پشتیبانی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس از Backward Compatibility

پشتیبانی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس از Backward Compatibility

پشتیبانی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس از Backward Compatibility

حدودا هفته‌ی پیش بود که مایکروسافت کنسول جدید خود را در مراسم The Game Awards 2019 معرفی کرد، این کنسول که کنسول نسل نهمی به حساب می‌آید، پس از معرفی اطلاعاتی در رابطه با این کنسول منتشر شد.

حالا اطلاعات تازه‌ای دررابطه با این کنسول منتشر شده که این اطلاعات می‌گویند که کنسول ایکس‌باکس سری ایکس از قابلیت پشتیبانی از نسل قبل یا همان (Backward Compatibility) در همان روز اول عرضه برخوردار خواهد بود. آقای جیسون رونالد (Jason Ronald) درباره‌ی این موضوع گفت:

من چندین بازی از ایکس‌باکس وان ایکس و ایکس‌باکس ۳۶۰ را برروی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس انجام دادم تا از این موضوع اطمنیان حاصل کنیم که می‌توانیم وعهده‌ی پشتیبانی از نسل قبل را در همان روز اول عرضه عملی کنیم. در حال حاضر هزاران بازی وجود دارند که برروی ایکس‌باکس وان اجرا می‌شوند. ما می‌خواهیم درکنار اینکه آن بازی‌ها به نسل آینده منتقل می‌شوند، سرویس‌های شما نیز همراهتان باشند. می‌خواهیم دستاوردهای شما طی دورانی که بازی کرده‌اید مانند امتیازات، فهرست دوستان، اچیومنت‌ها و فایل‌های ذخیره‌ی بازی‌ها همراه شما باقی بمانند تا مانعی برای انتقال [به نسل بعدی] وجود نداشته باشد.

آقای رونالد گفت که مایکروسافت برای کنسول جدید خود یعنی ایکس‌باکس سری ایکس زحمت بسیار کشیده است.

اطمنیان از اجرای درست قابلیت پشتیبانی از نسل‌های گذشته مستلزم کار زیادی است. به همین دلیل اگر به خاطر داشته باشید ما برای مدتی کار برروی انتقال بازی‌ها از ایکس‌باکس ۳۶۰ برروی ایکس‌باکس‌ وان را متوقف کرده بودیم.این زحمتِ زیاد همچنین برای پشتیبانی از بازی‌های ایکس‌باکس وان نیز صورت گرفت زیرا یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها این است که معمولاً بازی‌های کنسولی به‌شکل فوق‌العاده‌ای برای سخت‌افزاری خاص بهینه‌سازی می‌شوند و ما مجبور هستیم آن بازی‌ها را برای سخت‌افزار نسلِ جدید نیز بهینه‌سازی کنیم. ما با معماری تراشه‌ی جدیدی روبه‌رو بودیم و در همین زمان باید امکان پشتیبانی از نسل گذشته را نیز در سخت‌افزار پیاده می‌کردیم. به همین دلیل تصمیم‌های مشخصی گرفتیم تا میزان تلاش برروی این بخش را به حداقل برسانیم. با این وجود قصد ندارم زحمات زیادی را که تیم تولید متحمل شدند بی‌اهمیت جلوه دهم چراکه تلاش‌های بسیار عظیمی صورت گرفته است.

کنسول ایکس‌باکس سری ایکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ به همراه بازی Halo Infinite عرضه می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.