هیجان‌زدگی سازنده‌ی Metro نسبت به ویژگی‌های معرفی نشده‌ی کنسول‌های نسل بعدی

هیجان‌زدگی سازنده‌ی Metro نسبت به ویژگی‌های معرفی نشده‌ی کنسول‌های نسل بعدی

هیجان‌زدگی سازنده‌ی Metro نسبت به ویژگی‌های معرفی نشده‌ی کنسول‌های نسل بعدی

آقای اولس شیشکووستو (Oles Shishkovstov) که مدیر ارشد بخش تکنولوژی استودیو ۴A گیمز (۴A Games) می‌باشد، در جدیدترین مصاحبه‌اش با وب‌سایت Eurogamer به استفاده این استودیو از تکنولوژی پرتو خبر داد و اشاره‌ای هم به کنسول‌های نسل نهم داشت. شیشکووستو ادعا کرد که ویژگی‌هایی کنسول‌های نسل بعدی دارند که هنوز به صورت عمومی از آن‌ها رونمایی نشده است.

مدتی است که جامعه‌ی گیمرها انتظار رونمایی سونی از پلی استیشن ۵ را می‌کشند. اطلاعاتی کاملی نیز از سخت افزار ایکس باکس سری ایکس منتشر نشده است. از طرفی دیگر مدتی است که افراد مهمی در صنعت بازی‌های ویدئویی از ویژگی‌های کنسول‌های نسل بعدی حیرت‌زده می‌شوند و همین موضوع باعث شده تا از هر زمان دیگری هواداران اشتیاق بیشتری برای فهمیدن ویژگی‌های این کنسول‌ها داشته باشند.

اخیرا وب‌سایت Eurogamer با استودیوی ۴A گیمز در خصوص دو نسخه از مجموعه Metro که برروی کنسول نینتندو سوییچ عرضه شده، مصاحبه کرده است. در جریان این مصاحبه آقای شیشکووستو درباره‌ی علاقه‌ی استودیو به رهگیری پرتو و کنسول‌های نسل بعدی گفت:

ما کاملا به رهگیری پرتو علاقه‌مند شده‌ایم و تکنیک‌های و سبک‌های برنامه‌نویسی قدیمی را کاملا کنار گذاشته‌ایم. تا به امروز، ما موارد بسیاری را در داخل استودیو آزمایش کرده‌ایم و نتایج خارق‌العاده‌ای به دست آورده‌ایم. شما باید صبر کنید و ببینید که ما چه چیزهایی را در پروژه‌های بعدی خود استفاده می‌کنیم.

طبق صحبت‌های ایشون، ویژگی‌هایی که در حال حاضر برروی این کنسول‌ها وجود دارند، هیجان‌انگیز هستند ولی ایشون نسب به ویژگی‌هایی که هنوز در دست توسعه قرار دارند، هیجان‌زده هستند:

من نسبت به چیزهایی که هنوز به صورت عمومی رونمایی نشده‌اند، هیجان‌زده هستم.

تا به امروز متوجه شده‌ایم که کنسول نسل بعدی شرکت‌های سونی و مایکروسافت از یک پردازنده‌ی اختصاصی AMD Zen 2 و یک پردازنده‌ی گرافیکی Navi بهره می‌برند. به تازگی نیز متوجه شدیم که کنسول جدید مایکروسافت از یک سخت‌افزار اختصاصی برای بهبود کیفیت صدا بهره می‌برد. شرت سونی نیز اعلام کرده بود که از یک واحد پردازنده‌ی اختصاصی برای پردازش سه‌بعدی صدا استفاده می‌کند.

کنسول‌های نسل بعدی در تعطیلات زمستانی سال جاری میلادی عرضه می‌شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.