دیسکورد، بزرگترین شبکه اجتماعی گیمرها از دسترس کاربران داخل کشور خارج شد [بروزرسانی: رفع شد]

دیسکورد، بزرگترین شبکه اجتماعی گیمرها از دسترس کاربران داخل کشور خارج شد

دیسکورد، بزرگترین شبکه اجتماعی گیمرها از دسترس کاربران داخل کشور خارج شد [بروزرسانی: رفع شد]

براساس گزارش کاربران نرم‌افزار دیسکورد (Discord) و بررسی‌های پاتوگیم، دیسکورد که از محبوب‌ترین راه ارتباطی میان گیمرها در بازی‌های آنلاین محسوب می‌شد، از دسترس کاربران داخل کشور خارج شده است.

بروزرسانی: براساس بررسی‌های صورت گرفته، متوجه شدیم که از دسترس خارج شدن دیسکورد برای آی‌پی‌های داخل کشور، برای اکثر افراد برطرف شده و بدون نیاز به روشی خاصی می‌توان به این سرویس دسترسی داشت.

هنوز مشخص نشده است که این نرم‌افزار از سمت داخل مسدود شده یا به‌خاطر تحریم‌های ایالات متحده، کاربران نمی‌توانند با آی‌پی ایران به آن متصل شوند. دیسکورد محبوب‌ترین راه ارتباطی میان گیمرها به حساب می‌آمد که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده بود و نسخه پایدار آن نیز در آوریل ۲۰۱۹ در دسترس قرار گرفت. دیسکورد به نوعی طراحی شده که کاربران می‌توانند در حین انجام بازی، از آن استفاده کنند. این نرم‌افزار از سرورهای چت رایگان، تماس صوتی و تصویری بین دو یا چند کاربر و امکان اشتراک‌ گذاری محتوای صوتی و تصویری بهره می‌برد.

همچنین دیسکورد از طریق پی‌سی، گوشی‌های موبایل اندرویدی و آیفون و همچنین مرورگر‌های اینترنتی در دسترس است. براساس آمار اعلام شده از این پلتفرم، در جولای ۲۰۱۹، دیسکورد ۲۵۰ میلیون کاربر منحصر‌به‌فرد در سراسر جهان داشته است. همچنین جالب است بدانید که روزانه حدود ۱۴ میلیون نفر از این سرویس استفاده می‌کنند.

براساس بررسی‌هایی که پاتوگیم داشته درباره‌ی این موضوع، مسدود شدن سایت دیسکورد برای کاربران ایرانی از داخل کشور صورت گرفته است. در هر صورت دیسکورد در حال حاضر مسدود شده و هنوز به‌طور قطعی مشخص نشده که این مسدود شدن از سوی داخل است یا به‌خاطر تحریم‌ها. در صورت دریافت کردن اطلاعات دقیق‌تر، این پست را برروزرسانی خواهیم کرد. شاید هم این اختلال‌ها (مسدود شدن) موقتی باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.