نقد و بررسی بازی Bloodroots

Bloodroots

نقد و بررسی بازی Bloodroots

بازی Bloodroots دومین تجربه‌ی استودیوی آینده‌دار کانادایی Paper Cult می‌باشد. بازی در نگاه اول بسیار جذاب و جالب به نظر می‌رسد و طرفداران خاص خود را پیدا می‌کند. Bloodroots نتوانسته فراتر از انتظاراتی که از آن داشتیم پیش برود ولی در سبک خود خوب است. این بازی نکات مثبت زیادی دارد و مشکلاتی هم بازیکنان را رنج می‌دهد که در این نقد و بررسی به آن‌ها و جزئیات بازی خواهیم پرداخت، با پاتوگیم همراه باشید.

بازی Bloodroots بسیار جذاب است ولی داستان خاصی ندارد و سازندگان بیشتر برروی گیم پلی و جزئیات کار کرده‌اند. این که این بازی داستان خاصی ندارد به این معنا نیست که یا داستان بدی دارد و یا صالا داستان ندارد، نه. این به این معناست که داستان خوب و قابل قبولی دارد و به نوعی نیست که بازیکن را درگیر داستان کند و با احساسات او بازی کند؛ این موضوع را نمی‌توان نکته مثبت و یا منفی در نظر گرفت. اگر تاکنون بر این باور بوده‌اید که بازی Bloodroots یک بازی مستقل داستان محور است باید با اجازه شما، مخالفت کنم. باوجود این که در بازی‌های مستقل، داستان یکی از مهم‌ترین نکته‌ها به شمار می‌رود ولی در خصوص بازی Bloodroots موضوع کمی تفاوت دارد به طوری که سازندگان سعی ندارند تا شما را در داستان بازی غرق کنند بلکه آن‌ها می‌خواهند تا با ساخت یک همچین گیم پلی‌ای، شما را مشغول یک گیم پلی جذاب کنند. خب گیم پلی بازی با هدف انتقام زیبا شده است. تا آخر بازی این هدف اصلی ما هست که از گروه سابق خود انتقام بگیریم و همین باعث شده تا شخصیت اصلی بازی یعنی Mr. Wolf بسیار خشمگین باشد و هرکس را که در سر راه انتقام او سبز شود را نابود سازد. حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا انتقام؟ یک جنگی رخ داده است و در آن جنگ، یک فرد توسط گروه قبلی‌اش مورد حمله قرار می‌گیرد و تیر می‌خورد، حال رها می‌شود تا بمیرد. پس از مدتی مرد بِهوش می‌آید و برای انتقام لحظه شماری می‌کند. ما همان مرد تیر خورده هستیم و باید از گروه سابق خود (خیانت‌کاران) انتقام بگیریم. در بازی شما بارها و بارها کشته خواهید شد و قهرمانی نیز وجود نخواهد داشت. سازنده Paper Cult نیز این شخصیت را دیوانه، خشن، شرور و تشنه به خون گروه سابق توصیف کرده است.

بررسی بازی Bloodrootsبخش گیم پلی با یک آهنگ، کار خود را آغاز می‌کند و شما را در فضایی قرار می‌دهد و دشمنان نیز محدود و کم هستند، بعدا باید به آن‌هاحمله کنید و آن‌ها را بکشید. این کار را سازندگان از قصد انجام داده‌اند تا در زمانی که دشمنان ضعیف و کشتن آن‌ها کار بسیار آسانی است، شما با گیم پلی و مکانیزم‌های بازی بیشتر اشنا شوید. در مراحل اولیه توانایی‌های شما پایین است و به مرور زمان و با یادگیری مقابله با دشمنان، بازی رفته رفته سخت‌تر و مهیج‌تر می‌شود. همچنین وسایلی در محیط وجود دارند که سازندگان علاوه‌بر در نظر گرفتن آن‌ها برای نابود ساختن دشمنان، برروی محیط و گیم پلی بخش پلتفرمر بازی نیز تاثیر می‌گذارند. علاوه‌بر این، برخی از اشیاءها که به عنوان اسلحه استفاده می‌کنید می‌توانند به پرش شما بیفزایند. همچنین از برخی از سلاح‌ها می‌توانید از راه دور دشمنان را نابود کنید و یا با دیگر سلاح‌ها می‌توانید درختی را قطع کنید و پُلی را بسازید و از آن مکان عبور کنید. همان طور که گفته شد وسایلی در محیط بازی برای نابود ساختن دشمنان یا برای نابود کردن محیط وجود دارند از جمله بشکه‌ها و گاری‌ها که می‌توانید برای نابود کردن سازه‎ها نیز استفاده کنید. سازندگان با ترکیب خوب پلتفرمر به اکشن، بازی را دوچندان سخت کرده‌اند به طوری که در بازی تله‌ها یا موانعی دیگر وجود دارند که باید حرکت خاصی را انجام دهید تا از آن بگذرید. همان طور که در طول بازی و رفته رفته بازی سخت‌تر می‌شود، شما می‌توانید در جریان بازی شخصیت خود را ارتقاء دهید و قدرت‌هایی مانند خرس و گرگ را به شخصیت خود اضافه نمایید.نقد و بررسی بازی Bloodroots

در طول بازی کارهایی را که باید انجام دهیم نیز مشخص است و سازندگان سیستم راهنما به بازی اضافه نکرده‌اند. در طول بازی شما تنها با یک سری سرباز سروکار ندارید بلکه یک سری غول نهایی یا باس‌هایی وجود دارند که نمی‌گذارند به آسانی و به سادگی این مراحل را پشت‌سر بگذارید و خیلی راحت بتوانید انتقام خود را بگیرید. باس‌های بازی به اندازه کافی خشن و چالش‌برانگیز هستند و بازی را دوچندان هیجان‌انگیز تر کرده‌اند. بازی برروی سرعت تمرکز خاصی قائل است به طوری که راه رفتن Mr. Wolf نیز با سرعت انجام می‌شود و نتیجه‌ی آن هم گیم پلی‌ای هیجان‌انگیز خواهد بود. همچنین دشمنان نیز به سرعت به سوی شما می‌آیند تا شما را نابود سازند و به خاطر همین موضوع بازی نسبتا سخت است. هر ACT که پشت‌سر می‌گذارید، یک Leaderboard برای شما نمایش داده می‌شود، Leaderboard در پایان مراحل اطلاعاتی از طول مرحله به شما نشان می‌دهد و برای مثال به شما تعداد مرگ‌ها را نشان می‌دهد. سلاح در بازی بسیار فراوان است به طوری که هر بشکه یا گاری و هرچیز دیگری که در محیط وجود دارد، خود یک سلاح به حساب می‌آید.

گرافیک هنری بازی نیز مانند یک نقاشی می‌باشد، محیطی با رنگ‌های مختلف، کاربر را در محیطی با طرح و نقشی زیبا قرار می‌دهد. طراحی بافت‌ها و ترکیب بافت‌های دو بعدی و سه بعدی نیز فوق‌العاده برروی آن کار شده است. نورپردازی بازی بسیار هوشمندانه کار شده و تنوع مراحل نیز آن را دوچندان زیبا کرده است. در برخی از مراحل بازی از نمای خیلی دور نیز به نمایش در می‌آید که گرافیک فانتزی و کارتونی بازی را به نمایش می‌گذارد و انگار بازیکن در وسط یک نقاشی قرار دارد. صداگذاری بازی از کیفیت بالایی بهره می‌برد. تکه‌ای از طنز بازی را بخش صداگذاری به دوش می‌کشد به طوری که صدای برخی از دشمنان به نوعی خنده‌دار است. در مورد صداگذاری نمی‌توان انتقاد کرد چرا که مانند گیم پلی نه در دسته نقاط قوت قرار می‌گیرد و نه یک ضعف.

نقد و بررسی بازی Bloodroots

بازی Bloodroots را می‌توان به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ در سبک خود معرفی کرد که مطمئنا مدت‌ها نامش در بازی‌های ویدئویی می‌درخشد. گیم پلی بازی بسیار جذاب، جالب و هیجان‌انگیز است که مطمئنا علاقه‌مندان به این سبک را خوشایند می‌کند. بازی مشکلاتی را در کنار تمامی ویژگی‌های خود دارد که آن هم از بی‌تجربگی سازندگان است. بازی Bloodroots از نظر صداگذاری بسیار خوب عمل کرده است و با گیم پلی سریع بازی خوب ترکیب شده است. داستان بازی نیز خوب است و برای انتقام سخت و سریع در طول بازی تلاش خواهیم کرد.  بازی بسیار ساده به نظر می‌رسد اما وقتی که مشغول به تجربه‌ی آن شوید تازه خواهید فهمید که از محتویات پرعمقی بهره می‌برد. این بازی در مواقعی که صحنه شلوغ می‌شود، یک دفعه اُفت فریم پیدا می‌کند که یکی از اساسی‌ترین مشکلات این بازی می‌باشد. ولی به عنوان دومین تجربه‌ی یک استودیوی بازی‌سازی، بازی Bloodroots بسیار خوب است و مخاطبان خاص خود را جذب خواهد کرد. گیم پلی بازی و باس‌ها، بازی را دوچندان چالش‌برانگیزتر کرده‌اند. به علاقه‌مندان به این سبک بازی، بازی Bloodroots را پیشنهاد می‌کنم. امیدوارم از این نقد و بررسی لذت برده باشید. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نقاط قوت

  • گیم پلی سریع همراه با مبارزات جذاب و هیجان انگیز
  • طراحی هنری دنیای بازی
  • تنوع سلاح‌ها

نقاط ضعف

  • مشکلات فنی به‌خصوص اُفت فریم
  • برخی از مراحل بازی بسیار سخت و چالش برانگیز هستند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.