سونی استودیوی اینسامنیاک گیمز را به مبلغ ۲۹۹ میلیون دلار خریداری کرد

سونی استودیوی اینسامنیاک گیمز را به مبلغ 299 میلیون دلار خریداری کرد

سونی استودیوی اینسامنیاک گیمز را به مبلغ ۲۹۹ میلیون دلار خریداری کرد

طبق اطلاعات منتشر شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا (SEC)، سونی استودیوی بازی‌سازی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games)، را به مبلغ ۲۹۹ میلیون دلار خریداری کرده است.

در اواخر سال ۲۰۱۹ بود که سونی استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) را خریداری کرد و حال مبلغ قرارداد سونی و استودیوی اینسامنیاک گیمز در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امریکا منتشر شده است. مبلغ قرارداد سونی و این استودیو ۲۹۹ میلیون دلار می‌باشد. اینسامنیاک گیمز از زمان پلی استیشن ۱ با سونی همکاری می‌کرد و سونی نیز مدت‌ها بود که به دنبال خرید این استودیو بودند ولی اینسامنیاک گیمز ترجیح می‌داد که تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی مستقل باقی بماند ولی درنهایت تا قبل از ماه‌های پایاینی سال ۲۰۱۹ میلادی این استودیو به زیرمجموعه‌های سونی درآمد.

سونی استودیوی اینسامنیاک گیمز را به مبلغ 299 میلیون دلار خریداری کرداینسامنیاک گیمز از سال ۱۹۹۴ شروع به فعالیت کرده است و در ۱۸ سال اولیه‌ی کاری خود مشغول ساخت بازی‌هایی نظیر نظیر Spyro the Dragon، Resistance و Ratchet and Clank برای کنسول سونی بوده است. از سال ۲۰۱۲ این استودیو به سراغ سایر پلتفرم‌ها رفت و تا حیطه‌ی کاری خودش را افزایش دهد. در حال حاضر فعلا مشخص نیست که این استودیو در حال ساخت چه بازی‌هایی برای سونی می‌باشد و تنها می‌توان طبق شایعات منتشر شده گفت که این استودیو در حال ساخت مجموعه‌ی جدیدی از سری بازی Marvel’s Spider-Man است. بازی دیگری که احتمال می‌رود در روز عرضه‌ی کنسول پلی استیشن ۵ عرضه شود، نسخه‌ی بعدی بازی Ratchet & Clank می‌باشد.

۲۲۹ میلیون برای خرید یک استودیو مبلغی منطقی به نظر می‌رسد، چراکه IP های بسیاری از بازی‌ها مانند، بازی مرد عنکبوتی، بازی Resistance و Ratchet همگی در اختیار سونی می‌باشد و تنها IP در اختیار این استودیو، آی‌پی بازی Sunset Overdrive است که در سال ۲۰۱۴ به صورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس وان منتشر شده بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.