نقد و بررسی بازی Ori and the will of the wisps

نقد و بررسی بازی Ori and the will of the wisps

نقد و بررسی بازی Ori and the will of the wisps

همیشه گفتن چیز بدی در مورد Ori and the blind forest دشوار بود. استودیوی مون (Moon Studios) با ترکیبی از دنیای افسانه‌های غم انگیز و چالش‌های دوست داشتنی، نشانه‌ای را در پی داشت که با گذشت زمان محو نشده است و در عین حال بازی جدیدش، Ori and the will of the wisps، با موفقیت، گیم پلی‌ای متمایز را به نحوی به نمایش درمی‌آورد که فقط بازگو کننده حس و حال قبل نیست. وسعت، جزئیات و تنوع بیشتری از همیشه وجود دارد و همه این کارها با رنگ و نور دلپذیر و موسیقی متن عالی و الهام بخش انجام شده است. ممکن است که Ori and the will of the wisps یک بازی دو بعدی باشد، اما این بازی دارای یک دنیای عالی، بزرگ و جهان باز است که از نمرات ستودنی برخوردار است و در موفقیت‌های بازیکن، تبدیل به انعکاسی از آن‌ها شده و در لحظات تحت فشار، تبدیل به تنشی از آن‌ها. همینطور موسیقی، همراه همیشگی شماست که در سفر به مناطق مختلف دنیای Ori، در تمام شرایط دربر گیرنده گوش شما خواهد بود. در ادامه همراه پاتوگیم باشید تا در این نقد و بررسی به بازی محبوب Ori and the will of the wisps اثری از استودیوی مون بپردازیم.

Will of the Wisps با یک پالت مجهز به تمامی رنگ‌ها، برروی بوم نقاشی خود که ذهن بازیکن می‌باشد، رنگ‌ها و طراحی‌های هنری را از جنگل‌ها و باتلاق‌ها به جا گذاشته است که برای خیلی از بازیکنان، این طرح‌ها ستودنی هستند. هر منطقه با جزئیات ریز و درشتی طراحی شده است که به راحتی می‌تواند از چشم بازیکن، متناسب با سلیقه‌اش آشکارا یا پنهان باشد زیرا خلق و خوی زیبایی شناسی Moon Studios برای هر مکان و هر سلیقه بسیار سازگار است و همه جزئیات متمایز از هم و بسیار زنده هستند. زیبایی و توجه فوق العاده‌ای به این شکوفایی‌های منحصر به فرد وجود دارد که به موضوع اصلی هر منطقه می‌پردازد. از نزدیک‌ترین اشیاء پیش زمینه گرفته، تا بازگشت به مسیرهای چندین سطحی یا هنر موجود در پس زمینه که به آرامی تغییر می‌کند و همزمان با حرکت بازیکن به جلو، از بین می‌رود.

بازی Ori and the will of the wisps این که آیا شما در حال عبور کردن از شن و ماسه‌های کویر باشید، شن‌ها از میان صدف‌ها یا در حال بازی‌گوشی و پرش مابین حباب‌های هوا، همیشه یک چیز غافلگیر کننده‌ای وجود خواهد داشت. اکنون شما یک انگیزه برای متوقف کردن و واقعاً گشت و گذار یا تجدید نظر در سکنه‌های منزوی‌تر جهان دارید و معمولا چیزی با ارزش در وجه دیگر این ماموریت‌ها می‌باشد که می‌تواند کمی سکه، کالای قابل جمع آوری، بازی Ori and the will of the wispsیک تشکر دلچسب و گاهی اوقات هم می‌تواند فقط یک واقعه ویرانگر باشد که نمی‌توانید همه را از آن بدبختی نجات دهید. در Ori and the will of the wisps نوعی دهکده مرکزی وجود دارد که در آن بسیاری از دوستان جدیدی که برای آن‌ها ماموریتی انجام داده‌اید را ملاقات خواهید کرد. در این مکان، شما با بازرگانان صحبت خواهید کرد تا توانایی‌هایی را خریداری یا ارتقا دهید و جمع آوری سرمایه‌ها را به رهبران انجمن تبدیل کنید که به نوبه خود، پیشرفت‌هایی را در دهکده ایجاد می‌کند که گزینه‌های جدیدی را پیش‌روی شما باز می‌کند. در مکان‌های خطرناک‌تر هم که هیولاها آن‌ها را خانه صدا می‌زنند، بخش‌های بیشتری برای کشف کردن وجود دارد. هر منطقه در گوشه و کنار مرز خود اسراری را مخفی کرده است که می‌توانند خارج از منظره یا در پشت پیش زمینه به صورت هوشمندانه‌ای از چشم بازیکن پنهان شده باشند.

برای شروع، شما شمیر spirit sword را به عنوان سلاح در دست دارید. سلاحی سریع و با آسیب پذیری مناسب، اما فقط همین یک سلاح نخواهد بود. با پیش‌روی در بازی، سلاح‌های متفاوتی که از سرعت کم و damage بالا برخوردار باشند هم می‌توانید استفاده کنید و یا مواد انفجاری پرتابی به عنوان سلاح‌های ranged برای کاراکتر. Moon Studios یک قسمت دوم عالی را توانسته منتشر کند که قلب‌های پر امید و از دست دادن و رستگاری را به شکل غم‌انگیز زیبایی، به نمایش می‌گذارد. این ترکیب، ترکیبی از غم و اندوه و شادی است. و یا حتی بیشتر از این‌ها، قدرت همدلی است. چیزی که من را در رابطه با داستان تحت تاثیر قرار داد، این بود که درست است داستان، داستانِ جنگ نور و تاریکی بود، اما نوع روند داستان، هرگز دچار سادگی موضوع خوبی علیه بدی نشد و قصد ایجاد چنین سادگی را هم نداشت.

شخصیت کو (Ku) نیز یک نقش مهم را در بازی ایفا خواهد کرد. اُری (Ori) می‌خواهد از او مراقبت کند ولی Ku که یک جغد است نمی‌تواند پرواز کند. بال‌های ضعیف ku مانع پرواز کردن او شده است و در نهایت با کمک اُری می‌تواند پرواز کند.

بازی Ori and the will of the wispsMoon Studios با وجود چالش‌های داستان بازی و بالا و پایین‌ها، برخی از انتظارات را واژگون کرده است که می‌توان گفت نتیجه خوبی هم داشته است. برای سخن پایانی باید بگویم که در Ori and the will of the wisps، Moon Studios توانسته از دنیای Ori، نتایج جالبی را بدست بیاورد بسیار بیشتر از چیزی که بقیه فکر می‌کنند، پیش برود و باز هم مانند قسمت اول و یا حتی بیشتر، حرف‌هایی برای به تصویر کشیدن داشته باشد! همینطور المان‌های اضافه شده و تغییرات ریز و درشت، توانسته به خوبی در قسمت دوم نسبت به قسمت اول، گیم پلی لذت بخش‌تری را دوباره با بازیکنان به اشتراک بگذارد. کسانی که Ori and the blind forest را تجربه کرده‌اند، با وجود مطالب بحث شده در مورد قسمت دوم، مطمئنا بی صبرانه، تشنه تجربه قسمت دوم این اثر هنری هستند و کسانی هم که تجربه‌ای از بازی ندارند، بدون شک با خواندن این مطلب، قصد تجربه هر دو نسخه از بازی‌های Ori را در سر دارند و چه کسی از تجربه یک اثر خوب هنری بدش می‌آید؟ Moon Studios فقط با ساخت دو نسخه از بازی‌های Ori، توانسته در این صنعت بزرگ بازی سازی، نه تنها حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد، بلکه رنگ، بو و سبک متنوعی را به این صنعت اضافه کند.

نقاط قوت

  • داستان بازی خارق‌العاده بوده
  • گیم پلی‌ای فوق‌العاده
  • دارای شخصیت‌های جدید نسبت به نسخه‌ی قبل
  • بازی بسیار چالش‌برانگیز می‌باشد
  • موسیقی بسیار عالی

نقاط ضعف

  • مشکلات فنی و باگ‌هایی که می‌تواند با یک بروزرسانی برطرف شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.