نقدها و نمرات بازی Final Fantasy VII Remake از دید سایت‌های معتبر جهان

نقدها و نمرات بازی Final Fantasy VII Remake از دید سایت‌های معتبر جهان

نقدها و نمرات بازی Final Fantasy VII Remake از دید سایت‌های معتبر جهان

بازی Final Fantasy VII Remake بلافاصله بعد از معرفی به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های نسل هشتمی تبدیل شد. حال با توجه به عرضه شدن این بازی، نقدها و نمرات این بازی متشر شده است. همراه پاتوگیم باشید تا نگاهی به نقدها و نمرات این بازی بی اندازیم.

سری Final Fantasy یکی از محبوب‌ترین بازی های نقش آفرینی تا به امروز می باشد. در سال های اخیر نسخه ای جدید از این سری ساخته شد ولی عرضه نشد و اسکوئر انیکس (Square Enix) با معرفی بازی Final Fantasy VII Remake در مراسم E3 سال ۲۰۱۵ همه‌ی هواداران را هیجان‌زده کرد. حال پس از گذشت پنج سال از زمان معرفی بازی، در آینده ای نزدیک شاهد عرضه نهایی بازی خواهیم بود. در ادامه می توانید نقدها و نمرات منتشر شده این بازی را مشاهده کنید:

IGN 8/10

سطح انتظارها از بازی Final Fantasy VII Remake به شدت بالا بود و این بازی نیز تقریبا در سطح انتظارها ظاهر شده است. گیم‌پلی بازی در بالاترین سطح بوده و تنوع دشمنان شما را دائما درگیر و هیجان‌زده خواهد کرد. با این حال، بخش‌های نقش‌آفرینی جانبی خسته کننده و پیچیدگی‌های Kingdom Hearts گونه‌ی حاضر در بازی لبخند مرا از بین می‌برد ولی این موارد آن قدر طولانی نبودند که لذت تجربه‌ی بازی را به صورت کامل از بین ببرند. این بازی در کنار پایبندی به ریشه‌های نسخه‌ی قدیمی، در نوع خود یک نقش آفرینی فوق العاده به حساب می‌آید.

GameSpot 10/10

فارغ از تجربه‌ی اولیه‌‌ی شما از نسخه‌ی اصلی بازی، Final Fantasy VII Remake یک دست‌آورد فوق‌العاده به شمار می‌رود. انتظار برای عرضه‌ی آن بسیار طولانی بود ولی در زمینه‌ی گیم‌پلی، داستان، شخصیت‌ها و موسیقی، این بازی انتظارات شما را برآورده خواهد کرد و قطعا ارزش انتظار را داشته است. برای کسانی که نسخه‌ی اصلی بازی را تجربه نکرده بودند، این فرصتی است تا متوجه شوند که چرا بازی Final Fantasy VII چنین جایگاه بالایی دارد. این فرصتی است تا بتوانید داستان پیچیده‌ی بازی را تجربه کرده و در کنار شخصیت‌هایی که در خاطره باقی خواهند ماند، سفر کنید. برای آن دسته از کسانی که بازی اصلی را تجربه کرده بودند، Final Fantasy VII Remake همان عنوانی نخواهد بود که ذهن شما آن را به خاطر می‌آورد؛ بلکه این بازی آن چیزی است که قلب شما آن را در یاد دارد.

TheSixthAxis 10/10

تجربه‌ی این بازی از ابتدا تا انتها به شدت لذت‌بخش است. این بازی را سراسر صحنه‌های خاطره‌انگیز، شخصیت‌های جذاب و مبارزات حماسی تشکیل می‌دهد. اولین بخش از بازی Final Fantasy VII Remake در کنار بهینه و صیقل یافته بودن، بسیار غنی نیز هست.

PlayStation Universe 9/10

اگر برخی مشکلات کوچک موجود را کنار بگذاریم، بازی Final Fantasy VII Remake شما را از نظر پیشرفت در مقایسه با نسخه‌ی اصلی شگفت‌زده خواهد کرد. با این حال، این بازی ریسک‌هایی را نیز پذیرفته و جای پای خاص خود را خلق کرده است. بازی Final Fantasy VII Remake بسیار زیبا بوده و رد شدن از کنار آن بسیار سخت خواهد بود. این بازی برای هر دو گروه کاربران تازه و قدیمی طراحی شده است و میزان زمان و انرژی صرف شده در ساخت آن در جای جای بازی به خوبی آشکار است.

Push Square 8/10

با در نظر گرفتن سطح بالای انتظارها از بازی Final Fantasy VII Remake، این عنوانی بسیار خوب است که البته در نهایت برخی از هواداران را ناامید خواهد کرد. با این حال، بازگشت به شهر Midgar آن هم بعد از گذشت ۲۳ سال بیشتر شبیه به یک رویا است. تیم سازنده در زمینه‌ی گسترش داستان نسخه‌ی اصلی و اضافه کردن ایده‌های تازه بسیار عالی عمل کرده است. در برخی مواقع، طراحی ضعیف مراحل لذت شما از بازی را تا حدی کاهش می‌دهد و از نظر گرافیکی نیز بازی با مشکلات و ناهم‌خوانی‌هایی روبه‌رو است. با این حال، زمانی که بازی در اوج خود قرار دارد متوجه می‌شوید که Final Fantasy VII Remake یک بازی فوق‌العاده بوده و با داشتن یک سیستم مبارزات عالی به سطوح بسیار بالایی رسیده است. این بازی شاید آن نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بی‌نقصی نباشد که ۵ سال انتظارش را کشیدیم ولی به طور حتم با یک بازی بسیار لذت‌بخش و خاطره‌انگیز طرف هستیم که جادوی سری Final Fantasy را به خوبی درک کرده است.

Digitally Downloaded 10/10

احتمالا این بهترین راهی است که من می‌توانم میزان لذت بردن خود از این بازی را بیان کنم: در بین عناوین سری من کم‌تر از همه به نسخه‌ی اصلی بازی Final Fantasy VII علاقه داشتم. با این حال، پس از تجربه‌ی بازی Final Fantasy VII Remake، به صورت ناخودآگاه دوباره به سراغ نسخه‌ی اصلی این بازی رفتم. در همان ساعات اولیه‌ی تجربه‌ی بازی، من این بار بسیار بیشتر از دفعه‌ی نخست مجذوب این عنوان شدم. تماشای صحنه‌های بازی اصلی از درگاه لنز نسخه‌ی Remake، بازی را بسیار هیجان‌انگیزتر و احساسی‌تر کرده است. من لزوما بازی Final Fantasy VII Remake را به عنوان یک جایگزین برای نسخه‌ی اصلی نمی‌بینم. سازندگان بازی را برمبنای جهان و شخصیت‌ها به گونه‌ای ساخته‌اند که این دو بازی به شکل دو روی یک سکه به نظر می‌رسند؛ بدون یکی، دیگری نمی‌تواند وجود داشته باشد. من هرگز فکر نمی‌کردم که اسکوئر انیکس بتواند مرا عاشق بازی Final Fantasy VII بکند. با این حال، به نظر می‌رسد در دوران عجیبی زندگی می‌کنیم.

نسخه‌ی بازسازی شده Final Fantasy VII اگر چه تفاوت‌هایی با نسخه‌ی اصلی دارد ولی تا حد زیادی با اصل و ریشه خود وفادر مانده است. بازی Final Fantasy VII Remake در تاریخ ۱۰ آوریل سال۲۰۲۰ میلادی (۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۹) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.