نقد و بررسی بازی Moving Out

نقد و بررسی بازی Moving Out

نقد و بررسی بازی Moving Out

اکثر افراد با اسباب کشی آشنایی دارند، کاری کاملا دشوار و خسته کننده و به‌جز این که یک‌سری چالش در جلوی شما سبز می‌شوند هیچ سود دیگری از دید من ندارد. سنگینی وسایل از یک‌طرف و سنگینی وسایل شکستی نیز از طرفی دیگر. برخی از مواقع نیز چالش‌ها را باید به‌صورت چند نفره پشت‌سر گذاشت که اگر نتوانید با هم‌گروهی خود به‌خوبی همکاری کنید دیگر توصیف کردن بقیه‌اش کمی دردناک می‌شود. افراد کمی در جامعه وجود دارند که یا از اسباب کشی کردن لذت ببرند و یا دل‌خوش و خاطراتی خوب را از این دوران‌ها داشته باشند. حال دو استودیوی بازی‌سازی SMG Studio و DEVM Games با همکاری یکدیگر توانسته‌اند بازی‌ای توسعه‌دهند که اسباب کشی و چالش‌های دوست‌داشتنی حرف اول و آخر را می‌زنند. با این که اصلا دل‌خوشی از اسباب کشی در دنیای واقعیت ندارم ولی مطمئنا با تجربه‌ی Moving Out علاوه‌بر این که نظر خود من و دیگر افراد در رابطه با این موضوع تغییر می‌کند، بلکه علاقه‌ی خاصی به اسباب کشی پیدا خواهند کرد (البته تنها در بازی Moving Out). تجربه‌ی چند نفره این بازی نیز خالی از لطف نیست، با هر اشتباهی که هم‌گروهی انجام دهد احتمالا وسیله‌های خانه را برروی سرش خورد می‌کنیم (البته که این کار را انجام ندهید چرا که آن وسیله‌ها را در اسباب کشی به سختی جابه‌جا کرده‌ایم). برخی از افراد نیز اسباب کشی شغل آن‌ها می‌باشد و با انجام این کار سخت، درآمدزایی خواهند کرد. حال ما در این بازی وسائل را به سختی و با دشواری جابه‌جا خواهیم کرد و خطاهایی که در بازی انجام می‌دهید، ممکن است تا برایتان گران تمام شود و نتیجه‌ای جز از اول تجربه کردن مرحله برایتان باقی نگذارد. فیزیک در بازی نیز واقعا دوست‌داشتنی می‌باشد. در ادامه همراه نقد و بررسی بازی Moving Out باشید.

نقد و بررسی بازی Moving Out

در ابتدا با بخش تمرینی مواجه خواهید شد که در آن با فعالیت کردن، زود بر این باور خواهید رسید که عجب بازی آسان و خسته‌کننده‌ای می‌باشد و مطمئنا تا حدود یک ساعت دیگر من از آن خسته خواهم شد (چقدر ادبی شد!). ولی به‌شخصه در نقد و بررسی بازی Moving Out به شما باید خاطر نشان کنم که سخت در اشتباه هستید. ولی به‌مرور زمان و با پیش‌روی در بازی باید حرف خود را پس بگیرید. بخش تمرینی بازی تنها به‌شما اجازه می‌دهد تا کمی با مکانیزم‌های بازی بیشتر آشنا شوید. بخش تمرینی Moving Out، گیم پلی‌ای ساده را در اختیار شما قرار خواهد داد و هیچ چالش خاصی در جلوی شما نخواهد بود ولی بعدها با پیش‌روی در بازی با چالش‌هایی نفس‌گیر روبه‌رو خواهید شد. در کل برایتان بگویم که بخش تمرینی را اصلا نمی‌توان با مراحل بازی مقایسه کرد. در ابتدای بازی و پس از گذراندن بخش تمرینی، شروع به طراحی شخصیت خود می‌کنید. هر گونه که دوست دارید شخصیت بازی خود را طراحی کنید و با آن به انجام مراحل بپردازید. کلاه، رنگ پوست، لباس و در کل شخصیت خود را از نو به سلیقه‌ی خود طراحی کنید. همچنین منویی در صفحه ظاهر می‌شود که به‌نوعی راهنمای بازی می‌باشد و به شما می‌آموزند که چگونه وسیله‌ای را از یک مکانی خارج کنید و به کامیون برسانید. حال که صحبت از کامیون شده لازم می‌دانم که ذکر کنم شما علاوه‌بر این که وسایل را از خانه‌ها و بقیه‌ی مکان‌ها خارج می‌کنید و به کامیون می‌رسانید، بلکه شما کامیون را نیز به مکان‌هایی که از آن مکان‌ها قرار است وسیله دریافت کنید نیز هدایت خواهید کرد. همچنین در همین ابتدا ذکر کنم که هیچ افت فریمی در بازی مشاهده نمی‌شود.

گیم پلی Moving Out علاوه‌بر این که شامل جابه‌جایی وسائل می‌شود، بلکه سرعت عمل نیز یکی دیگر از ملاک‌های بازی می‌باشد. در بازی پاداش خواهید گرفت، رکورد جدیدی برای خود به ثبت خواهید رساند ولی از همه مهم‌تر، محدودیت زمانی می‌باشد که در این صورت شما باید سرعت عمل خود را بالا ببرید. در بازی سه محدودیت زمانی وجود دارد؛ طلایی، نقره‌ای و برنزی که این بستگی به سرعت عمل شما در بازی دارد. هر چقدر سرعت شما در جابه‌جای وسایل بیشتر باشد و تندتر بتوانید اجناس را به کامیون برسانید، پاداشی جز گرفتن طلا ندارید. در غیر این صورت هر چقدر وقت‌کشی کنید این باعث می‌شود تا یا نقره‌ای و برنز دریافت کنید. همچنین بهتر است تا براعصاب خود مسلط باشید. شما می‌توانید وسائل را به‌طوری وارد کامیون کنید که هیچ آسیبی نبینند و یا برعکس آن می‌توانید وسائل یک خانه را از طبقه‌ی دوم به‌طرف کامیون پرتاب کنید. با سرعت بردن و یا بد بردن وسائل به کامیون باعث می‌شود تا کتاب‌ها و خرده وسائلی که در کمدها هستند، برروی زمین بریزند. جعبه‌ها یکی از آسان‌ترین وسائلی می‌باشد که می‌توان بدون هیچ مشکلی به کامیون برد. مبل‌های راحتی، تخت‌خواب‌ها، پیانو و دیگر وسائل بزرگ، از سخت‌ترین وسائل در یک خانه هستند که آن‌ها را می‌توان با دشواری به‌طرف کامیون برد. همچنین این جابه‌جایی‌ها در برخی ز محیط‌ها می‌تواند آسان‌تر و یا سخت‌تر باشد. اگر خانه‌ای کوچک‌تر باشد، وسیله‌ای مانند پیانو به سختی از راهرو عبور می‌کند و اگر درهای آن خانه نیز کوچک باشد بهتان حق می‌دهم تا در آن شرایط همه چیز را با خراب کنید و از خانه به بیرون ببرید.

بازی Moving Out

Moving Out تنها از شما بیگاری نمی‌کشد بلکه لحظاتی شاد و مفرح را تقدیم شما می‌کند؛ برای مثال در زمانی که برای اسباب‌کشی به منزل برخی از افراد می‌روید، ممکن است آن‌ها موجودات خانگی داشته باشند برای مثال سگ و یا مرغی در خانه دارند. شما با کوچک‌ترین اشتباهی که مرتکب شوید و باعث ناراحتی آن سگ شود، به‌شدت پشیمان خواهید شد چرا که مدتی نخواهد گذشت که آن سگ به‌سوی شما حمله‌ور خواهد شد. این مورد باعث می‌شود تا کار شما دیرتر به‌پایان برسد و این به‌ضرر شما خواهد بود. با مرغ‌ها نیز می‌توان شوخی‌هایی ناب کرد، برای مثال مرغ را از پنجره شوت کنید بیرون، در آن لحظه صدایی به‌شدت بامزه خواهید شنید. چالش‌ها نیز همچنان سرجای خود هستند، وسائل شکستنی، وسائل سنگین و دیگر چالش‌ها، هر کدام در روند کار شما تاثیر گذار خواهند بود و شما اگر بتوانید به‌سرعت چاره‌ای بیاندیشید، به‌خود کمک بزرگی کرده‌اید. همچنین با پیشروی در بازی Moving Out مراحل و محیط‌ها و چالش‌های مختلفی برخورد خواهیم کرد و این لذت بازی را دوچندان خواهد کرد. به یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها در نقد و بررسی بازی Moving Out رسیدید، ویژگی بعدی این بازی مطمئنا خیلی دوست‌داشتنی خواهد بود و آن هم ویژگی چند نفره بازی کردن Moving Out می‌باشد. مطمئنا تجربه‌ی چند نفره این بازی یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها در این بازی می‌باشد. بازی در این بخش چالش‌های بیشتری را در سر راه بازیکن قرار خواهد داد. برای مثال با هم‌گروهی خود آنقدر باید هماهنگی داشته باشید که بتوانید یک مبل را به‌خوبی از یک در خارج کنید. علاوه‌بر این موضوع، از چالش‌های دیگر می‌توان به سنگین‌تر شدن وسائل اشاره کرد. در بخش تک نفره شما به‌صورت تک نفره قادر به بلند کردن وسائلی مانند پیانو بودید ولی در بخش چند نفره دیگر از این خبرها نیست. شما باید از هم‌گروهی خود کمک بگیرید و اگر کمک نکرد بهتر است خانه خرابش کنید. بهتر است به صحبت‌های یک فرد در بخش چند نفره عمل کنید برای مثال اگر آن فرد گفت که به مکانی که او است برویم و مبلی را بلند کنیم، بهتر است با یکدیگر بحث نکنید چرا که زمان در این بازی مهم است و در نتیجه به‌حرف یک فرد گوش دهید.

لازم به‌ذکر است که در Moving Out خبری از بخش آنلاین نخواهد بود و تنها می‌توان بازی را به‌صورت تک نفره و یا local co-op تجربه کرد. همچنین بخش داستانی بازی را می‌تواند در هشت ساعت به‌پایان بگذرانید و پس از آن پیشنهاد می‌شود با دوستان خود به تجربه‌ی مراحلی که به آن‌ها علاقه دارید، بپردازید. بخش چند نفره بازی به‌شدت لذت بخش است و بدون هیچ شکی با دوستان خود به تجربه‌ی این بازی پرداختن، حتی از تجربه‌ی بازی‌های بزرگ نیز بیشتر لذت‌بخش است. همچنین می‌توانید مراحلی را که رکوردهای قابل قبولی را دریافت کرده‌اید را دوباره بازی کنید تا بتوانید رکوردهای بهتری را به‌ثبت برسانید. گرافیک بازی نیز با سبک بازی همخوانی دارد و دست‌به‌دست همدیگر داده‌اند تا بازی‌ای مبتنی بر فیزیک را در اختیار ما بگذارند و ما با تجربه‌ی آن به‌شدت لذت ببریم. شفافیت تصویر، رنگ‌آمیزی زیبا همراه با گرافیکی دوست‌داشتنی، بازی‌ای باکیفیت را تشکیل داده‌اند. وزن اجسام نیز به‌خوبی محاسبه شده و حس سبک و یا سنگین بودن هر وسیله را بازیکن به‌خوبی متوجه خواهد شد. طراحی هنری Moving Out نیز به‌خوبی بوده و بازیکن در هر مرحله با محیطی متفاوت و شاد مواجه خواهد شد. موسیقی و صداگذاری بازی نیز به‌خوبی عمل خواهند کرد. موسیقی با سرعت بازی همخوانی دارد و از طرفی دیگر صداگذاری وسائل نیز عالی برروی آن‌ها کار شده است و طنز را با هر چیزی برای بازیکن به ارمغان می‌آورد.

Moving Out

بازی‌های جذاب ولی همراه با چالش‌هایی دوست‌داشتنی و سخت، همیشه در بین گیمرها طرفداران زیادی داشته‌اند. Moving Out علاوه‌بر این که بسیار دوست‌داشتنی می‌باشد، بلکه فان یا بامزه نیز می‌باشد. چالش‌ها همراه با لحظاتی دوست‌داشتنی و خاطره‌انگیز به‌خوبی می‌توانند ما را ساعت‌ها سرگرم کنند و اگر دوستی نیز دارید، بخش چند نفره‌ی این بازی واقعا تجربه‌ای ناب و پر از چالش‌های دوست داشتنی تقدیم خواهد کرد. بازی‌ای جذاب و سخت که بر مبنای فیزیک تولید شده و می‌توان برروی آن حسابی ویژه باز کرد. Moving Out شما را از ابتدا تا انتها به خنده می‌اندازد که بعید می‌دانم ما گیمرها چیزی بیشتر از این از بازی‌ها بخواهیم! در ابتدا از خنده‌های ریز شروع خواهید کرد و در انتها با صدای بلند قهقهه بازی را به اتمام خواهید رساند. یکی از بهترین دقایق بازی نیز زمانی است که شما سعی بر عبور دادن یک مبل از یک راهروی تنگ هستید که در آن زمان بر سر دوستتان فریاد می‌زنید. این بازی مکانیک‌های ساده‌ای دارد ولی دیوانگی از آن استخراج خواهید کرد. امیدوارم از نقد و بررسی بازی Moving Out لذت برده باشید.

نقاط قوت

  • گیم پلی دوست‌داشتنی و جذاب
  • رنگ‌بندی زیبا همراه با شفافیت تصویر
  • وزن اجسام به‌خوبی محاسبه شده است
  • صداگذاری خوب

نقاط ضعف

  • بخش آنلاین در بازی وجود ندارد

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.