ویروس‌ها در بازی رزیدنت اویل Resident Evil

ویروس‌ها در بازی رزیدنت اویل Resident Evil

ویروس‌ها در بازی رزیدنت اویل Resident Evil

یکی از عناصر اصلی سری بازی های Resident Evil شیوع ویروس های مختلف است. این ویروس ها کمپانی Umbrella را درست کرده اند و در تلاش برای ساخت سلاح های Bio (B.O.W.S) هستند.

اصل و نسب

دکتر ادوارد اشفورد و دکتر جیمز مارکوس بنیانگذاران شرکت Ozwell E، Umbrella وSpencer هستند، اواسط قرن بیستم هدف آنها ایجاد سلاح بیولوژیکی بود. این کار باعث کشف شدن یا ساختن یک ویروس جدید می شود که اگر ویروس جدیدی درست شود دیگر قابل کنترل نیست و ممکن است خطری برای محیط زیست باشد، این ویروس ها مانند سرباز عمل می کنند. در ۴ دسامبر سال ۱۹۶۷، با کشف ویروس Progenitor سه نفر موفق به ساخت شرکت Umbrella شدند.

ویروس پیشرونده

ویروس Progenitor، همچنین به عنوان ویروس موسس یا مادر شناخته می شود. در ۴ دسامبر ۱۹۶۷ توسط دکتر ادوارد اشفورد، دکتر جیمز مارکوس و لرد اوزول، ویروس اسپنسر کشف شد. اگر چه اشفورد می خواست از توانایی های این ویروس برای کمک به معلولین استفاده کند اما مارکوس و اسپنسر می خواستند از آن برای پروژه سلاح های زیستی استفاده کنند و پس از مرگ اشفورد در سال ۱۹۶۸ ، آنها توانستند تحقیقات مورد نظر خود را آغاز کنند. تنها بازمانده از آزمایش Progenitor، Trevor است، او با ویروس پیوند خورده است.

این ماده سریع و غیر قابل کنترل در ژنتیک میزبان ایجاد می شود. در میزبان هایی که ساختار ژنتیکی کمتری نسبت به انسان دارند، جهش ها کمتر نشان داده می شود و باعث پرخاشگری می شوند.

ویروس Tویروس T

ویروس Tyrant یا T-virus، ویروس اصلی مورد استفاده Umbrella است و ساخت B.O.W.S را به عهده دارد.

بر اساس گزارشات در این بازی، دکتر جیمز مارکوس موفق شد ویروس Tyrant را در مرکز آموزش مدیریت Arklay در تاریخ ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۸ از طریق سنتز ویروس Progenitor و DNA زالو ایجاد کند. Progenitor حساسیت به نور و گرما دارد، خاصیتی که در بیشتر دشمنان بازی مشاهده می شود. گفته می شود که ویروس Tyrant مشابه اکثر ویروس های دیگر عمل می کند، همچنین توانایی تحریک بافت مرده را دارد، به طور قابل توجهی جهش دهنده میزبان خود است و تقریبا هر نوع میزبانی را آلوده می کند. این ماده با کشتن و جایگزینی بر میتوکندری در سلولهای آلوده، بافت مرده را متحرک می کند و سپس با این سلول ها ترکیب می شود تا انرژی کافی برای پایین مغز تولید کند. با این کار بیشتر سیستم های بدن مانند سیستم گردش خون یا دستگاه تنفسی زائد ساخته می شوند. با این حال، این فرایند دارای نقص نکروز شدید در میزبان می شود و ظاهر پوسیده ای پدید می آید. B.O.W.S زمانی ایجاد می شود که ویروس در بدن میزبان قرار بگیرد. موجودات با ساختارهای ژنتیکی متفاوت از انسان، معمولاً جهش های شدیدی را نشان می دهند.

 The Daylightتنها واکسن ویروس T است، اما این واکسن را باید قبل از شیوع ویروس به مردم تزریق کنند. مجموعه فیلم هایLive-Actionb  همچنین یک واکسن پیشگیرانه به نام آنتی ویروس ارائه داده، که باید طی چند ساعت پس از عفونت اولیه تزریق شود. در Resident Evil نشان داده شده است که اگر آنتی ویروس خیلی دیر تزریق شود، ویروس T باعث خنثی شدن آن می شود. چتر همچنین سعی در تولید چندین واکسن دیگر داشت. واکسن t توسط WilPharma ایجاد شد، اما فقط یک کارمند در حال فروش آن است. AT1521 اولین تلاش او در تولید واکسن بود، البته نمونه اصلی آن از بین رفته است. همچنین یک واکسن بی نام در زیر بیمارستان عمومی راکون در Resident Evil 3 ساخته شد که برای نجات جیل ولنتاین مورد استفاده قرار گرفت.

ویروس T-Veronicaویروس T-Veronica

ویروس t-Veronica، ویروس اصلی مورد استفاده در Resident Evil Code: Veronica است. و مسئول جهش چندین دشمن است. همچنین یک ویروس از نوع t-Alexia وجود دارد که نوعی رقیق ویروس است که در طول دوره کرایوژنز در میزبان اصلی آن یعنی الکسیا اشفورد ایجاد شده است. ویروس t-Veronica توسط الکسیا اشفورد از طریق سنتز ویروس Progenitor و ژن مورچه ملکه که حاوی “ویروس باستانی” است تولید شده است. او این کار را برای پدرش انجام داد، اما چون عفونت کنترل نشده بود، وی ناپایدار و بی فکر شد. این باعث شد که او متوجه شود که اگر به آرامی در کروژنز جذب کند، جهش ها قابل کنترل است. مانند ویروس Progenitor،  t-virusو ویروس t-Veronica باعث جهش سریع می شود، اما عفونت قابل کنترل است و در صورت جذب ویروس در مدت زمان طولانی، می توان عفونت را کنترل کرد و اطلاعات را حفظ کرد.

آلکسیا اشفورد این مسئله را با ماندن پانزده سال در خواب کریوژنیک به دست آورد، در حالی که ویروس در سلول های او ادغام می شود. جهش های آلکسیا ناشی از این ویروس می تواند به احتراق خون و استفراغ منجر شود. اگرچه ویروس t-Veronica ابزاری مفیدی برای اهداف transhumanism است، اما به عنوان سلاح زیستی بی فایده است، زیرا میزان عفونت آن پایین است و فقط با تزریق مستقیم قابل انتقال است. از آنجا که وی قادر به کنترل ذهنی هر ارگانیسم آلوده بهt-Veronica ، Alexia است، نه اینکه از ویروس به عنوان سلاح استفاده کند، قصد دارد از مورچه های آلوده خود برای پخش ویروس در سراسر جهان با گاز گرفتن انسان و حیوانات آن را تزریق کند و اگر این کار صورت بگیرد او همه ی موجودات زمین را می تواند کنترل کند.

ویروس NE-Tویروس NE-T

ویروس NE-T بسیار شبیه به ویروس t است، اما به طور خاص برای پروژه Tyrant طراحی شده است.

Umbrella به B.O.W.S نیاز داشت که نه تنها قوی تر بود بلکه می توانست مأموریت ها را بفهمد و تکمیل کند و به دلیل ماهیت ویروس T، همه B.O.W.S آن قادر به انجام این کار نبودند. این پروژه بین یک تیم آمریکایی به سرپرستی Birkin تقسیم شده است، که برای افزایش قدرت و توانایی B.O.W.S در کشف ارگانیسم ها و یک تیم اروپایی که برای افزایش هوش آنها تلاش می کنند، تقسیم می شود. دو تیم، تئوری ها و ایده هایی را انجام می دهند که شامل اولین آزمایش ها در عملکرد مستقیم بر مغز یک شخص است. تیم آمریکایی موفق شد ویروس NE-T را به همراه T-002 تولید کند که می تواند از دستورات ساده مانند “Restrain” و “Attack” پیروی کند، اگرچه اطلاعات آن برای انجام عملیات میدانی کافی نبود. Goddess of Revenge یا Nemesis هدف جدید، از بین بردن تمام عناصر Umbrella است.  S.T.A.R.Sتیم اروپایی با ایجاد NE-α، ارگانیسم ایجاد شده از ویروس NE-t که مغز میزبان را تحت تأثیر قرار می دهد. آزمایش های بیشتر با این فشار منجر به ایجاد T-103 شد که با نام “آقای X” نیز شناخته می شود.

ویروس T-Cameron

ویروس t-Cameron یک نام فرضی برای فشار است. T)) آزمایشگاه دکتر کامرون است، که در برنامهBiohazard 4D  ظاهر می شود. این زمانی صورت گرفت که کامرون به خود سرم تزریق کرد تا از انتشار ویروس T در هنگام آلودگی جلوگیری کند.  با این حال، سرم بدن او را جهش می دهد، و به او توانایی های گسترده ای می بخشد. در حالی که بدن وی کشته شد، یکی دیگر از عوارض غیرقابل پیش بینی این ویروس هنگامی رخ داد که بدن او توسط حشرات خورده شد، ظاهراً آگاهی وی در سلول های خود رمزگذاری می شود. او میتواند DNA خود را به بدن بعدی خود برساند، او از این قدرتش سلول های بدنش را به موش صحرایی که در نزدیکی بود می رساند و از او به کلاغ و از کلاغ به U.B.C.S فرستاد.

T-JCCC203T-JCCC203

T-JCCC203، یک جهش در آزمایشگاه T بود. داگ فراست ۶۳ ساله، در بیمارستان دارو خود را خورد. سرطان داگ از بین رفت، اما پس از چند دقیقه به دلیل وجود داشتن ویروس T در آن دارو او مرد. همان ماده شیمیایی به دوروتی لستر، ۳۵ ساله تزریق شد که سلامتی وی به جایی رسید که دیگر نیازی به تنفس نخواهد داشت. با این وجود عارضه جانبی افزایش متابولیسم بود که در نهایت منجر به آلوده شدن ویروس تی و مرگ پس از آن شد.

ویروس Gویروس G

این ویروس از لحاظ تغییرات از ویروس مادر پیشرفته و قوی تر است، این ویروس که موضوع اصلی بازی Resident Evil 2 است، توسط دکتر Wiliam Birkin ساخته شده، این ویروس تا به حال به Wiliam Birkin و دخترش Sherry و همچنین به Curtis Miller در فیلم Degeneration تزریق شده. گفته می شود که دکتر Birkin در زمانی که روی Lisa Trevor آزمایش میکرد بعد از مقاومت غیر منتظره NE-α رو شاهد بود به این ویروس دست پیدا کرد. این ویروس از راه تزریق و خوردن قابل انتقال است، این ویروس قابلیت تجدید حیات و تکثیر سلول های مرده را دارد، از نتایج این ویروس چشم سوم است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.