نقدها و نمرات بازی The Last of Us Part 2 از دید سایت‌های معتر جهان

نقدها و نمرات بازی The Last of Us Part 2 از دید سایت‌های معتر جهان

نقدها و نمرات بازی The Last of Us Part 2 از دید سایت‌های معتر جهان

کم‌تر از یک هفته تا انتشار مورد انتظارترین بازی پلی استیشن ۴ یعنی بازی The last of Us Part 2 باقی مانده است. به‌همین دلیل مدتی پیش نقدها و نمرات این بازی منتشر گردید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

براساس صحبت‌های سازندگان در رابطه با بازی The last of Us Part 2، آخرالزمان این بازی بازیکن را غرق در تلاش برای زنده ماندن می‌کند به‌طوری که بازیکن خطر را برای همیشه در کنار خود حس کند و تلاش برای بقا کند. مطمئنا جدیدترین اثر استودیوی ناتی داگ، مورد انتظار ترین بازی پلی استیشن ۴ می‌باشد که برای اولین‌بار با عرضه نسخه اول این IP، توانست نگاه بسیاری را به‌خود جلب کند و حالا نسخه دوم آن به مورد انتظار ترین بازی تبدیل شود.

با مروری بر نقدها و نمرات این بازی، متوجه خواهیم شد که ارزش پیش‌خرید آن وجود دارد. محیط‌های بازی در کنار ماجراجویی‌هایی گسترده در محیط‌هایی دوست‌داشتنی توانسته‌اند تا یک بازی آخرالزمانی ناب را تقدیم ما کند. در ادامه به نقدها و نمات این بازی خواهیم پرداخت:

IGN 10/10

بازی The Last of Us Part 2 یک شاهکار است که گیم پلی آن، روایت داستانی سینماتیک و طراحی دنیای غنی نسخه‌ی اول را در همه جهات تکامل داده است.

Game Informer 10/10

بازی The Last of Us Part 2 را می‌توان یک دستاورد بسیار مهم در زمینه داستان سرای بازی‌های ویدئوی به شمار آورد.

VG247 10/10

هنگامی که به قسمت Credits بازی رسیدم همچنان غرق در هیجان بودم؛ آن‌هم به خاطر ساعات پایانی هیجان انگیز بازی. حس من نسبت به شخصیت‌های بازی تغییر کرد؛ به تدریج از شخصیت‌هایی که دوستشان داشتم منتنفر شدم و برعکس شخصیت‌های منفور بازی به تدریج برایم محبوب‌تر و دوست داشتنی‌تر شدند. من خندیدم، عصبانی شدم و حتی گریه کردم. این یک نقطه عطف جدید برای شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی است و نمی‌توانم صبر کنم تا دیگران هم ببیند که چقدر این باز خاص است. به محض اینکه بازی به پایان رسید نیوگیم پلاس (New Game Plus) را آغاز کردم و حال با چشمانی بازتر، برای بار دوم بازی را تجربه می‌کنم. وقتی داستان بازی به اتمام می‌رسد سکانس‌های نخستین بازی و شخصیت‌های آن معنا و مفهوم بیشتری پیدا می‌کنند. این بار بر خلاف تجربه‌ی اول غرق در تاریکی بازی نمی‌شوم.

Malditos Nerds 10/10

بازی The Last of Us Part 2 یک بازی اکشن سوم شخص، یک بازی در وحشت و بقا، یک بازی انتخاب محور، یک شبیه ساز پیاده روی و ترکیبی از بسیاری ویژگی‌ها و ژانرهای دیگر به صورت هم‌زمان است. دنیای بازی به صورت بسیار ماهرانه‌ای به شما حسی مشابه یک بازی جهان باز را القا می‌کند و آزادی عمل زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد؛ بدون اینکه بازی عظمت و وسعت دنیای جهان‌باز را داشته باشد. این بازی به شما اجازه می‌دهد تا شخصیت خود را بسازید، بدون اینکه یک بازی نقش آفرینی باشد. The Last of Us Part II در زمینه جنبه‌های فنی یک پیشرفت شگرف در این ژانر به شمار می‌آید و از این لحاظ که توانسته مضامین متفاوتی را در خود جای دهد، به بلوغ بیشتری دست یافته است. علیرغم برخی مشکلات و ضعف‌ها، The Last of Us Part II علاوه بر اینکه بالاترین استانداردها را داراست بلکه حتی استانداردهای جدیدی را تعریف می‌کند و نشان می‌دهد که یک بازی AAA نسل آینده باید چگونه باشد.

Metro GameCentral 9.5/10

یک دستاورد بزرگ در زمینه داستان سرای بازی ویدئوی اکشن و اگر چه گیم‌پلی آن بهترین نیست اما همچنان یکی از بهترین تجربه‌های این نسل به شمار می‌آید.

Destructoid 8.5/10

اگر چه بازی The Last of Us Part II نوآوری آن‌چنانی را ارائه نمی‌دهد اما برند گیرنده‌ی جهانی منحصر به فرد است که باعث می‌شود تا بار دیگر با ان ملاقات کنیم ( نسخه‌ی دوم را نیز تجربه کنیم)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.