نقد و بررسی بازی DOOM Eternal

نقد و بررسی بازی DOOM Eternal

Doom Eternal وقتی به شما فریاد می‌زند که سریعتر و خشن‌تر حرکت کنید، در بهترن حالت ممکن قرار دارد. هنگامی که شما تا زانو در دل و روده قرار گرفته‌اید، تکه‌هایی از گوشت دشمن را مزه مزه می‌کنید در حالی که چنگال اره برقی انگشتان محرک شما را گرم می‌کند. همان‌طور که این عمل بیش فعالی خود را به یک منظره با صدای ناخوشایندی از خون، گلوله و فلز لعنتی سنگین انتقال می‌دهد. Doom Eternal به شما فریاد می زند تا سریعتر حرکت کنید و سخت تر بجنگید و شما قادر به انجام هیچ کاری نخواهید بود جز اطاعت کردن. نه به این دلیل که شما تابع id software هستید، بلکه به این دلیل که وظیفه جنگیدن در Doom بیش از سه دهه است که چیزی جز این از شما نخواسته است. درست مانند پیشینیان خود، Doom Eternal یک پانتومیم چکش وحشت است که در آن شما یک شرکت کننده فعال می‌باشید. این یک محصول پیچیده و خودسوز است که خشونت آن به حدی است که شما نمی‌توانید کاری جز لبخند زدن و لذت بردن انجام دهید. این یک نمایش کاملاً مسخره و عجیب و غریب است که به قدری خود را بزرگ و گسترده می‌کند که تعجب خواهید کرد که آیا شما به ابعاد دیگری رسیده اید؟ به دنیایی که تیرانداز اول شخص دنباله های باستانی را که برای اولین بار توسط Doom در سال ۱۹۹۳ بیان شده است را بدون سوال کردن پیروی می‌کند به جای اینکه مستقیم به سمت تعالیم half-life برود. اما مشکل این نمایش این است که جیغ باید برای مدتی متوقف شود و کارگردان از شما التماس می‌کند که از یک عمل لذت ببرید. آنها می‌گویند گلوله‌ها دوباره جمع می‌شوند، سطل‌های خون مجددا دوباره پر می‌شوند و گورها بهم ریخته می‌شوند. بازیکنان خوراک توپ و تفنگ باید دوباره نفس بکشند در زمانی که مرحله جهنمی بعدی دوباره در جایی غیر از منظره تنظیم می‌شود. همراه نقد و بررسی بازی Doom Eternal باشید.

Doom Eternal

شما خیلی سریع در بازی حرکت می‌کنید و هنوز یک داستان کوچک باقی مانده است که به چهره شما فریاد می‌زند. Doom Eternal زمانی به بدترین حالت خود می‌رسد که سعی می‌کند بازیکن را آهسته کند و تلاش می‌کند که در سکوت قرار گیرد. من می‌توانم تعداد بازی‌های شوتر اول شخص (first person shooter) را که از یک سو می‌توانند به‌صورت شایسته به عنوان بسترهای نرم افزاری عمل کنند را نام ببرم و Doom Eternal جزو آنها نیست. توسعه دهنده، id software، با تلاش برای پیوند زدن خط مابین القاء نوستالژی و قبول سیر تکامل، خود را گرفتار کرده است و شرایطی را که در آن DOOM 2016 قادر به شکوفایی کامل بود را مختل کرده است. Doom Eternal به طور مرتب سرعت عمل خود را با مجبور کردن شما به سخت حرکت کردن در فضاهای برجسته در فواصل منظم، می‌شکند. شما این کار را با نوسانات ناعادلانه بین قفس میمون‌ها، مقیاس کردن دیواره‌های کج خلق، تندرست شدن از سکوهای ناپایدار، خط کشیدن بین اره‌های بزرگ مرگ و همچنین پرش به لبه‌ها و برخوردهای لغزنده انجام خواهید داد.

سیستم‌های حرکت Doom کاملاً اصلاح شده است و به گونه‌ای طراحی شده است که اجازه تمرکز برروی دشمنانی که سریع حرکت می‌کنند را در پس زمینه‌ای رنگی از هرج و مرج به بازیکن داده است. اما Glory Killها همچنان ستاره combat بازی هستند. زدن دشمنان با گلوله‌های کافی برای رسیدن به آستانه آسیب، آنها را درخشان می‌کند و این نشان می‌دهد که شما می‌توانید برخی از ترکیب‌های گرافیکی همچون زد و خورد، نصف کردن دشمنان و پاچیدن خون در هوا را با Glory Killها تجربه کنید و این اعدام‌های پر از خشونت فقط برای نمایش نیست بلکه آنها به عنوان روش اصلی شما برای بازیابی سلامتی هستند. اگر هم به سلامتی احتیاج ندارید، متوجه خواهید شد که اره برقی شما می‌تواند برای جویدن دشمنان و بازیابی مهمات مورد استفاده قرار گیرد زیرا چیزی که همیشه با کمبود آن مواجه هستید، مهمات است. زیرا در DOOM ETERNAL زمانی که پای کشتن وسط می‌آید، اصلا دلتان نمی‌خواهد که حتی یک گلوله را هم به عنوان ذخیره در تفنگ خود نگه دارید. یا یک شعله افکن قدرتمند می‌تواند دشمنان را سوزانده و آیتم متفاوت دیگری را به شما تحویل دهد در حالی که Glory Killها می‌توانند توانایی شما را برای آماده سازی یک مشت خونی که هرچیزی را در شعاع دید شما باشد را نابود کند، شارژ کنند. در کل، این یک چرخه قتل است که فقط به پیشبرد اصلی هسته‌ای Doom Eternal به ارتفاعات جدید کمک می‌کند. حال که صحبت از مبارزات شد باید به یک قانون دیرینه DOOM اشاره کنم و آن این است قدرت shotgunهای آن را دست کم نگیرید! در این بازی، کنار گذاشتن super shotgun امری غیرممکن است. این تفنگ با هر شلیک، قدرت را فریاد می‌زند. وزن و ضربات حیرت انگیز آن برای استفاده آخر از ساعت‌های بازی رضایت بخش خواهد بود.

سلاح‌ها همیشه در قلب مجموعه DOOM بوده‌اند و ETERNAL در این زمینه خستگی پذیری ندارد. شما همچنین می‌فهمید که هر یک از سلاح‌ها می‌توانند بار دیگر با Weapon Points، که با تکمیل اهداف ماموریت و آستانه هرج و مرج بدست آمده است، ارتقا یابند. اکثر سلاح‌ها در حالت در دسترس هستند که هر یک از آنها را می‌توان با یک دکمه ساده روشن کرد و مجموعه‌ای از روش‌های اضافی را برای تبدیل شیاطین به پودر ارائه داد. Boss battleها با نوارهای سلامت باعث ایجاد عیب و نقص در DOOM 2016 می‌شدند، در حالی که در اینجا مشکلی ایجاد نمی‌شود، تعداد انگشت شماری از انواع دشمنان وجود دارند که فریاد بازی را برای کشتن می‌توانند بیشتر از همیشه کنند.

Doom Eternal

در Doom Eternal، شما مجبور هستید که مدیریت زمان خود را بین انواع مختلف دشمنان طوری انجام دهید که یک اولویت و استراتژی خوبی داشته باشید که دست پاچه نشوید و بازی این انتظار را از شما دارد که درک خود را از حرکت و مکانیک‌های جنگی به حداکثر برسانید و وقتی کار به یک Marauder (نوعی اهریمن جدید که برای ETERNAL طراحی شده است) یا یک Archvile در حال بازگشت برسد، دشمنان فوق‌العاده سنگین وزن برای جنگیدن اصلا جالب نیستند! بخصوص Marauder که فقط برای کند کردن سرعت نبرد می‌باشد. این نوع اهریمن برای نبردهای یک به یک طراحی شده است. اما در هرج و مرج‌ها ممکن است مشکل درست کند. با این حال، این یک ناراحتی کوچک در یک FPS است که شاید بتوان به حساب سختی بازی گذاشت. اگر می‌توانید با گاز گرفتن لب خود برخی از مراحل ناامید کننده را که ایجاد شده است را تحمل کنید، می‌توانید با Doom Eternal یک جهنم خوب داشته باشید. این یک بازی shooter سریع، هوشمندانه و عصبانی است که به نظر می‌رسد لذت واقعی در آزمایش استقامت شما پیدا خواهد شد. این یک پانتومیم خشن و مضحک و عجیب است که در آن شما را به خون خود متصل می‌کند و به کشتارهای بی‌رحمانه اما سرگرم کننده دعوت می‌کند. اگر دلتان می‌خواهد بازی را تجربه کنید که چیزی جز معنای واقعی یک بازی shooter را نمی‌دهد و چیزی در آن پرکاربردتر از آتش گلوله نیست، با DOOM ETERNAL به جهنم سفر کرده و از معنای بازی shooter لذت ببرید. امیدوارم از این نقد و بررسی لذت برده باشید.

نقاط قوت

  • گیم پلی بازی DOOM Eternal اعتیادآور، سریع و دارای مبارزات دیوانه‌واری است
  • دارای موسیقی‌های هیجان‌انگیز
  • تمامی ویژگی‌های Doom 2016 در Doom Eternal حفظ شده‌اند و در کنار آن‌ها، عناصر خاصی به این نسخه اضافه شده‌اند
  • یکی از بهترین بازی‌های سبک تیراندازی اول شخص در نسل فعلی

نقاط ضعف

  • اشکالاتی جزئی در بخش مبارزات وجود دارد

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.