نقد و بررسی بازی One Punch Man: A Hero Nobody Knows

نقد و بررسی بازی One Punch Man: A Hero Nobody Knows

نقد و بررسی بازی One Punch Man: A Hero Nobody Knows

بازی One Punch man: A hero no Body Knows مانند بسیاری از انیمه‌های دیگر حرفی برای گفتن دارد و آن حرف این است که انیمه‌ها علاوه بر جهان بسیار وسیع انیمه ،در جهان بسیار بسیار بزرگ بازی‌ها نیز حرفی برای گفتن دارد. استودیوی سازنده Spike Chunsoft مثل آنکه از اشتباهات گذشته‌اش درس نگرفته است و همان اشتباهات گذشته‌اش را در این بازی جدید دوباره تکرار کرده است. شخصیت اصلی بازی سایتاما می‌باشد که قدرت مبارزه‌ای بالایی دارد و بدون انکار می‌توان گفت که قدرتمندترین مرد جهان محسوب می‌شود. بازی One Punch man: A hero no Body Knows توسط استودیوی Spike Chunsoft ساخته شده است و ناشر این بازی که ناشر بیشتر بازی‌های انیمه می‌باشد، شرکت Bandai Namco است. همراه پاتوگیم باشید تا در این مطلب به بررسی بازی One Punch man: A hero no Body Knows بپردازیم.

سایتاما قهرمان بازی و شخصیت اصلی بازی می‌باشد. وی آنقدر سخت تمرین کرده که موهای سرش شروع به ریزش کرده است و درنهایت به کل کچل شده است. او می‌تواند بر هر دشمنی غلبه کند و با یک مشت محکم او را به درک واصل کند. سایتاما آنقدر نیرومند است که می‌تواند هر حریفی را به راحتی شکست دهد و به دنبال حریفی قوی‌تر و نیرومند‌تر برود. حال سایتاما مدت زیادی است که در حال مبارزه با بیگانگانی است که به زمین حمله ور شده‌اند.

One Punch Man: A Hero Nobody Knowsزمانی که وارد بازی می‌شوید با یک منوی ساده روبه رو خواهید شد، حال باید قهرمان بازی را شخصی سازی کنید. متاسفانه نمونه‌های بسیار کمی در اختیارتان قرار داد که امکان شخصی سازی کامل را از شما سلب می‌کند. البته جای نگرانی نیست چراکه هرچه مراحل را طی کنید، امکان شخصی سازی بیشتری در اختیارتان قرار می‌گیرد. بعد از ورود به محیط بازی می‌توانید آپارتمان خود را طراحی کنید و در نقشه بازی گشت و گذاری داشته باشید و حتی با قهرمانان انیمه دوست شوید. داستان بازی سرعت پایینی دارد و در ابتدای Saitama روایت می شود. ماموریت‌های اصلی و فرعی فقط شامل زد و خورد با شخصیت‌های مختلف است که بعد از چندین دقیقه بسیار خسته کننده خواهد بود. بازیکنان بعد از انجام هر ماموریت امتیازی دریافت می‌کنند.نقد و بررسی بازی One Punch Man: A Hero Nobody Knows

گیم پلی بازی همانند نسخه‌ی قبلی مراقبت از شهروندان از شر خطرهای موجود می‌باشد که در این راه می‌توانید پوینت بدست آورید و قدرت هایتان را آپگرید کنید. بازی دارای ماموریت‌های فرعی زیادی می‌باشد که انجام مراحل فرعی برای بدست آوردن امتیاز ضروری است. یکی از ایراداتی که می‌توان از همین ابتدا بر گیم پلی بازی گرفت تعداد بالای ماموریت‌های فرعی می باشد که اجباری بودن این مراحل باعث تکراری شدن آن برای گیمرها می شود. بخش مبارزات بازی بسیار بهتر شده است و مبارزات به صورت Tag battle و سه در سه صورت می‌گیرد. هنگامی که قصد داشته باشید هم تیمی برای خود انتخاب کنید سیستم به صورت تصادفی این کار را برای شما انجام می دهد، به این صورت که تعداد زیادی کارکتر را برایتان انتخاب می کند تا شما با کارکترهای انتخاب شده توسط سیستم، تیم خود را تشکیل دهید که زیاد خوشایند نیست چراکه انتخاب شدن هم تیمی به صورت تصادفی و بدون در نظر گرفتن تجربه کارکترها انجام می شود. از هر نظر کیفیت مبارزات بالا رفته است و روی جزئیات به شدت کار شده است و ضربات نیز بسیار شبیه انیمه طراحی شده‌اند.

 

بازی از هوش مصنوعی خوبی بهره نمی برد و می توان گفت که هوش مصنوعی قابل قبولی دارد که ممکن است در بعضی مواقع باعث اعصاب خوردی بازیکن شود. بازی دارای گرافیک قابل قبولی می باشد ولی اصلا نمی توان این بازی را یک بازی نسل هشتمی نامید بلکه بازی در حد یک بازی نسل هفتمی می باشد. می توان گفت که One Punch Man عملکرد بسیار بهتری در بخش گرافیکی دارد ولی گرافیک آن چشم نواز نیست و از رنگ بندی مناسبی در این بازی استفاده نشده است تا نظر کاربر را جلب کند. حتی در مبارزات شلوغ فریم ریت بازی با افت همراه می باشد. حال می رسیم به بخش موسیقی و صداگذاری بازی، باید بگوییم که شخصیت ها از صدای خوبی بهره می برند و از صداگذاران انیمه برای صداگذاری این شخصیت ها استفاده شده است. موسیقی بازی نیز در سطح مطلوبی قرار دارد. بازی از دو دوبله ی ژاپنی و انگلیسی بهره می برد ولی متاسفانه کیفیت چندان خوبی ندارد. مشکلاتی نیز در دوبله انگلیسی دیده می شود که باورش بسیار سخت می باشد.

One Punch Man: A Hero Nobody Knowsبازی One Punch man: A hero no Body Knows توانسته است حس یک انیمه را به بازیکن منتقل کند ولی کیفیت و طراحی هنری بازی مثل قبل است. بازی از مشکلات فنی متعددی رنج می برد و گرافیک آن نیز زیاد مطلوب نیست و نورپردازی ها و سایه زنی های ساده ای دارد. هوش مصنوعی بازی نیز همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم بسیار ضعیف و اعصاب خوردکن است. داستان بازی نیز بسیار خسته کننده و قدیمی شده است و به نظر می رسد که دیگر جذابیت قبل خود را از دست داده باشد. گیم پلی بازی نیز بعد از مدتی بسیار تکراری و خسته کننده می شود. با مشکلات متعدد فنی که این بازی دارد ولی کماکان حس یک انیمه واقعی را به بازیکن منتقل می کند و هیچ چیزی جلودار انتقال این حس زیبا به کاربر نیست. سیستم شخصی سازی و موسیقی خوب نیز از دیگر نکته های بارز این بازی انیمه ای می باشد. امیدواریم از این نقد و بررسی خوشتان آمده باشد.

نقاط قوت

  • منتقل شدن حس انیمه به بازیکن
  • سیستم شخصی سازی خوب
  • موسیقی و صداگذاری خوب
  • سیستم مبارزه بهتر از قبل

نقاط ضعف

  • گرافیک ضعیف در حد نسل هفتمی
  • خسته کننده بودن گیم پلی
  • داستان تکراری
  • هوش مصنوعی ضعیف
  • مشکلات فنی متعدد

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.