت توسط بسیاری از افراد و وب‌سایت‌های بزرگ جهان قرار می‌گرفتند و به نظر می‌رسد تاکنون برنده‌ی این رقابت مشخص شده است.

هواداران سونی کماکان منتظر رونمایی سونی از پلی استیشن ۵ هستند و ویروس کرونا باعث شد تا تمامی امید هواداران از این بابت که سونی در رویدادهای پیش‌رو از کنسول جدید خود رونمایی می‌کند، نقش بر آب شوند. امیدواریم سکوت شرکت سونی به زودی شکسته شود و اطلاعات و جزئیات بیشتری را درباره‌ی پلی استیشن ۵ منتشر نماید. در ادامه پیشنهاد می‌کنم (تاریخچه کنسول‌های پلی استیشن) را از دست ندهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.