نقد و بررسی بازی Murder by Numbers

نقد و بررسی بازی Murder by Numbers

نقد و بررسی بازی Murder by Numbers

یک کارآگاه ، یک ربات و یک ملکه در مکانی قدم می‌گذارند. این آغاز یک شوخی نیست ، بلکه یک بخش واقعی در Murder by Numbers است ، یک رمان جذاب – رمز آلود که دارای تصاویر بصری جذاب و پر از شخصیت‌های کاریزماتیک و مکان‌های رنگارنگ می‌باشد. Murder by Numbers را می توان به سرعت خلاصه کرد به عنوان ” Phoenix Wright: Ace Attorney mixed with Picross ” و اگر شما از آن نوع شخصیتی هستید که آن را تجربه کرده و بلافاصله یک تشنگی “اوو” را رها کردید ، پس احتمال دارد همین حالا خواندن را متوقف کنید و این بازی را بخرید. این خلاصه ساده را با رنگ‌های پرواز انجام می‌دهد ، تا جایی که می‌توانم به راحتی آن را برای هر یک از قسمت های آن توصیه کنم ، چه برسد به این که مجموع آنها را با هم جمع کنیم. شما به عنوان Honor بازی می‌کنید که یک بازیگر تلویزیونی می‌باشد و به طور غیر منتظره‌ای پا به یک زندگی کارآگاهی می‌گذارد و همراه با یک ربات دوست‌داشتنی و شاد به اسم SCOUT همراه می‌شود. تمامی وقایع بازی Murder by Numbers در دهه ۹۰ جریان دارد و Mediatonic در به تصویر کشیدن چنین زمانی، توانسته کاری فوق‌‌العاده انجام دهد.

نقد و بررسی بازی Murder by Numbers رنگ‌های نئون و الگوهای هندسی وحشی، هر منطقه‌ای را که بازدید می‌کنید ، درخشان‌تر می‌کند که حتی به خودی خود برایتان سبک UI و منوها را نیز تعریف می‌کند. چه یک تلویزیون باشد ، چه یک جایزه درخشان فانتزی یا آپارتمان آشفته Honor‌، هر تصویر از زمینه‌ای متمایز و سرزنده برخوردار است و حتی با وجود شرکت نکردن همه شخصیت‌ها در گفت و گو‌های بازی، باز هم زمینه بازی حرفی برای گفتن دارد. خوشبختانه شخصیت‌هایی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید، هرکدام از ویژگی رفتاری و personality خاصی برخوردار هستند و بیشتر شخصیت‌ها با ظاهری که برایشان طراحی شده است به راحتی توجه شما را جلب می‌کنند. طراحی شخصیت‌ها ، هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ نقش‌هایی که در آن در صحنه حاضر می‌شوند، در داستان هر پرونده به خوبی درگیر می‌شوند تا شما را راهنمایی کنند یا به کل از موضوع دورتان کنند. البته Murder by Numbers گاهی اوقات تصمیمات کمی خسته کننده‌ای را در پیش روی بازیکنان قرار می‌دهد تا اکثریت افرادی را که با آنها تعامل برقرار می‌کنید به طرز عجیبی آذار دهنده باشد! می‌دانم که شما در بازی در حال تحقیق در مورد قتلی هستید ، اما بسیاری از مکالمات شما عصبانی و بی‌تاب خواهند بود و غالباً این موضوع، شوخی‌های جذاب SCOUT را به یک خوش بینی جالب اما در یک دسر منفی تبدیل می‌کنند. مطمئناً در این بازی نیز لحظات دلپذیر و قدرتمندی وجود خواهد داشت ، اما مانند زندگی، شما باید قبل از رسیدن به اوج ، پایین‌ترین سطح را طی کنید تا به چیزی که می‌خواهید برسید. غلبه بر بلندی‌های زندگی یک موضوع در حال اجرا از طرح کلی است، داستانی که بالغ‌تر از بازی‌های معمولی سبک Phoenix Wright است. ما به Honor می‌پیوندیم که در حال تماشای او در تاریک‌ترین نقطه زندگی‌اش هستیم، در حالی که تلاش می‌کند جای خود را پیدا کند، با یک شوهر سابق زودگذر سروکله بزند، دارای اعتماد به نفس در یک کار جدید می‌باشد، و با سایر بخش‌های مختلف زندگی دست و پنجه نرم می‌کند. داستان‌های کوچک‌تر که چهار مورد از Murder by Numbers را تشکیل می‌دهند، از موضوعات مشابه و یک سبک پیروی می‌کنند و همزمان با سفر Honor ترکیب می‌شوند، در حالی که سفرش به طور مستقل سرگرم کننده می‌باشد (حتی اگر هم تا حدودی قابل پیش بینی باشند) برای حدس زدن هنگام مصاحبه با مظنونین و جمع‌آوری شواهد، تبدیل به میکس دوست داشتنی می‌شود. در حالی که DNA فونیکس رایت (Phoenix Wright) در اینجا غیرقابل انکار است ، مطمئناً مشخص است که تعداد بسیار کمتری از حل کردن‌های معماهای جنایی وجود دارد.

نقد و بررسی بازی Murder by Numbersداستان بیشتر روی ریل‌های Murder by Numbers در حرکت است و کار شما بیشتر یافتن شواهد و نشان دادن آن به شخص مناسب برای حرکت این قطار است. با این وجود، هنوز هم سرگرم کننده است اما به شما فرصت‌های پرشور برای فریاد زدن “هدف” داده نمی‌شود! با همان روشی رضایت بخش، بیشتر افشاگری‌های بزرگ را مانند اسکریپت به جای خودتان احساس کنید. به جای اینکه شواهد را هوشمندانه به یکدیگر ربط دهید، شما می‌توانید برخی از معماهای کاملاً کلماتی را در قالب چالش‌های Picross انجام دهید. گاهی اوقات هم گزینه‌ای برای اسکن کردن سرنخ‌ها به SCOUT داده می‌شود که این یک کار نسبتاً جالب نیست که یک فیلتر سبز زشت را بر روی پس زمینه دوست داشتنی یک مکان قرار می‌دهد و شما را برای شکار در یک مکان دلخواه در جایی که موهای متقاطع شما قرمز می‌شود، به شکار وا می‌دارد. این یک روند خسته کننده اما مهربانانه است و پیدا کردن چیزی شبیه به یک معمای Picross لحظه‌ای است که لذت واقعی را شروع می‌کند. با این حال، چیزی که از همه این موارد پیشی می‌گیرد، موسیقی است. این آهنگ‌ها در اینجا خارق العاده و متنوع هستند که باعث می‌شوند مدت زمان طولانی به آن‌ها گوش فرا دهیم. بهترین روشی که من می‌توانم موسیقی متن Murder by Numbers را توصیف کنم این است که هرکسی که عاشق آهنگ تم Sugar Rush از Wreck-It Ralph باشد، وسواس خواهد یافت. Murder by Numbers با ساختن هر یک از جنبه‌های عالی در نوع خود، با موفقیت یک رمان بصری به سبک Phoenix Wright را با یک بازی پازلی به سبک Picross ترکیب می‌کند. شاید این بازی، داستان کارآگاهی‌اش تا حدودی خیلی خطی و به اندازه الهام گرفتن از Ace Attorney نباشد ، اما به معنای این نیست که یک رازی باشد که ارزش حل کردن را نداشته باشد. Honor و SCOUT یک دوچرخه شگفت انگیز برای تماشای رشد هستند و ماجراهای کارآگاهی آنها یک زمان دلچسب و بدون شک سرگرم کننده خواهد بود.

نقاط قوت

  • تصاویر سرزنده و متمایز
  • هرکدام از شخصیت های بازی از ویژگی رفتاری خاصی برخوردارند
  • شخصیت های بازی از لحاظ بصری بسیار خوب طراحی شده اند
  • پرونده های درگیر کننده
  • موسیقی فوق العاده

نقاط ضعف

  • ممکن است اکثریت افرادی را که با آنها تعامل برقرار می‌کنید به طرز عجیبی آذار دهنده باشند
  • شوخی های نه چندان جذاب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.