جسی فیدن (Jesse Faden)

جسی فیدن (Jesse Faden)

جسی فیدن (Jesse Faden)

شخصیت اصلی بازی Control، جسی فیدن نام دارد و همچنین با عنوان (Prime Candidate 7) نیز شناخته می‌شود. بازی فارق العاده‌ی Control اثر شرکت بازی‌سازی Remedy است و این شرکت ساخت بازی‌هایی مانند مکس پین را در کارنامه‌ی خود دارد. بسیاری از گیمرها، بازی‌ها را فقط و فقط به‌خاطر شخصیت آن بازی تجربه‌اش می‌کنند. جسی فیدن یک شخصیت محبوب در دنیای گیم است و زندگی‌نامه‌ی هیجان انگیزی دارد. حال در این مطلب می‌خواهیم به شخصیت اصلی بازی Control یعنی جسی فیدن بپردازیم.

داستان از آنجا شروع شد که جسی به جستجوی پاسخ‌هایی در مورد گذشته اسرارآمیز خود بود. جسی در اداره کنترل فدرال مشغول به فعالیت است و سابقه طولانی در آن‌جا دارد. اداره کنترل فدرال، یک آژانس دولتی مخفی است که وظیفه تحقیقات پدیده‌های غیر قابل توضیح را بر عهده دارد. در حال حاضر جسی فیدن مدیر FBC است و وابسته به اداره کنترال فدرال می‌باشد. جسی فیدن در سال ۱۹۹۱ میلادی متولد شده است و ۲۸ ساله است. همچنین او یک برادر کوچک‌تر از خود به نام دیلان فیدن دارد.

جسی فیدن (Jesse Faden)خانواده‌ی جسی از او گرفته شده‌اند و تنها سرنخ‌هایش درباره آنچه اتفاق افتاده است، او را به این اداره سوق داده است. وارد شدن او به این اداره تنها به امید پاسخ سوال‌هایش دررابطه با گذشته‌ی خود بوده است.

جسی و برادرش دیلن در شهر معمولی ویسکانسین بزرگ شدند و غالباً به اتفاق بچه‌ها در شهر بازی می‌کردند.در سال ۲۰۰۲ و وقتی که جسی یازده سال داشت، به همراه برادرش یک پروژکتور اسلاید را در محل دفن زباله‌های شهر کشف کردند. خیلی زود فهمیدند که این یک آیتم تغییر یافته است که درهایی فرا طبیعی یا فیزیکی را به سمت (ابعاد دیگر) باز می‌کند. جسی و دیلن با یک موجود فرازمینی روبرو شدند و جسی آن موجود را قطبی (Polaris) نامید.

جسی فیدن (Jesse Faden)مدتی بعد گروهی از زورگویان پروژکتور را دزدیدند و توسط موجودی به نام Not Mother مورد حمله قرار گرفتند که باعث شد به موجوداتی بدخیم تبدیل شوند. پولاریس به آن‌ها در غیرفعال کردن پروژکتور کمک کرد، سپس جسی و دیلن با کمک پولاریس از این حمله جان سالم به در بردند. بزرگترهای شهر توضیحات آن‌ها را دررابطه با پروژکتور اسلاید باور نکردند. جسی بر این باور بود که همراهانش از بزرگ‌ترها ناراحت هستند و شاید آرزو داشته باشند که آنها از بین بروند. روز بعد به‌طور غیرقابل باوری، هر فرد بالغ در شهر، ناپدید می‌شد.

این ماجرا برای اداره کنترال فدرال مورد توجه قرار گرفته بود. این اداره اقدام به ربودن دیلن و گرفتن پروژکتور کرد. جسی بیش از همیشه خود را در گرفتن دیلن تقصیر کار می‌دانست و باعث شد که حدود هفده سال به دنبال برادرش بگردد.

جسی فیدن (Jesse Faden)نگاهی به قدرت‌ها و توانا‌های جسی فیدن

جسی فیدن تنها مدیر شناخته شده‌ای است که فراتر از یک مدیر قدرت دارد. جسی دارای تعداد زیادی توانایی های ماوراء طبیعی است برای مثال جسی از شیلد برای دفع گلوله‌های دشمن استفاده می‌کند. اشیاء نیز به جسی برای دفاع از خود در مقابل دشمنان به کار می‌آید، از جمله تکه‌های بتونی از دیوارها و کفها را پاره می‌کند و از آنها به عنوان یک مانع استفاده می‌کند. تله پاتی یکی از حرکت‌های خاص جسی در بازی Control است و به جسی اجازه می دهد ذهن دشمنانش را به دست بگیرد. همچنین جسی از دانش‌های خود برای تقویت قدرت خویش استفاده خواهد کرد.

بازی Control با استقبال خوبی روبرو شده و از بازی و روایت آن استقبال شده است. جسی توسط بازیگر کورتنی هوپ به تصویر کشیده شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.