نقد و بررسی بازی Call of Duty Warzone

نقد و بررسی بازی Call of Duty Warzone

نقد و بررسی بازی Call of Duty Warzone

بازی Call of Duty Modern Warfare یکی از عناوین پر افتخار سال ۲۰۱۹ بود که سال گذشته منتشر شد و نگاه بسیاری را به خود جلب کرد به طوری که چندین بار در صدر فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. بازی با تمامی مشکلاتی که همراه داشت ولی کیفیت بالای بازی انکار نشدنی بود. یک بازی در سبک اول شخص مناسب برای تمامی طرفداران برای این ژانر که در آن بالاخره پس از تقریبا هشت سال کاپیتان پرایس را ملاقات کردیم. داستان نیز اینفینیتی وارد برروی آن به خوبی کار کرده بود و به هر شکل این بازی را به اوج محبوبیت رسانده بود و حال ما می‌توانیم آن را به عنوان بهترین Call of Duty عرضه شده در سال ۲۰۱۹ بنامیم. پیش از Modern Warfare، بازی Call of Duty Black Ops 4 روانه‌ی بازار شده بود و آن را می‌توان یکی از برترین نسخه‌های Call of Duty در نسل هشتم معرفی کرد. از طرفی بازی فاقد بخش داستانی بود و این برای من و بسیاری از گیمرها یک ضعف در این نسخه به حساب می‌آمد. ایرانی‌های بسیاری نتوانستند این محصول اینفینیتی وارد را تجربه کنند. همچنین بازی از یک بخش بتل رویال به نام Blackout بهره می‌برد و توانست نگاه بسیاری را به خود جلب کند ولی خب بازی مانند دیگر عناوین بتل رویال رایگان نبود و همین باعث شد تا بسیاری از افراد که عناوینی مانند فورتنایت و اپکس لجندز را برروی میز داشتند طبیعی بود که طرف این بازی نیایند. ولی نمی‌توان این را انکار کرد که Black Ops 4 از نظر جذابیت از فورتنایت بهتر بود ولی خب شما بازی‌ای را انتخاب خواهید کرد که تنها به یک بسته اینترنت نیاز دارد یا این که هم بسته اینترنت می‌خواهد و هم پول برای خرید آن؟ البته که این به توانایی مادی و علاقه‌ی هر فرد بستگی دارد ولی به هر حال Black Ops 4 توانست در آن زمان هواداران Call of Duty را راضی نگه دارد. همچنین بازی‌های بسیار خوبی امروزها برای پلتفرم‌ها منتشر شده است که می‌توان به Dreams و Ori and the Will of the Wisps اشاره کرد که Dreams انحصاری پلی استیشن ۴ می‌باشد و دیگری انحصاری ایکس باکس وان، در این بین یک بازی متفاوت و جذاب بتل رویال جدید را می‌توان جایش را خالی دید. بیایید جای خالی را با Call of Duty Warzone پر کنیم. مهم نیست که اهل بازی بتل رویال باشید یا نه، با تجربه‌ی Warzone اولین تجربه‌ی بتل رویالی خود را رقم بزنید. در ادامه همراه نقد و بررسی بازی Call of Duty Warzone باشید.

Call of Duty Warzoneبازی همانند دیگر بازی‌های بتل رویال، بازیکنان را در یک نقشه پیاده خواهد کرد و این بار در Warzone، صد و پنجاه بازیکن در یک نقشه‌ی وسیع پیاده خواهد شد. شما به همراه ۱۴۹ نفر دیگر در بازی حضور دارید و اگر خوش شانس روزگار باشید، دو هم گروهی نیز خواهید داشت که به صورت رندوم یک لیدر برای تیم شما انتخاب خواهد شد و در غیر این صورت شما هستید و خدای خود. چرا خدای خود؟ چرا که نقشه‌ی بازی آنقدر وسیع می‌باشد که باعث می‌شود تا در برخی از مراحل، مدت‌ها بازیکنی را در روبه‌روی خود نبینید. بازی از چندین نظر خسته کننده نمی‌باشد، چرا که نقشه‌ی بازی بسیار وسیع و تقریبا پر محتوا است، این باعث شده تا بازیکن ساعت‌ها مناطق مختلف بازی را کشف کنند و این از یک‌نواخت شدن بازی بکاهد. البته که برای تکراری شدن موردهای بسیاری دارد از جمله تایم و شرایط آب و هوایی که همیشه ثابت است، این یکی از نکات منفی بازی بود که احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور برطرف خواهد شد. همچنین به تازگی بخش تک نفره به Call of Duty Warzone اضافه شده است و اگر احساس می‌کنید که در مراحل کسی با شما هم گروه نمی‌شود، می‌توانید بخش تک نفره‌ی بازی را تجربه کنید تا اعصابتان از نبود هم گروهی خورد نشود. اگر با بازی‌های بتل رویال آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید جمع آوری آیتم‌های بازی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارها در یک بازی بتل رویال می‌باشد. سیستم لوت کردن بازی بسیار سریع طراحی شده است و شما باید با سرعت بازی خود را همراه کنید تا به خوبی بتوانید سلاح، پول، زره و یا Perk را به دست بیاورید. در عناوین بتل رویال برای جمع آوری آیتم‌ها به آسانی، باید به مناطقی پر محتوا بروید و نه به یک بیابان. محل فرود شما در یک منطقه پر محتوا بسیار مهم است (ولی اگر تازه کار هستید زیاد پیشنهاد نمی‌شود) چرا که بازیکنان حرفه‌ای مطمئنا در آن مکان‌ها حضور دارند و کار شما را یک سره خواهند کرد. همچنین اگر بر این باور هستید که دیرتر از بقیه از هواپیما خارج شوید و به منطقه‌ای برسید باید به شما بگویم که سخت در اشتباه هستید، با وقت هدر کردن تنها به دشمنان فرصت می‌دهید تا با خیال راحت به جمع آوری آیتم‌ها بپردازند و در زمانی که شما به آن منطقه می‌روید، آن‌ها سلاح‌های لازم برای نابود ساختن شما را در دست داشته باشند و می‌توان گفت که در آن زمان شما از بازی عقب افتاده‌اید. Call of Duty Warzone مانند دیگر عناوین بتل رویال یک Zone در بازی وجود دارد که هر چقدر وقت می‌گذرد این Zone مکان را کوچک و کوچک‌تر می‌کند و در نهایت کار به جایی خواهد رسید که در یک منطقه‌ی کوچک ما مانده‌ایم و چندین نفر دیگر. اگر در بازی خبره یا لوک خوش شانس باشید، احتمالا می‌توانید حریف را شکست دهید و همان طور که می‌دانید، در عناوین بتل رویال هر شخصی یا هر گروهی که در نهایت زنده بمانند، پیروزند.

کار تیمی در یک بازی بتل رویال حرف اول را می‌زند. سعی کنید با هم گروهی‌های خود همراه شوید تا بتوانید با کمک یکدیگر تیم حریف را شکست دهید. سعی کنید به جای اینکه دست و پا گیر هم گوهی‌هایتان باشید، برایشان سود داشته باشید و وقتی با یک گروه وارد نبرد می‌شوند، فرار نکنید و به هر قیمتی که شده به تیم حریف حمله کنید تا هم گروهی‌های خود را نجات دهید. فرار در یک بازی بتل رویال راه چاره نیست بلکه مشکلات را دوبرابر خواهد کرد چرا که اگر شما فرار کنید، دوستان شما با گرهی که وارد نبرد شده‌اند، درصد بردشان کاهش می‌‌یابد و خود شما نیز چند قدم دیگر به گروهی دیگر برخورد خواهید کرد و در نهایت بدون هیچ کمکی از جانب هم گروهی‌ها، شکست خواهد خورد. البته که این به هم گروهی‌ها نیز بستگی دارد، اگر با دوستان خود یک اسکواد را تشکیل داده‌اید که بخاطر دوستی نباید تنهایشان بگذارید، در غیر این صورت اسکوادی که رندوم با شما هم گروه می‌شوند، برروی روند بازی شما تاثیرگذار خواهند بود. حال سری به کشته شدن در Call of Duty Warzone بزنیم؛ با کشته شدن در بازی یک شانس (فقط برای یک بار در طول یک بازی) دارید که شما را به یک لوکیشن به نام گولاگ خواهد برد و شما در آن مکان باید ثابت کنید تا لیاقت دارید تا دوباره در بازی ظاهر شوید. ثابت کردنش برای برخی از افراد مشکلی نیست ولی برای بعضی‌ها که تازه کار هستند کمی مشکل است. شما در مقابل یک فردی که مانند شما کشته شده است قرار خواهید گرفت و به صورت رندوم یک اسلحه به شما و یک اسلحه به حریف داده می‌شود و حال اگر دوست دارید تا دوباره به بازی بروید و برای همیشه نابود نشوید، باید در یک زندان، حریف را از بین ببرید. اگر موفق به شکست حریف شدید، در مکانی که هم تیمی‌ها حضور دارند Respawn خواهید شد. شخصی که در گولاگ شکست بخورد می‌تواند هم تیمی‌هایش را تماشا کند و در غیر این صورت روز از نو، روزی از نو. اگر هم در گولاگ از حریف خود شکست خوردید، شانس دیگری دارید که پول مشکل گشا می‌شود. هم گروهی‌هایتان می‌توانند شما را با پرداخت پول به بازی بازگردانند، البته که باید پول کافی را داشته باشند و برای بازگرداندن شما باید به Buy Station بروند و با پرداخت ۴۵۰۰ شما را به بازی بازگردانند. باوجود این که شما را هم تیمی‌ها بازگردانی می‌کنند لذت بخش است ولی آیا دوست دارید گروهی دیگر آن شخصی را که شما با هزارتا زحمت نابود کرده‌اید را بازگردانی کنند. کمی اعصاب آدم از این ویژگی‌ای که در بازی وجود دارد خورد می‌شود. همچنین ماموریت‌هایی در بازی وجود دارند که بابت انجامش مقداری پول دوست داشتنی صاحب خواهید شد برای مثال باید در زمانی محدود چندین منطقه را لوت کنید و یا هدفی را که بازی مشخص کرده را از بین ببرید.

Call of Duty Warzoneتنوع اسلحه‌ها و ماشین‌ها، بازی را از جذابیت خاصی برخوردار کرده است. علاوه‌بر اسلحه‌های مدرن امروزی، شاهد اسلحه‌های کلاسیک و یا حتی مربوط به دوران جنگ جهانی نیز هستیم. یک نکته‌ی مثبت در مورد اسلحه‌ها باقی مانده است و آن هم این است که شما در Call of Duty Warzone دستتان برای شخصی سازی باز است. ماشین‌ها و وسایل نقلیه؛ درحال حاضر پنج وسیله نقلیه از هوایی گرفته تا زمینی در بازی وجود دارد که با استراتژی که شما در پیش خواهید گرفت، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برخی از ماشین‌ها مخصوص جاده هستند و برخی دیگر برای جابجا کردن افراد گروه و برخی هم برای جابجایی تجهیزات و نفوذ به دل دشمن. همچنین اینفینیتی وارد به خوبی برروی وسایل نقلیه کار کرده است به طوری که میزان استقامت و سرعت هر ماشین با یکدیگر تفاوت دارند. ویژگی کراس پلتفرم (Cross-Platform) به بازیکنان این اجازه را خواهد داد تا هر شخصی و با هر پلتفرمی بتواند با دوستان خود در دیگر پلتفرم‌ها به تجربه‌ی بازی بپردازند. عناوینی مانند فورتنایت و ماینکرفت از این قابلیت بهره‌مند هستند و حال خوشبختانه Call of Duty Warzone نیز از این قابلیت بهره می‌برد. همان‌طور که در بالاتر نیز به آن اشاره شد، وجود پول و فروشگاه در بازی کمک زیادی به جذابیت بازی کرده است و آن را می‌توان یکی از کاربردی ترین مکانیزم‌های بازی نام برد. مود Plunder را نمی‌توان ازش چشم‌پوشی کرد، یکی از بهترین مودها در این بازی، Plunder می‌باشد که پول از زمین و آسمان شروع به باریدن خواهند کرد. تنها ۳۰ دقیقه فرصت دارید تا به جمع آوری پول بپردازید و باید این را مد نظر قرار دهید که اگر به دست دشمنان کشته شوید، آن‌ها قادر به جمع کردن پول‌های شما خواهند بود.

بسیاری از افراد عناوین بتل رویال را به دیگر عناوین ترجیح می‌دهند چرا که هدف در آن کاملا مشخص شده است. عناوینی محبوب از جمله فورتنایت، اپکس لجندز و دیگر عناوین سبک بتل رویال، دیگر برای بسیاری از افراد تکراری شده است حال بیایید بازی‌ای تازه را تجربه کنیم، حتی برای چند روزی وقت خود را برای Call of Duty Warzone صرف کنید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد، باوجود این که بازی بسیار حجیم است و باید حجم زیادی را بابتش خرج کنیم ولی با وجود قابلیت کراس پلتفرم، با دوستان خود به تجربه‌ این بازی بپردازید. همچنین بازی رایگان است و اگر هم نبود بازهم ارزش خرج پول را نیز داشت. بازی از Black Ops 4 بسیار بهتر شده است و ارزش تجربه را خواهد داشت. به بازی قابلیت و ویژگی‌های بسیاری نسبت به Black Ops 4 اضافه شده است و تاکنون نگاه بسیاری از گیمرها را به خود جلب کرده است. در نهایت هم می‌توان گفت که Call of Duty Warzone یکی از بهترین بازی‌های بتل رویال می‌باشد که تاکنون ساخته شده است. امیدوارم از این نقد و بررسی لذت برده باشید و اگر کمی هم علاقه‌مند به این بازی شده‌اید حتما دانلودش کنید. در ادامه پیشنهاد می‌کنم نقد و بررسی بازی Call of Duty Modern Warfare را از دست ندهید.

نقاط قوت

  • تنوع در اسلحه‌ها و وسایل نقلیه
  • قابلیت شخصی سازی
  • تجربه‌ای جذاب از حالت بتل رویال
  • ویژگی کراس پلتفرم (Cross-Platform)
  • امکان بازگشت دوباره به بازی به روش‌های مختلف
  • گیم پلی تکنیکی

نقاط ضعف

  • بازی مشکلات مختلف، ولی کوچکی دارد که احتمالا در آپدیت‌های بعدی برطرف خواهد شد

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.