شوهی یوشیدا: بازی ساختن برای پلی‌استیشن ۵ آسان است

شوهی یوشیدا: بازی ساختن برای پلی‌استیشن 5 آسان است

شوهی یوشیدا: بازی ساختن برای پلی‌استیشن ۵ آسان است

رئیس استودیوهای جهانی سونی، آقای شوهی یوشیدا در مصاحبه‌ای، اشاره به ساده‌تر شدن فرایند توسعه‌ی بازی‌ها روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ می‌کند.

آقای شوهی یوشیدا در گفت‌وگوی خود از پلی‌استیشن ۵ و سادگیِ بی‎سابقه‌ی فرایند ساخت بازی برای این سیستم توضیحاتی می‌دهد. در این میان اشاره به کنسول پلی‌استیشن ۳ کرده و از این کنسول به عنوان سخت ترین سیستم‌ برای بازی‌سازی در تاریخ پلی‌استیشن یاد می‌کند و سونی تلاش کرد تا این اشتباه را برای پلی‌استیشن ۴ تکرار نکند. او در ادامه افزود که سازندگان بازی اگر کمی از تمرکز خود را بر پیچیدگی‌ها و مشکلاتی که از سوی سخت افزارها به آن‌ها تحمیل می‌شود، اختصاص دهند، قطعا محصول آن‌ها بهتر خواهد بود و اگر قرار باشد دائما در حال دست و پنجه نرم کردن با سخت‌افزار کنسول در روند بازی باشند کارشان سخت خواهد شد و بخاطر همین موضوع سونی تصمیم گرفته است که ساختن بازی برای پلی‌استیشن ۵ را تا حد امکان ساده کند.

اگر ساخت بازی برروی کنسول جدید سونی آسان باشد، این یک برگ‌برنده‌ی بزرگی برای سونی محسوب می‌شود چرا که اگر کار تولید کنندگان بازی برروی یک کنسول ساده باشد، قطعا سازندگان تمایل بیشتر و البته قدرت بیشتری برای ساخت یک بازی شاهکار و یا حداقل سطح بالا در اختیار دارند. نظر شما درباره‌ی این موضوع چه می‌باشد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.