نقد و بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition

بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition

نقد و بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition

نسل هشتم و ریمستر دیگری با عنوان Mafia 2 Definitive Edition منتشر شد. در نسل هشتم شاهد ریمسترهای زیادی بودیم که تعدادشان هم کم نیست و می‌توان گفت که تعدادشان اندازه بازی‌های جدید این نسل بوده است. بیشتر این ریمسترها گرافیک بسیار بهتری از نسخه‌ی اصلی بازی دارند اما نمی‌توان گرافیک آن‌ها را فوق العاده خواند. در بعضی از ریمسترها شاهد ارتقای گرافیکی بسیار فوق العاده و برطرف کردن مشکلاتی نظیر صدا و گیم پلی و همچون موارد بیشتری هستیم. Mafia II Definitive Edition ساخته Hanger 13 و ناشر آن نیز توکی گیمز می‌باشد که تنها نام بازی اصلی را به یدک می‌کشد و هیچ بویی از نسخه‌ی اصلی خود نبرده است. این ریمستر گیمرها و طرفداران قدیمی خودش را به شدت ناامید کرده است و حتی در جذب بازیکنان جدید نیز ناکام مانده است. بازی Mafia 2 یکی از بهترین داستان‌های گانگستری را داراست که در بازی‌های ویدئویی تاکنون تجربه خواهید کرد و داستان بازی نیز مملو از موضوعات کلیشه‌ای می‌باشد و باید بگویم که داستان این بازی یکی از جذاب‌ترین و بهترین داستان‌های بازی‌های ویدئویی تاکنون می‌باشد. Mafia 2 Definitive Edition یک بازسازی سطحی می‌باشد که پیشرفت بصری خوبی را در مقایسه با بازی اصلی از خود نشان می‌دهد و باید در ابتدای بررسی این بازی بگویم که افرادی که به تازگی قصد تجربه‌ی این ریمستر را دارند تنها باید از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر بروند و تبهکاران را از بین ببرند. گیم پلی بازی همانند داستان بازی یکی از نقاط قوت بازی به حساب می‌آید ولی یکسری مشکلات برای یک بازی AAA ناامید کننده به نظر می‌رسد و هنوز بسیاری از مشکلات بازی رفع نشده است. کاستی‌های بازی بیشتر از نسخه‌ی اصلی خودنمایی می‌کنند و بهبود قابل توجهی از گرافیک هنری و فنی بازی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. این بازسازی از وضوح ۴K پشتیبانی می‌کند و تمامی بسته‌های الحاقی به خوبی شما را راضی خواهد کرد. در ادامه همراه نقد و بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition باشید.

بازی Mafia II Definitive Edition

همه‌ی ما می‌دانیم که به طور معمول نباید انتظار تغییر در بخش داستانی بازی‌های ریمیک و ریمستر را داشت و بازی Mafia II Definitive Edition نیز از این قاعده مستثنی نیست. داستان بازی اینگونه می‌باشد که شخصتی به نام Vito Scaletta در خانواده‌ای کارگر به دنیا می‌آید و پس از مرگ پدرش و فشار مالی زیادی که برروی او و خانواده‌اش می‌آید مجبور می‌شود تا با بهترین دوستش به دزدی بپردازد. پس از دزدی‌های متعدد، ناگهان در یکی از شب‌ها پلیس از راه می‌رسد و Vito Scaletta را دستگیر می‌کند. پس از مدتی Vito به ارتش امریکا ملحق می‌شود تا بتواند بجای در زندان ماندن زمان را در ارتش این کشور سپری کند. دو سال پس از ملحق شدن به ارتش امریکا او زخمی به خانه‌اش بر می‌گردد و باکمک دوستش Joe Barbaro از ارتش خارج می‌شود. پس از مدتی Vito متوجه بدهی دو هزار دلاری پدرش می‌شود و حال باید هرجور شده است این مبلغ را جور کند در غیر این صورت خانوده‌اش در خطر خواهند بود. Vito به کمک دوستش دوباره به کار دزدی باز می‌گردد و می‌تواند مبلغ بدهی پدرش را پرداخت کند… داستان بازی در ژانر جنایی و در دهه‌ی ۲۰ تا ۷۰ میلادی اتفاق می‌افتد. در داستان این بازی یکی از بهترین شخصیت پردازی‌ها و روایت‌ها را شاهد هستیم ولی لحن نژاد پرستانه در بازی بیش از گذشته به چشم می‌خورد. در هر صورت به دلیل ریمیک بودن بازی نباید انتظار داستانی جدید را داشت و داستان بازی تکراری می‌باشد. دیالوگ‌های بازی نیز زیاد تعریفی نیستند ولی شخصیت ویتو سعی می‌کند تا خود را در دل بازیکن جا کند و تغییر شخصیت ویتو و عوض شدن لحن این شخصیت به خوبی صورت می‌گیرد.

نقد و بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition
نقد و بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition

گیم پلی بازی Mafia 2 Definitive Edition دارای مشکلات متعددی می‌باشد. رفتار مردم بیش از حد مصنوعی می‌باشد و اصلا بویی از طبیعی بودن نبرده‌اند. پلیس‌ها نیز بسیار آزاردهنده هستند و هوش مصنوعی به شدت آزار دهنده‌ای دارند. برای مثال با ماشینتان در حال رانندگی هستید و تمامی قوانین را هم رعایت می‌کنید، یک دفعه پلیس با سرعتی زیاد به ماشین شما می‌کوبد و عملیات فرار از دست پلیس آغاز می‌شود. یا مثلا در حال تیراندازی به دشمنانتان هستید ولی پلیس با شما هیچ کاری ندارد. هوش مصنوعی دشمنان نیز بدک نیست و در سطح عادی قرار دارد ولی هوش مصنوعی رانندگان بازی به شدت وحشتناک است و شاهد تصادفات غیرعقلانی است. شهر Empire Bay یک شهر کاملا پویا برای تمامی اتفاقات داخل بازی می‌باشد ولی موارد دیگر باعث گیم پلی غیر قابل تحمل شده است. لرزش بیش از اندازه دوربین بازی نیز در هنگام دویدن می‌تواند برای یکسری افراد دور از ذهن باشد. از نظر گیم پلی بازی Mafia 2 Definitive Edition تنها طراحی چهره‌ها و نورپردازی امروزی‌تر شده است و شاهد هیچ تغییر چشمگیر دیگری در بازی نیستیم. اما باید این را هم بگویم که ماموریت‌های بازی بسیار متنوع بوده و بازیکن را راضی می‌کند. مراحلی همچون دزدی و آدم کشی و غیره بسیار سرگرم کننده می‌باشند.

بازی دارای راهنمایی می‌باشد که بسیار گیج کننده و اعصاب خرد کن است به جای اینکه کمکی برای بازیکن باشد. در بسیاری از ماموریت‌ها از بازیکنان کاری خواسته می‌شود ولی نیاز نیست تا این ماموریت را کامل انجام دهید و می‌توانید قسمتی از ماموریت را بروید. سیستم سیو بازی نیز بسیار زجرآور است و زمانی که یک مرحله را تاحد زیادی پیش رفته‌اید و بعد از بازی خارج می‌شوید، زمانی که دوباره برمی‌گردید تا ادامه مرحله را پیش بروید می‌بینید که سیستم سیو بازی به خوبی عمل نکرده است و شما مجبور هستید تا مرحله را از اول بروید! مبارزات بازی نیز خیلی خوب طراحی شده است به شما اجازه می‌دهد در برابر مشت‌های دشمن جاخالی دهید و به دشمن مشت بزنید و با یک فینیشر کارش را تمام کنید. شما باید با دقت مشت بزنید و سیستم مبارزات بازی اصلا ساده طراحی نشده است و باید بدانید که به کجای دشمن مشت می‌زنید تا بتوانید او را نقش بر زمین کنید. چهره شخصیت‌ها نیز زیاد تفاوتی نکرده است به جز یکسری چین و چرک که به صورتشان اضافه شده است و در کل باید بگویم گرافیک بازی آنچنان تغییری به خود ندیده است و هنوز هم بافت قدیمی و فرسوده خود را دارد و این مورد به وضوح پس از ورود به بازی به خوبی احساس می‌شود. موسیقی بازی نیز بسیار خوب طراحی شده است و می‌توان حس گانگستری را به مخاطب منتقل کند. صداگذاری بازی نیز بسیار خوب است و صداگذاری با شخصیت‌های بازی تطبیق دارند و صداگذاری نیز به خوبی انجام شده است ولی هنوز یکسری مشکلات دارند. در محیط بازی شاهد باگ‌های نسبتا زیادی هستیم که حتی گاهی زجرآور می‌شوند.

نقد و بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition
نقد و بررسی بازی Mafia 2 Definitive Edition

Mafia 2 Definitive Edition یک بازی نسبتا خوب و دوست داشتنی برای کسانی می‌باشد که در زمان عرضه بازی اصلی این بازی را تجربه کرده‌اند. بازی همچنان مشکلات نسخه‌ی اصلی را همراه خود دارد و گرافیک بازی نیز تغییر چشمگیری نکرده است. هوش مصنوعی بازی نیز به بهبود نیاز دارد و بسیار ضعیف می‌باشد. در نهایت باید بگویم که این بازی نمی‌تواند تجربه‌ای جدید و پیشرفته‌ای را برایتان به ارمغان بی‌آورد.

نقاط قوت

  • داستانی عالی و تاثیر گذار
  • ماموریت‌های متنوع
  • شخصت سازی خوب
  • موسیقی و صداگذاری خوب
  • تنوع خوب اسلحه

نقاط ضعف

  • هوش مصنوعی بسیار ضعیف
  • مراحل تکراری
  • عدم پیشرفت گرافیکی بازی در نسخه ریمستر
  • عدم وجود ماموریت‌های فرعی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.