بیوگرافی نیتن دریک Nathan Drake

بیوگرافی ناتان دریک Nathan Drake

بیوگرافی نیتن دریک Nathan Drake

نیتن دریک نام شخصیتی است که در بازی آنچارتد نقش آفرینی کرده است، به عنوان شخصیت اصلی داستان بازی در تمامی قسمت های این سری به جزء uncharted The Lost Legacy حضور داشته است. شخصیت نیتن دریک توسط نولان نورث بازی شده است که به خوبی توانسته خصوصیات اخلاقی و دیالوگ های نیتن دریک را تحت تاثیر خود قرار دهد. مجموعه بازی آنچارتد توسط شرکت ناتی داگ ساخته شده است.

آنچارتد: اقبال دریک Uncharted: Drake's Fortuneآنچارتد: اقبال دریک Uncharted: Drake’s Fortune

یک بازی اکشن ماجراجویی، اولین سری از بازی های آنچارتد است که توسط استودیوی ناتی داگ ساخته شده و بوسیله سونی به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن۳ منتشر گردیده است. سبک بازی تلفیقی از سبک های تیراندازی سوم شخص، این بازی سبک اکشن ماجراجویی دارد.در سال ۲۰۰۹ آنچارتد۲: در میان دزدان منتشر شد.

داستان بازی

داستان بازی در مورد سفر نیتن دریک و فرانسیس است که برای پیدا کردن گنج ال دورادو راهی جنگل های آمازون و سپس جزیره ناشناخته ای در آمریکای جنوبی می شوند. در این راه دوستان قدیمی نیتن، ویکتور سالیوان و النا فیشر او را همراهی می کنند.

شخصیت های قابل بازی

در طول بازی تنها شخصیت قابل بازی، نیتن دریک است. نیتن دریک در ۹۰ درصد از بازی پیاده است و فقط ۱۰ درصد از بازی سوار بر ماشین است، و برای اولین بار سوار یک ماشین جیپ نارنجی رنگ می شود و در حالی که النا رانندگی میکند او به دشمنان که در پشت سر هستند تیر میزند، علاوه بر این در جای دیگر به همراه النا سوار جت اسکی می شود و در مواقعی که باید کنترل جت اسکی را داشته باشد باید به طرف دشمن شلیک کند. بازیکن ها می توانند پشت دیوار و برخی از موانع سنگر بگیرند و در مواقع لازم از پشت سنگر تیراندازی کنند. ولی بسیاری از منتقدین به این نکته مثبت بازی اشاره چندانی نکردند. سنگرهای محکم و قوی تخریب نمی شوند ولی سنگر های ضعیف بعد از چند شلیک گلوله از بین می روند.

نیتن می ‌تواند به ‌طور همزمان حداکثر سه سلاح حمل کند که به سه دسته سلاح‌های سنگین، کمری و نارنجک تقسیم می‌ شود. باتوجه به راحت ‌تر بودن کشتن دشمنان با مسلسل و همچنین فراوانی مهمات این سلاح در مراحل، استفاده از این سلاح در بازی راحت تر است.
استفاده از نارنجک‌ های دستی نیز در مواقع سنگرگیری یا هنگامی که چند نفر از دشمنان در جایی تجمع کرده‌اند، بسیار مؤثر است.

بازی توانست نقدها و امتیازهای خوبی را از منتقدان دریافت کند. مجله معتبرگیم اینفورمر از جلوه‌ های بصری بازی تعریف بسیاری کرد، همچنین دیالوگ‌ های بین دو شخصیت نیتن و النا را بسیار خوب شمرد و آن ‌ها را بسیار زیبا و سرگرم ‌کننده خواند.

آنچارتد2: درمیان دزدان Uncharted 2: Among Thievesآنچارتد۲: درمیان دزدان Uncharted 2: Among Thieves

بازی Uncharted 2 در سال ۲۰۰۹ به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن۳ منتشر گردیده است. آنچارتد۲ دومین سری از بازی آنچارتد است که در میان دزدان است و ادامه ی بازی آنچارتد اقبال دریک است.

داستان بازی

داستان بازی دو سال پس از اقبال دریک روایت می ‌شود، و در بخش تک ‌نفره داستان بازی به دنبال ماجراجویی نیتن دریک است که با کلویی فرازر و النا فیشر برای جستجوی سنگ سینتامانی و شانگری-لا هم دست شده‌ است، در حالی که با گروهی سربازحرفه ای به رهبری زوران لازارویچ و دوست قدیمی‌ اش هری فلین به مبارزه می ‌پردازد. آنچارتد۲:درمیان دزدان بسیار مورد تقدیر و تحسین منتقدین قرار گرفت و به عنوان یکی از بازی های خوب و زیبا در سال ۲۰۰۹ معرفی شد. این بازی تا سال ۲۰۱۱ فروشی بیش از ۶ میلیون نسخه در سراسر جهان داشت. دنباله ی بازی در سال ۲۰۱۱ به نام آنچارتد۳: فریب دریک معرفی شد.

آنچارتد3:فریب دریک Uncharted 3: Drake's Deceptionآنچارتد۳:فریب دریک Uncharted 3: Drake’s Deception

یک بازی ویدئویی به سبک اکشن به همراه ماجراجویی، و سومین سری از مجموعه بازی های آنجارتد، و دنباله بازی آنچارتد۲:درمیان دزدان است که توسط شرکت ناتی داگ ساخته شده است.

این بازی انحصاری شرکت بازی سازی سونی است که در سال ۲۰۱۱ برای کنسول پلی استیشن۳ منتشر شد. بازی در مکان های مختلفی از جمله خیابان های لندن، قصر شاتو در فرانسه و بیابان ربع الخالی در کلمبیا روایت می شود. دنباله این بازی به نام آنچارتد۴: عاقبت یک دزد در تاریخ ۱۰ مه ۲۰۱۶ برای کنسول پلی استیشن۴ عرضه شد.

آنچارتد: ژرفای طلایی Uncharted: Golden Abyss

Uncharted:Golden abyssچهارمین نسخه از مجموعه بازی های آنچارتد است، این بازی برای پلی استیشن ویتا در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱،در ژاپن منتشر شد.

بازتاب ها

بازی در وبگاه متاکریتیک امتیاز ۸۰ را به دست اورد که شاید برای مجموعه آنچارتد کمی پایین باشد و یکی از بهترین بازی ها برای کنسول پلی استیشن ویتا است. منتقدان عموماً از گیم پلی و گرافیک تعریف کردند ولی از داستان بسیار ضعیف آن ایراد گرفتند.

نبرد سلطنتی ستارگان پلی‌استیشن

یک بازی ویدئویی تلفیقی به سبک مبارزه ای که توسط شرکت آمریکایی سوپربات انترتینمنت با همکاری استودیو سنتا مونیکا ساخته شده و به وسیله سونی کامپیوتر انترتینمنت برای کنسول های پلی استیشن۳ و پلی استیشن ویتا منتشر شده است. این بازی در ۲۰ نوامبر ۲۰۱۲ در آمریکا، ۲۱ نوامبر ۲۰۱۲ در اروپا، ۲۲ نوامبر ۲۰۱۲ در استرالیا و ۳۱ ژانویه ۲۰۱۳ در ژاپن عرضه شده ‌است.

آنچارتد4:عاقبت یک دزد Uncharted 4: A Thief's Endآنچارتد۴:عاقبت یک دزد Uncharted 4: A Thief’s End

آنچارتد۴ ابتدا در تاریخ عرضه پلی‌استیشن ۴ با انتشار تیزری کوتاه در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۳ رونمایی شد. این بازی مانند نسخه های قبلی‌اش انحصاری شرکت سونی است و در ۱۰ مه ۲۰۱۶ منتشر شد.

داستان بازی

داستان بازی سه سال بعد از اتفاقات آنچارتد۳:فریب دریک رخ می دهد و نیتن دریک باز هم به عنوان شخصیت اصلی در این نسخه حضور دارد. در این قسمت نیتن در جست و جوی گنج هنری ایوری که سالیان درازی است که ناپدید شده است، نیتن به همراه برادرش سم دریک در جستجوی گنجی هستند اما فرد دیگری هم به نام ریف نیز به دنبال گنج است. به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله (تاریخچه کنسول‌های پلی‌استیشن) را مطالعه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.