بیوگرافی هیتمن (مامور۴۷)

بیوگرافی هیتمن (مامور47)

بیوگرافی هیتمن (مامور۴۷)

نام مامور ۴۷ بخاطر دو رقم اخر در سمت راست بارکد حک شده در پشت سر اوست که او را مامور ۴۷ می‌نامند. مامور ۴۷ همیشه در یک لباس ایتالیایی سیاه، دستکس سیاه، پیراهن راه راه سیاه‌و‌سفید و یک کراوات قرمز ظاهر می‌شود. البته ۴۷ در ماموریت‌هایی که شرکت می‌کند لباس خود را به دفعات عوض می‌کند. هر چه باشد او یک قاتل حرفه ایست.

با توجه به سخنان جاکوب اندرسون یکی از طراحان هیتمن۲ مامور۴۷، ابتدا قرار بود مردی پیر و پرمو باشد، همراه با عینک‌های جیمز باندی البته قبل از اینکه مامور ۴۷ شود. همچنین به گفته‌ی راسموس هوئجن‌گارد کارگردان بازی هیتمن، این که آینده هیتمن (مامور۴۷) به وسیله‌ی سازندگانش تعیین می‌شود، تیم سازندگانش را به فکر ساخت اتحادیه‌ی حشاشین انداخت، فکری که نتیجه آن ساخت اولین سری از بازی‌های هیتمن بود. بعد از صحبت‌های دیوید بتسون شخصیت ۴۷ در بازی شکل گرفت.

۴۷ یک کلون ژنتیکی طی ماجراهای سری تحقیقات در مورد ژن‌های موروثی است که توسط اهدای دی‌ان‌ای پنج فرد مختلف به اولین پروژه‌ی کلونینگ به وجود امد.

شخصیت هیتمنشخصیت

۴۷ شخصیتی مرموز دارد که همیشه با آرامش سخن می‌گوید به جز زمانی که در هیتمن: پول خون بر سر دیانا فریاد می زند:”کثافت”… چون او از پشت به ۴۷ خنجر زده است. در بیشتر اوقات ۴۷ تک و تنها دیده می‌شود.

یکی از اعتقادات او این است که (به هیچ کس اعتماد نکن)… اما ۴۷ به درجه‌ی بالایی از عبادت می‌رسد، او برای نجات پدر ویتوریو، کشیش سیسیلی،(کسی که به او پناه داده بود) به روسیه می‌رود و با مافیای روسیه به مبارزه می پردازد. (در حقیقت ۴۷ درصد بالایی از درآمدش در نسخه‌ی اول بازی را به کلیسای کاتولیک هدیه می‌کند). سرانجام کار او را تحریک می‌کند به کلیسا برود، کراواتش را کنار می‌گذارد و بار دیگر خانه بدوش شود.۴۷ با یک مشکل در شغلش مواجه می‌شود، دیانا بر دختری که همیشه در طول بازی دائما با او در ارتباط است اما بر اساس خواسته‌ی سازندگان آن‌ها هرگز همدیگر را از نزدیک ملاقات نمی‌کنند.

۴۷ همیشه خشن نمی‌ماند، او برای اولین بار در نسخه‌ی اول (می‌لینگ) دختری چینی را از سوءاستفاده‌های جنسی نجات می‌دهد، البته این تنها کارخوب ۴۷ نبود، او هر کس را که در لیست نام هایش بود می‌کشت اما این دلیلی برای اعمال خشونت بر دیگران محصوب نمی‌شد.۴۷ اکثر اوقات در برخورد با دیگران (نه دشمنانش) خود را مردی صمیمی و خونگرم نشان میداد و در حقیقت نیز همینطور است.

بیوگرافی هیتمن (مامور47)نظریه‌ی کلون و ۵ پدر

در سال ۱۹۵۰، پنج ملت گرد هم امدند و بعد از مدتی چهار ملت به کشور خود بازگشتند، یک کشور باقی مانده (دکتر اوتو ارت) توانست موسسه‌ی بیماران روانی تاسیس کند. کار این موسسه روانی، پوشش بر فعالیت‌های کلونینگ او بود. او در یکی از پروژه‌های خود توانست به وسیله‌ی‌دی‌ان‌ای (DNA) چهارتن دیگر و خودش که بعدها ۵ پدر نامیده شدند، مامور ۴۷ را کلون کند. این پنج تن شامل:

  • دکتر اوتو وافگنگ اُرت میر
  • لی هونگ
  • پابلو اوچوآ
  • فرانز فوچز رومانیا
  • آرکادیج جگورو

دکتر اوتو یک دانشمند آلمانی است که در رومانی زندگی می‌کرد، او در علم ژنتیک و کلونینگ بدن انسان‌ها کار می‌کند، وی توانست افراد زیادی را جمع کند که یکی از انها ۴۷ بود، دکتر بر این باور بود که تولید ژنتیک صحیح می‌تواند راه درستی برای تولید انسان‌های ویژه با قدرت بالاتر، سریع‌تر و باهوش‌تر باشد. دکتر در راهبه شکست‌های زیادی بر می‌خورد که به خلق اشخاصی مانند مامور ۴۷ می‌انجامد اما او به شخصی باهوش، با قدرت بدنی بالا، ترشح ادرنالین بالا و شجاعت زیاد نیاز دارد، پس ۴۷ به وجود می‌آید. در واقع ۴۷ تنها کلون سالم دکتر است که دارای ۴۷ عدد کروموزوم در سلول‌های خود است (در دنیای واقعی داشتن تعداد بیشتری کروموزوم موجب ایجاد بیماری‌هایی مانند سندروم‌دان می‌شود که به منگولیسم معروف است) یک انسان معمولی ۴۶ کروموزوم دارد و احتمالا دلیل برتری جسمانی و عقلانی مامور ۴۷ در همین کروموزوم اضافه است.

۴۷ در یکی از ماموریت‌هایی که رفته بود نقشه‌ی دکتر اوتو را متوجه می‌شود و او را در بیمارستان روانی سرش را از بدنش جدا می‌کند. لی هونگ نیز یکی از گانگسترهای هونگ‌کنگ است که به دست مامور ۴۷ به قتل می‌رسد. پابلو بلیساریو اوچوآ یک شخص امریکایی است که در زمینه دارو فعالیت می‌کند و در جنگل‌های کلمبیا به دنبال گیاهانی می‌گردد، او به شدت شبیه شخصیت تونی مونتانا در فیلم اسکارفیس است. فرانز فوچز یکی از افراد حذب نازی هیتلر است که بعد از سقوط فاشیسم یک سازمان شخصی تروریستی تاسیس می‌کند و به بمب سازی می‌پردازد. او در کارش به برادرش فریتز بسیار وابسته است، وی نیز یک تروریست مادرزاد است. آرکادیج بوریس جگورو یک ضد کمونیست است. که برای برادر بزرگتر خود اسلحه تهیه می‌کند، برادر او رئیس مافیای روسیه سرجی زاووروتکو است.

بیوگرافی هیتمن (مامور47)ظاهر

۴۷ مانند تمام کلون‌های اورت میر کاملا تاس است و هیچ مویی بر سر او نمی‌روید، این تاسی سر می‌تواند از عوارض کلونینگ یا طراحی شخصی اورت‌میر باشد. تنها موی قابل رویت از بدن ۴۷ موهای ابروی او هستند که به قهوه‌ای می‌زنند. پوست او بسیار سفید است و چشم‌هایش نیز آبی هستند. بارکد پشت سر مامور ۴۷ تاریخ تولد و شماره‌ی شناسایی او را ارائه می‌دهد. صورت او نیز به شدت با سایر شخصیت‌ها تفاوت دارد، صورت بلند، چانه‌ی بزرگ، ابروی نیمه پیوسته و کمرنگ و پیشانی بلند و اخمو، با توجه به اطلاعاتی که در پول خون وجود دارد او بیشتر از شش پا، قد دارد.

بارکد

بارکد ۴۷ دو مزیت مهم دارد، تمایز او از سایر کلون‌ها و دومی تاییدی برای لابراتوار دکتر میر، خالکوبی دیجیتالی در سال ۱۹۷۵ به بارکد اضافه شد، یعنی یک سال بعد از تعیین بارکد. در شماره‌ی ۴ به نظر می‌رسد تمام سایر شخصیت‌ها خالکوبی بارکد مامور‌ما را از یاد برده‌اند و هیچ توجهی به آن ندارند.

بیوگرافی هیتمن (مامور47)توانایی‌ها

۴۷ یک آدم ویژه است و در سازمانی که کار می‌کند حساب ویژه‌ای روی او باز می‌کنند. او از گلوله‌ی ۲۹ میلی متری اسلحه در سومین نسخه از بازی جان سالم به در می‌برد. ۴۷ یک ورزشکار تمام عیار است، می‌تواند سریع‌تر و تندتر از یک انسان معمولی بدود، به راحتی از لوله‌ها اویزان شود و از بالکنی به بالکن دیگر بپرد.
برای همین اکثر ماموریت‌های سخت و مشکل سازمان را به دوش او گذاشته می‌شود، او هم بدون تردید به کار خود پایان می‌دهد، وی مانند یک افسانه است که غالبا به عنوان قهرمان حال حاضر شناخته می‌شود، کمتر کسی او را با نام آقای ۴۷ می‌شناسد.

فیلم

در سال ۲۰۰۷ فیلم هیتمن با بازی تیموتی اولیفنت در نقش مامور ۴۷ اکران شد.داستان فیلم ماموریت ۴۷ از سازمان بین المللی پرونده‌ها در روسیه را دنبال می‌کند، ۴۷ در این ماموریت با دختری به نام نیکا آشنا می‌شود. او به نوبه‌ی خود عاشق نیز می‌شود.

نگاهی کلی به ۴۷

۴۷ شخصیتی در بازی Hitman است و بر خلاف چهره‌ی خشن خود، دیگر یک انسان کلون شده‌ی بی‌رحم نیست، او کمک می‌کند، عاشق می‌شود و عبادت می‌کند در واقع مامور ۴۷ برای طرفدارانش چیزی جز یک مرد افسانه‌ای نیست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.