نقد و بررسی بازی موبایل Forza Street

نقد و بررسی بازی موبایل Forza Street

نقد و بررسی بازی موبایل Forza Street

دو سال پیش بود یعنی سال ۲۰۱۸ که بازی Forza Street در اختیار کاربران ویندوز ۱۰ قرار گرفت و مدتی قبل نیز در اختیار کاربران موبایل قرار گرفت. Forza Street یک بازی ریسینگ آرکید است که ساخته‌ی استودیوی ترن ۱۰ می‌باشد. این بازی اولین بازی ساخته شده برای موبایل و تبلت‌های اندرویدی و آی او اس می‌باشد که از سری محبوب و انقلابی Forza است. اگر از دوست داران بازی‌های ریسینگ و مسابقات خیابانی هستید قطعا نام بازی‌های Forza Horizon و Forza Motorsport را شنیده اید. اگر از یک بازی در سبک ریسینگ، مسابقاتی نفس گیر با گرافیک واقع گرایانه، ماشین‌ها با فیزیک واقع گرایانه و کلی از موارد مختلف دیگر را می‌خواهید باید بگویم که تمامی این موارد را در بازی‌های Forza پیدا خواهید کرد. بازی‌هایی که حالا حالاها از تجربه شان خسته نمی‌شوید. البته باید از همین اول ذکر کنم که اصلا نمی‌توان بازی Forza Street را جزئی از بازی‌های فورزا دانست. بازی Forza Street هم اکنون برای اندروید و آی او اس منتشر شده است و این بازی توسط استودیوی ترن ۱۰ ساخته شده است. شاید بتوان شباهت‌هایی در بازی Forza Street را در سری Asphalt دید ولی استودیوی سازنده این بازی سعی کرده است المان‌هایی در گیم پلی بازی اضافه کند تا جلوی شباهت را بگیرد. بازی در شهر میامی ایالات متحده جریان دارد و مسابقات به صورت شبانه می‌باشد. در ادامه همراه نقد و بررسی بازی موبایل Forza Street باشید.

بازی موبایل Forza Street
بازی موبایل Forza Street

داستان در بازی‌های موبایلی ریسینگ شاید هیچ جایگاهی نداشته باشد ولی استودیوی سازنده به خوبی بخش داستانی را به بازی اضافه کرده است. داستان بازی Forza Street در مورد مسابقات خیابانی می‌باشد که به صورت قانونی برگزار می‌شود. در بازی شما حکم یک راننده تازه کار را دارید که یک مدیر برنامه دختر نیز تمامی موارد را به شما که تازه کار هستید آموزش می‌دهد. پس از ورود به بازی وارد بخش تمرینی خواهید شد و آموزش‌های لازم را خواهید آموخت. مسابقات اصلا سخت و نفس گیر نیست و پس از گرم شدن موتور ماشین و کمی فشار پدال گاز مسابقه شروع می‌شود. یادتان باشد که یک شروع خوب می‌تواند تاثیر بسزایی در روند مسابقه‌تان داشت باشد. حال وارد قسمت خسته کننده بازی می‌شویم، قسمتی که هیچ اختیاری در کنترل ماشین‌تان ندارید و تنها می‌توانید پدال گاز و ترمز را بفشارید. این را هم بگویم که حتی کنترل گاز و ترمز را هم ندارید و باید طبق رنگ نشانه‌های روی زمین عمل کنید؛ این نشانه‌ها به دو قسمت زرد و قرمز تقسیم می‌شود شما باید در قسمت زرد گاز را بفشارید و در قسمت قرمز نیست ترمز کنید، البته کلید نیترو نیز وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. تا اینجای کار متوجه شدیم که تنها کاری که می‌توانیم در بازی انجام دهیم گاز دادن و ترمز کردن است و این موضوع اصلا جذابیتی ندارد و کنترل کردن بازی Forza Street همانند بازی‌های ریسینگ دیگر نیست.

در بازی Forza Street باید دقت و سرعت عمل بالایی داشته باشید و وقتی که به سر پیچ‌ها رسیدید با توجه به رنگ‌های روی زمین باید گاز و ترمز را فشار دهید. دقت و سرعت عمل و توجه به رنگ‌های کشیده شده برروی زمین می‌تواند برنده شدن در مسابقه را تضمین کند. کار دیگری که برای پیروز شدن در مسابقه باید انجام دهید این است که پدال گاز را قبل از شروع مسابقه در محدوده زرد یا سبز رنگ نگه دارید تا شتاب ماشین یک شتاب معقول برای شروع حرکت باشد. زمانی که به پیچ‌ها رسیدید یک نوار زرد رنگ را مشاهده می‌کنید که باید دست خود را از روی گاز بردارید و زمانی که به نوار قرمز رنگ رسیدید باید دست خود را از روی پدال گاز بردارید تا سرعت ماشین کم شود. اگر طبق رنگ‌های نوار قرار گرفته برروی زمین ترمز و گاز دهید پیروز مسابقه خواهید بود. در کل مسابقات کار شما گاز و ترمز است و برای خیلی‌ها از جمله خود من بسیار خسته کننده است. جدا از این موارد رویدادهای هفتگی در بازی وجود دارد که می‌توانید این رویدادهای هفتگی را انجام دهید و پول بیشتری در بازی جمع آوری کنید. تنوع اتومبیل‌های Forza Street بد نیستند و می‌توانید در مسابقات متوجه شوید که آیا زمان آن رسیده تا یک اتومبیل قدرتمندتر بخرم یا خیر. 

گیم پلی بصری بازی موبایل Forza Street بسیار چشم نواز می‌باشد. این بازی با موتور گرافیکی Unreal Engine 4 ساخته شده است و شاهد فضاسازی و مدل سازی بسیار خوبی هستیم و گیم پلی بازی بسیار روان می‌باشد. تنوع ماشین‌ها در بازی زیاد است و تمامی ماشین‌های بازی با ریزترین جزئیات ساخته شده اند ولی دستتان در شخصی سازی بسیار محدود است. برای شخصی سازی در بازی نمی‌توانید از پول داخل بازی استفاده کنید و باید مرحله بروید تا جایزه یک قسمت شخصی سازی را بدهد. موسیقی بازی از همه نظر عالی ساخته شده است و نمی‌توان هیچ ایرادی از این بخش بازی گرفت. بازی Forza Street یک بازی رایگان می‌باشد به نوعی می‌توان گفت تنها نام پرآوازه‌ی فورزا را یدک می‌کشد و در کنترل ماشین‌های داخل بازی به هیچ وجه حرفی برای گفتن ندارد.

نقد و بررسی بازی موبایل Forza Street
نقد و بررسی بازی موبایل Forza Street

در نهایت باید بگویم که Forza Street تنها نام فورزا را یدک می‌کشد و یک بازی یکنواخت است که خیلی سریع و در ساعات اولیه پس از نصب دوست دارید تا حجم گوشی‌تان را از این بازی آزاد کنید. در این بازی تنها گاز و ترمز و نیترو پیش روی شما قرار دارد و نمی‌توانید ماشین را کنترل کنید و خودتان فرمان به دست باشید. تنها باید حواستان جمع باشد به رنگ‌های روی زمین خیابان تا گاز دهید یا دستتان را از پدال گاز بردارید و این مورد بسیار خسته کننده می‌باشد. همانطور که ذکر کردم گرافیک بصری بازی چشم نواز است و شاهد فضاسازی و مدل سازی خوبی هستیم و گیم پلی بازی نیز بسیار روان و خوب طراحی شده است. ماشین‌های داخل بازی دارای تنوع بسیار بالایی هستند همانند سری بازی‌های فورزا که شاهد ماشین‌های بسیار زیادی در بازی هستیم. یکی از نکات منفی بازی نیز شخصی سازی اتومبیل‌ها می‌باشد که دست شما را در شخصی سازی حسابی می‌بندد و باید مراحل را طی کنید تا بتوانید شخصی سازی اتومبیل‌تان را انجام دهید. بازی Forza Street یک بازی رایگان است که ساخته استودیوی ترن ۱۰ می‌باشد. امیدوارم از نقد و بررسی بازی موبایل Forza Street خوشتان آمده باشد.

نقاط قوت

  • گرافیک بصری چشم نواز
  • تنوع زیاد ماشین‌ها
  • دارا بودن بخش داستانی

نقاط ضعف

  • محدودیت در کنترل ماشین
  • محدودیت در شخصی سازی ماشین
  • یکنواخت و خسته کننده بودن بازی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.