نقد و بررسی بازی Journey to the Savage Planet

نقد و بررسی بازی Journey to the Savage Planet

نقد و بررسی بازی Journey to the Savage Planet

بازی Journey to the Savage Planet شما را به دنیایی پر از سرگرمی و رنگارنگ خواهد برد. اثری بی‌نهایت سرگرم کننده با سبک پلتفرمر ماجراییِ مترویدوینیا و شوتر اول‌شخص که شما را سرگرم خود خواهد کرد. ماجراجویی در سیارات و مبارزه با هیولاهای گوناگون و تحقیق درباره‌ی حیات در سیارات، بخشی از فعالیت‌های ما در این بازی خواهند بود. همراه پاتوگیم باشید تا در این مطلب به بررسی بازی Journey to the Savage Planet بپردازیم.

بازی Journey to the Savage Planet اثری از استودیو تایفون (Typhoon) می‌باشد که توسط الکس هاچینسون (Alex Hutchinson) کارگردانی شده است. این بازی تقریبا در قالب یک بازی کوچک و جمع و جور، یک محتوای بسیار هیجان انگیز و جذاب و لذت‌بخش را خلق کرده است که واقعا به عنوان اولین بازی استودیو تایفون واقعا قابل تحسین است. داستان بازی در آینده روایت می‌شود، زمانی که کره‌ی خاکی در معرض خطر وجود دارد و منابع طبیعی کره‌ی زمین رو به پایان است. حال سازمان‌های فضایی مختلفی موقعیت سیارات دیگر را بررسی می‌کنند تا اگر حیاتی در کره‌ی دیگری وجود دارد، انسان را از نابودی نجات دهند. ما کنترل یک مهندس بی‌نام را برعهده داریم که یکی از مهندسان فضایی Kindred می‌باشد که این سازمان فضایی، چهارمین دپارتمان فضایی برتر دنیا است که در تلاش است تا یک سیاره‌ی دیگری را برای سکونت انسان‌ها پیدا کند. ما از طرف سازمان فضایی Kindred با یک سفینه‌ای به سیاره‌ی AR-Y 26 رفته‌ایم اما حال بررسی تمام شده و زمان برگشت به زمین فرا رسیده. به سوی سفینه‌ی خود می‌رویم و با کمی بررسی متوجه می‌شویم که سفینه‌ی ما سوختش تمام شده است. حال در این سیاره‌ی مرگبار زندانی شده‌ایم و راه برگشت به زمین وجود ندارد. حالا که متوجه شدیم که سفینه سوختش تمام شده، باید به دنبال منابع لازم برای پر کردن باک سفینه باشیم تا بتوانیم از این را جان خود را نجات دهیم. در طی جستوجوی منابع، نشانه‌هایی از حیات فرازمینی را مشاهده می‌کنیم که بیگانگان فضایی در این سیاره ایجاد کرده بودند. حالا متوجه شدیم که زمانی و یا شاید در حال حاضر موجودات فرازمینی برروی این سیاره حضور داشته باشند، به جست و جوی آن‌ها می‌پردازیم. طبق گزارشات سازمان فضایی Kindred نباید هیچ گونه حیات هوشمند و وحشی به پست شما بخورد ولی همه جای سیاره‌ای که ما به آن سفر کردیم، پر از حیات هوشمند و سازه‌های عجیب و قدرتمند است.

نقد و بررسی بازی Journey to the Savage Planetهمان‌طور که گفته شد بازی بخش‌های طنز بسیار دارد که یکی از چیزهایی که خنده را به چهره‌ی بازیکنان می‌آورد، همراه ما یعنی E.K.O است که علاوه‌بر این که بخشی از موارد طنز بازی را بردوش می‌کشد، راهنمایی ما درباره‌ی مکانیک‌های گیم‌پلی، توضیح درباره‌ی محیط‌های مختلف و نقاط ضعف دشمنان و هر چیزی که در طول عملیات به آن بر می‌خوریم را برعهده دارد. از ابتدا متوجه فضای طنز بازی با صدای E.K.O و تبلیغات تلویزیونی در سفینه می‌شوید. همچنین با نمایش دادن ویدئوهایی که از زمین برایتان آمده و فیلم‌هایی که از روند کار شرکت می‌بینید متوجه زندگی مدرن انسان خواهید شد. با این که داستان بازی ساده است ولی در حین حال جذاب نیز خواهد بود و یکی از دلایلی که باعث می‌شود بازی را با شوق ادامه دهیم، همین جست و جو و اکتشاف و یافتن تجهیزات جدید است تا از گیم پلی لذت کافی را ببرید.

نقد و بررسی بازی Journey to the Savage Planetاستایل گرافیکی خوش رنگ و لعاب و زیبای بازی که طنز را به خوبی بازگو می‌کند باعث شده تا بازی برای کاربر خسته کننده نباشد، همچنین استایل کارتونی و طراحی‌های بصری جالب و دوست داشتنی، بازی را زیبا و جذاب کرده است. طراحی‌های با مزه و آگهی‌های تلویزیونی و صحبت‌های همراهمان E.K.O باعث شده تا بازی برایمان در طول تجربه، تکراری نباشد. همچنین سازندگان Journey to the Savage Planet خوب برروی جزئیات کار کرده‌اند تا گشت و گذار در این بازی و اکتشاف مواردی جذاب همراه با مبارزه با دشمنان، به شما این حس را بدهد که همیشه یک هدف دارید تا در بازی خسته نشوید و پیشرفت را حس کنید. گشت و گذار در این بازی بیهوده نیست و به شما این حس را می‌دهد که به دنبال مواردی پوچ نیستید. سعی کنید تا در جریان گشت و گذار خود منابع را نیز جمع آوری کنید که احتمالا در این مسیر با چندین دشمن روبه‌رو خواهید شد، پیدا کردن آثار باستانی مخفی شده نیز لذت خاصی دارد. علاوه‌بر این‌ها، در طول گشت و گذار می‌توانید قابلیت‌هایی را پیدا کنید که ممکن است در طول مراحل به دردتان بخورد. دوبار پریدن، استفاده از قلاب و آویزان شدن از دانه درختان کارهایی هستند که ما در بازی میتوانیم انجام دهیم.

در طول بازی، شما تنها یک سلاح دارید با تیرهای بی نهایت که در بخش‌های مختلف بازی، قابل ارتقاء می‌باشد. گشت و گذار را یکی از اساسی‌ترین کارهای خود در بازی بدانید. همیچنین بر خلاف این که یک سلاح در بازی خواهید داشت، گجت‌ها و آیتم‌های عالی و ارتقاهای قدرتمند مختلفی در بازی وجود دارند که بازی را جذاب کرده است. با این که گجت‌ها در بازی نقش مهمی دارند ولی خیلی کم در مبارزات از آن استفاده می‌شود چرا که دشمنان را سری با یک یا دو تیر می‌توان نابود ساخت، دشمنان کمی هستند که گجت‌ها را می‌توان برای نابودی آن‌ها استفاده کرد. نمی‌توان گفت که گیم پلی بازی از نظر مبارزات زیاد جذاب است اما اکتشافات و ماجراجویی در بازی آن قدر پر رنگ هست که بخش مبارزات زیاد به چشم نخورد. شیوه‌ی مبارزات باس‌فایت‌ها با دشمنان معمولی کمی تفاوت دارد.

نقد و بررسی بازی Journey to the Savage Planet

گیم پلی بازی بسیار سرگرم کننده می‌باشد و اکثر مراحل بازی باید از منطقه‌ای که هستید به منطقه‌ی دیگری بروید تا عنصر خاصی را کشف کنید اما به همین راحتی مراحل تمام نمی‌شوند، شما در مسیر به موانعی بر خواهید خورد که برای عبور از موانع نیاز به تجهیزات و وسایلی دارید که در آن زمان همراه خود ندارید. پس باید به دنبال چیزی بگردید یا آن را بسازید تا مانع روبه‌روی خود را بردارید و به منطقه‌ی مورد نظر برسید. اکثر جزئیات گیم پلی شامل شلیک کردن می‌شود که با گشت و گذار و کشتن چندین مرغ بی‌آزار می‌توانید توانایی‌های خود را بالا ببرید. چرخه روز و شب در این بازی تعریف نشده است و این یک نکته‌ی منفی در بازی است. از طرفی دیگر صداگذاری بازی از کیفیت خوبی بهره می‌برد و بازیکن با تجربه‌ی دیداری و شنیداری حس خوبی پیدا خواهد کرد. استودیو Typhoon به عنوان اولین ساخته‌ی خود، بازی خوب، طنز و پر انرژی طراحی کرده است و مانند دیگر استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی، ادعایی ندارد.اگر هم به سراغ حاشیه‌ها و ریزبینی نرویم و تنها به داستان و محیط بازی تمرکز داشته باشیم، این بازی بسیار زیبا و جذاب خواهد بود. بازی Journey to the Savage Planet نقص‌هایی دارد ولی در کل به عنوان اولین بازی یک استودیو، خوب است. این بازی با موتور گرافیکی Unreal Engine ساخته شده است و از نظر گرفیک، بازی بسیار خوبی است که سازندگان با استفاده از رنگ آمیزی پرانرژی و شاد در محیط بازی، آن را دو چندان زیبا کرده‌اند. این بازی حدود ۱۲ ساعت گیم پلی دارد و شما را در آن ۱۲ ساعت، سخت درگیر خود خواهد کرد. نسبت به بازی‌های امروزی، Journey to the Savage Planet یک بازی قابل احترام است که با محتوای جمع و جور، بازی لذت بخش و جذاب و در قالب طنز را به بازیکن، خالصانه تقدیم می‌کند. به علاقه‌مندان این سبک باید بگویم که این بازی ارزش وقت و هزینه را دارد. امیدوارم که از این نقد و بررسی نهایت استفاده را برده باشید. لطفا نظرات خود را درباره‌ی بازی Journey to the Savage Planet با ما به اشتراک بگذارید. در ادامه پیشنهاد می‌کنم ۲۰ دقیقه اول بازی Journey to the Savage Planet را تماشا کنید.

نقاط قوت

  • خلق دنیایی بسیار زیبا و خوش آب و رنگ با مناطق مختلف و متنوع
  • طنز خوب و دقیق
  • ترکیب سبک ماجراجویی پلتفرمر و اکشن اول شخص که با ژانر مترویدوانیا هم‌خوانی دارد
  • صداگذاری و موسیقی با کیفیت
  • طراحی مراحل استاندارد و چالش برانگیز

نقاط ضعف

  • مبارزات و تنوع موجودات و دشمنان در بازی می‌توانستند بهتر و جذاب‌تر باشند
  • مدت زمان بازی بدون گشت و گذار، پایین است
  • در بیشتر مراحل باید به دنبال وسیله‌ای برای برداشتن موانع از سر راه باشیم که این می‌توانست با تنوع بیشتری بازیکن را سرگرم کند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.