شایعه: اطلاعات زیادی از Elden Ring فاش شد

شایعه: اطلاعات زیادی از Elden Ring فاش شد

شایعه: اطلاعات زیادی از Elden Ring فاش شد

اوایل ماه جاری یکی از کاربران ردیت Reddit به‌نام Omni اطلاعاتی از بازی Elden Ring، ساخته‌ی فرام سافت‌ور (From Software) منتشر کرده است. این کاربر سابقه خوبی در فاش کردن اطلاعات داخلی فرام سافت‌ور دارد.

گفته می‌شود که بازی Elden Ring بهترین بازی فرام سافت‌ور است، تا به امروز اطلاعات زیادی از این بازی منتشر نشده و همین باعث شده که اطلاعات پراکنده‌ای از این بازی به‌گوش برسد. باتوجه به سابقه‌ی این کاربر در فاش کردن اطلاعات فرام سافت‌ور، می‌توان کمی به صحبت‌هایش اطمینان کرد. حالا این کاربر جزئیات زیادی از این بازی منتشر کرده و در صحبت‌هایش اشاره کرد به چگونه طراحی جهان بازی از جهات مختلف بالاتر از سری Dark Souls قرار می‌گیرد و آن‌ها را یک پله پائین‌تر از خود می‌بیند. او به طراحی Elden Ring اشاره کرد که جهانِ بازی الهام گرفته از آن است و Shadow of The Colossus که از دنیای بسیار شگفت‌انگیزی بهره می‌بُرد، تاثیر گرفته است.

براساس صحبت‌های این کاربر، عناصر این بازی پویا هست و این المان‌ها شامل جای‌گذاری دشمنان، چرخه‌ی شب و روز، سیستم آب و هوای خودکار می‌شوند. به‌علاوه در Elden Ring، مکان‌های کوچکی هستند که تنوع آن‌ها زیاد است. در آن مکان‌ها با دشمنانی پُر شده‌اند که باهوش‌تر از قبل هستند و با استراتژی مخصوصی به شما حمله می‌کنند. صحبت‌های Omni:

به‌عنوان کسی که با بیشتر بازی‌ها در سبک جهان‌باز دهه‌ی اخیر (مخصوصاً عناوین AAA و حتی The Legend of Zelda: Breath of the Wild) آشنایی ندارد باید بگویم اگر شما هم مثل من هستید، واقعاً لازم نیست نگران چگونگی پیاده‌سازی یک بازی جهان‌باز توسط فرام سافت‌ور باشید. به همین دلیل است که آنان از صدا کردن Elden Ring به‌عنوان یک بازی جهان‌باز خودداری کرده و آن را عنوانی “فضا باز” (Open Field) می‌خوانند. استفاده از این عبارت یعنی مکان‌های ساخته شده بزرگ‌تر از بازی‌های قبلی هستند اما در عین حال از بسیاری عناصر محبوب و مرسوم عناوین جهان‌باز پیروی نمی‌کنند. توجه داشته باشید این بدین معنی نیست که “پس ما قبلاً Dark Souls را ساختیم اما الان فضاها را بزرگ‌تر می‌کنیم تا بتوان با اسب نیز در آن‌ها گذر کرد”. البته مکان‌های کوچک‌تر مانند راهروهای Dark Souls نیز در بازی حضور دارند.

همچنین بخش چندنفره در بازی حضور دارد ولی راستش را بخواهید من واقعاً به بازی‌های چندنفره علاقه ندارم بنابراین زحمت فهمیدن اطلاعات خاص در این‌باره را به خودم ندادم.

در نهایت نیز در مورد جزئیاتِ مکانیزم‌های بازی و منابع الهامِ آن صحبت کرد:

نمی‌خواهم وعده‌ای بدهم که از برآورده شدنش اطمینان نداشته باشم اما برخی موارد تاکنون قطعی هستند و تغییری نمی‌کنند، مانند تمام چشم‌انداز بازی که از اسکاتلند و یا عنوان Shadow of The Colossus الهام گرفته است یا چرخه‌ی شب و روز و آب و هوای پویای بازی. اما موارد کوچکی نیز وجود دارند که معلوم نیست در نسخه‌ی نهایی و گلد شده‌ی بازی حضور داشته باشند؛ چیزهایی مانند مکان‌ها، جزئیات محیط، شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) و سیستم گیم‌پلی. چیزی که در ژانویه قطعی است و حقیقت دارد ممکن است تا ماه مِی دیگر حقیقت نداشته باشد. بنابراین سعی می‌کنم از ارائه‌ی اطلاعات کوچک یا بزرگِ خاص خودداری کنم.

هنوز این اطلاعات از سوی فرام سافت‌ور یا باندای نامکو (Bandai Namco) تایید نشده است. با این که Omni می‌تواند منبع قابل اعتماد باشد اما بازهم این موضوع را به چشم یک شایعه می‌بینیم. نظر شما درباره‌ی این موضوع چه می‌باشد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.