نقد و بررسی بازی Animal Crossing: New Horizons

نقد و بررسی بازی Animal Crossing: New Horizons

نقد و بررسی بازی Animal Crossing: New Horizons

توسعه و پیشرفت در خون یک انسان است و با این امید زندگی می‌کند، بسیاری از افراد نیز تنها به فکر منافع خودشان هستند و بسیاری نیز دلسوز و به فکر شهر و مردم خود هستند. به مردم خدمت کردن لذت خاص و شیرینی دارد و لذت در بین تمامی مردم محبوب شدن دیگر توصیف ندارد. در جزیره‌ای که در بازی انیمال کراسینگ (Animal Crossing: New Horizons) خواهیم رفت، مکانی است که هیچ چیزی وجود ندارد و ما هستیم و مردمی که چیز خاصی برای زندگی لذت‌بخش ندارند. سفری به یک جزیره بدون امکانات بعید می‌دانم حس خوبی داشته باشد که قرار است ما در این بازی این کار را انجام دهیم. جزیره‌ای که تنها سه عدد راکون در آن زندگی می‌کنند و حال شانس ما هم با مردمان این جزیره بدون امکانات، گره خورده است. در ابتدا حس بدی با وجود شخصیت Tom Nook داشتم چرا که در ابتدا به نزد وی می‌رفتم و از او دستور دریافت می‌کردم که برای مثال برو میوه جمع‌آوری کن و یا چوب ماهیگیری بساز و برو چندین ماهی برایمان بگیر. خب در ابتدا با دستوراتی که Tom Nook به ما می‌دهد، اعصاب آدم را خورد می‌کند و حس بدی به او پیدا خواهید کرد و در خود بر این باور خواهید بود که او یک از خود راضی است و برای به دست آوردن اهداف خود، از آدم‌ها به عنوان یک وسیله استفاده می‌کند. فکر بد نکنید و به این بازی بد بین نشوید، مردمان این شهر آنقدر مهربان هستند که توصیف آن کمی مشکل است. بازی Animal Crossing: New Horizons یکی از بهترین بازی‌ها بود که به تازگی توسط کمپانی نینتندو (Nintendo) ساخته شد و برای کنسول نینتندو سویچ (Nintendo Switch) منتشر شد. این بازی در ژانر شبیه سازی زندگی (Life simulation) طراحی شده است و پنجمین بازی از سری Animal Crossing محسوب می‌شود. در ادامه همراه نقد و بررسی بازی Animal Crossing: New Horizons باشید.

Animal Crossing: New Horizonsبسیاری از افراد دوست دارند که دنیا به خواست آن‌ها در گردش باشد ولی باید بگویم که انسان کمی با ربات تفاوت دارد. ولی حال در Animal Crossing: New Horizons و جزیره‌ای که ما در آن‌جا قرار گرفته‌ایم، شباهت‌هایی با خواست انسان‌ها دارد چرا که بالاخره و با راهنمایی‌هایی که Tom Nook کرد، متوجه شدم که راکون‌ها به دنبال یک فردی هستند تا جزیره‌ی بدون امکانات آنها را به یک شهرک بزرگ تبدیل کند و و دلسوز آن‌ها باشد. خواستم کار خودم را با کلی شور و شوق شروع کنم ولی کمی برای شروع دیر بود چرا که شب بود و همه‌جا هم تاریک، پس رفتم داخل چادرم و خوابیدم تا صبحی تازه را با اهداف راکون‌ها شروع کنم. صبح که می‌شد، من به دنبال جمع‌آوری میوه و ماهیگیری بودم و در نهایت هم به دنبال پروانه‌ها و در زمانی که شب فرا می‌رسید نیز به سراغ جمع کردن هیزم، سنگ و زغال می‌رفتم. فعال بودم نه؟ پول خودم را جمع کردم و Tom Nook هم قبول کرد تا به من یک وام ساخت خانه بدهد. در بازی پیشرفت کردم و ابزارهای بیشتری را بدست آوردم و حال کارهای زیاد دیگری را می‌توانستم انجام بدهم. می‌توانستم رودخانه درست کنم، پل بسازم، درخت قطع کنم و در نهایت کم‌کم داشت این جزیره به شکل جزیره‌ای برای زندگی در می‌آمد. باوجود این موضوع حیوانات بیشتری نیز به مکانی که ما بودیم سفر کردند تا بتوانند به عنوان شهروندان ما در جزیره‌ی ما زندگی کنند. باوجود این که زمان زیادی صرف کردم ولی نتیجه‌اش بسیار شیرین بود.

در اوایل بازی Animal Crossing: New Horizons امکانات کم بود و دستمان برای کارهای بزرگ‌تر محدود بود و نمی‌توانستیم کارهایی را که می‌خواهیم را انجام دهیم، ولی با کمی تجربه کسب کردن و همان کارهایی که به ما سپرده می‌شدند را به خوبی انجام می‌دادیم، به مرور زمان دستمان برای انجام کارهای بزرگ‌تر باز می‌شد به طوری که می‌توانستم به جزیره‌های دیگر سفر کنم و هزاران کار نو در آن مکان‌ها انجام دهم. برای مثال اگر شهروند در جزیره‌ام کم است؛ می‌توانم حیواناتی را که در جزیره‌های دیگر مشغول زندگی هستند را دعوت به جزیره‌ی خود کنم. همچنین جزیره‌ی ما در مکانی خاص از نظر جغرافیایی قرار دارد که باعث شده تا میوه‌ها و ماهی‌های کمی را داشته باشیم و برای بیشتر شدن ماهی‌ها در جزیره‌ی خود و تنوع میوه‌ها می‌توانیم به جزیره‌ی دیگری سفر کنیم و چیزی که باعث می‌شود تا برای مثال میوه‌ی سیب رشد کند را از آن جزیره برداریم و در جزیره‌ی خود پرورش دهیم تا از آن نوع میوه هم در جزیره‌ی خود داشته باشیم و یا چندین ماهی را بگیریم و در دریاچه‌ی خود رها کنیم تا تنوع ماهی‌هایمان نیز زیاد شود. همچنین با به دست آوردن ماهی‌هایی که در جزیره‌ی من وجود ندارد، می‌توانم آن‌ها را بفروشم و یا به موزه‌ی شهر تقدیم کنم و یا در اکواریوم خانه‌ی خود قرار دهم. خلاصه که به مرور زمان آزادی برای شما بیشتر می‌شود و در نهایت به جایی خواهد رسید که راکون‌های مهربان جزیره به من این اجازه را دادند تا اسم جزیره را تغییر دهم. خلاصه باید زمان بسیاری را پای این بازی صرف کنید تا به مرور زمان از آن لذت دلخوه را ببرید. همچنین نینتندو به خوبی توانسته است تا رفتار شهروندان را طراحی کند به طوری که برخی از آنها به ماهیگیری و دیگری به ورزش علاقه دارد. یکی مهربان است و دیگری چشم دیدنتان را ندارد. در کل نینتندو به خوبی توانسته تا شخصیت‌های مجزایی را به وجود آورد.

همچنین Animal Crossing: New Horizons صداگذاری و موسیقی خوبی را در خود جای داده است و با موسیقی‌ها خوب و افکت‌های صدایی ساده و مفرحی طرف هستیم. استفاده از رنگ‌آمیزی شاد نیز بازی را زیبا کرده است و باعث می‌شود تا بازیکن از صحنه‌های تکراری خسته نشود. بازی Animal Crossing: New Horizons را می‌توان به صورت آنلاین نیز تجربه کرد. بخش آنلاین بازی جالب به نظر می‌رسد ولی با تجربه‌ی آن ممکن است تا نظر شما تغییر پیدا کند. همچنین نینتندو سیاست‌هایی را نیز در این بخش وارد کرده است که ممکن است آزاردهنده باشد. خلاصه نینتندو عنوانی باکیفیتی را برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر کرده است و اکثر طرفداران نیز از پنجمین نسخه از سری Animal Crossing راضی بودند. همچنین بازی از سوی منتقدین نیز بازخوردهای مثبتی را دیافت کرده است. سازندگان آن هم با به‌روزرسانی‌های مختلف، امکانات جدیدی را به بازی اضافه می‌کنند. بازی Animal Crossing: New Horizons رویکردی کاملا جدید در سری Animal Crossing اخذ کرده است. همچنین نینتندو به خوبی توانسته به لطف پیشرفت‌های جدید اخیر، عنوانی تازه را خلق کند.

Animal Crossing: New Horizonsدر Animal Crossing: New Horizons کنترل یک جزیره در اختیار شما خواهد بود و در مقابل شهروندان شهرکی که درست خواهید کرد، مسئول خواهید بود. آزادی که به مرور زمان به دست خواهید آورد بسیار لذت بخش خواهد بود. در اصل شما باید یک جزیره‌ی بدون امکانات را به شهرکی بزرگ تبدیل کنید. همچنین زیبایی‌های یک شهرک مهم است و همراه با مسئولیت‌هایی که دارید، باید برای شهروندان شهر با استفاده از گل و دریاچه و …، یک محیطی زیبا و مفرح درست کنید. Animal Crossing: New Horizons یک بازی بدون خشونت است که مطمئنا موارد سرگرم کننده بسیاری برای سرگرم کردن ما دارد. محصول جدید نینتندو بسیار سرگرم کننده است و شخصی‌سازی یک جزیره و شخصیت خود بسیار لذت‌بخش و به شهروندان یک جزیره بدون امکانات کمک کردن، شیرینی خاص خود را دارد که مزه‌اش تا مدت‌ها همراهتان خواهد بود. همچنین بازی نکات مثبت زیادی دارد ولی مشکلاتی نیز در خود جای داده است که ممکن است آزاردهنده باشد ولی در کل Animal Crossing: New Horizons تجربه‌ای متفاوت را در کنسول نینتندو سوییچ تقدیم شما خواهد کرد. این بازی ارزش تجربه را دارد و از تجربه‌ی آن مطمئنا پشیمان نخواهید شد. امیدوارم از نقد و بررسی بازی Animal Crossing: New Horizons استفاده کرده باشید. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نقاط قوت

  • به مرور زمان به آزادی عمل در بازی اضافه می‌شود
  • تمامی شخصیت‌های بازی دارای ویژگی رفتاری متفاوتی می‌باشد
  • طراحی بصری خوب

نقاط ضعف

  • زمان زیادی طول خواهد کشید تا آزادی ما در بازی بیشتر شود
  • بخش چند نفره بازی مشکلاتی دارد

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.