بیوگرافی فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس

بیوگرافی فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس

بیوگرافی فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس

فیل اسپنسر (phil spencer) یکی از شخصیت‌های محبوب و مشهور صنعت بازی‌های ویدئویی می‌باشد که جامعه‌ی گیمرها، به او احترام خاصی قائل می‌باشد. همچنین وی، رئیس فعلی بخش ایکس باکس می‌باشد که برنامه‌های ایکس باکس با رهبری او، به کار خود ادامه می‌دهند. همراه پاتوگیم باشید تا در این مطلب به شخصیت فیل اسپنسر، زندگی نامه‌ی وی و فعالیت‌هایی که تاکنون به عنوان رئیس بخش ایکس باکس انجام داده است، بپردازیم.

فیل اسپنسر در ژانویه ۱۹۶۸ در ایالات واشنگتن و کشور آمریکا متولد شد. اطلاعات در مورد خانواده وی بسیار دور از دسترس رسانه‌ها است. در جریان صحبت‌های فیل اسپنسر در یکی از مصاحبه‌های خود، مشخص شد که لیسانس خود را از دانشگاه واشنگتن به دست آورده است. فیل اسپنسر در ۲۰ سالگی به عنوان برنامه نویس به مایکروسافت پیوست و به مدت ۲۶ سال این شرکت را ترک نکرده است. او به هر آنچه که دیگران را سرگرم کند، مخصوصا اگر داستان محور و بازی گروهی باشد علاقه‌ی ویژه‌ای دارد. همچنین بسیاری از افراد، اسپنسر را به عنوان یک خبررسان از سوی ایکس باکس می‌بینند که در بسیاری از رویدادها، از طرف ایکس باکس سخنرانی می‌کند.

بیوگرافی فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکساسپنسر در سال ۱۹۸۸ به عنوان کارآموز به مایکروسافت پیوست و در چندین نقش فنی کار کرد. از همان ابتدا که به مایکروسافت پیوست، به پروژه‌های مهمی همانند اولین CD-ROM ساخت مایکروسافت همکاری می‌کند. سال ۲۰۰۸ فرا رسید و فیل اسپنسر به عنوان رئیس و رهبر یکی از استودیوهای مایکروسافت منصوب شد. این استودیو در واقع تولید محتوای سرگرمی را بر عهده دارد و با انحصاری کردن بازی‌های Forza Motorsport و Halo توانستند موفقیت‌های بزرگی را به همراه داشته باشند. همچنین در سال ۲۰۱۰ اولین همکاری خود در رویداد E3 را با شرکت مایکروسافت تجربه کرد.

در اوخر سال ۲۰۱۴ میلادی پست مربوط به مدیریت ایکس باکس را فیل اسپنسر قبول کرد. از همان ابتدا برای اینکه به همگان ثابت کند که مسئولیتی که به او سپرده شده را به خوبی انجام خواهد داد، به شکلی خستگی‌ناپذیر به دنبال عملی کردن قابلیت کراس پلی بود.

بیوگرافی فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکسفیل اسپنسر اعتقاد دارد که گیمرها باید آزادی کامل داشته باشند و بدون توجه به نوع سیستم یا کنسول خود، به تجربه بازی‌ها بپردازند. همچنین در این مدتی که فیل اسپنسر رهبر بخش ایکس باکس بوده است، توانسته قابلیت Backward Compatibility را دوباره به اکوسیستم ایکس باکس اضافه کند به‌طوری که قرار است کنسول جدید مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس از این قابلیت پشتیبانی کند.علاوه‌بر این‌ها، اسپنسر برروی خرید استودیوهای بازی‌سازی نیز تمرکز داشته است تا در رقابت با پلی استیشن در تعداد انحصاری‌های کنسول خود، عقب نمانند. مایکروسافت برای اولین بار در جهان، سرویسی تحت عنوان ایکس باکس گیم پس را راه اندازی کرد. فیل اسپنسر عقیده دارد، سرویس Game Pass برای ما یک تجارت پایدار تلقی می‌شود.

پس از حدود سه سال، اسپنسر جواب تمامی کارهایی را که برای کاربران انجام داده بود گرفت به طوری که بخش بازی‌های ویدئویی مایکروسافت با رشد حدود ۱۵ درصدی به ۱۰ میلیارد دلار رسید که این میزان بالاترین رقم در تاریخ این شرکت به‌حساب می‌آید. اسپنسر به عنوان رئیس یکی از استودیوهای مایکروسافت، سالانه حدود ۱٫۴ میلیون دلار حقوق دریافت می‌کند.

می‌توان گفت که اسپنسر در مسیر ایکس باکس تحولاتی را ایجاد کرد و ایکس باکس را در نسل هشتم نجات داد. همچنین صداقت نیز باعث محبوبیت اسپنسر شد. کنفرانس‌هایی که مایکروسافت در آن‌ها نیز حضور پیدا می‌کرد از جمله E3، آقای اسپنسر در آن سخنرانی‌هایی می‌کرد که آنان نیز در محبوبیت او کم تاثیر نگذاشته‌اند.

بیوگرافی فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس

رقابت در تمامی زمینه‌ها مشاهده می‌شود و طبیعتا افراد علاقه دارند در این رقابت صدرنشین باشند. اسپنسر جدا از این که علاقه دارد در رقابت با پلی استیشن و نینتندو سوییچ برتر باشد اما تاکید دارد که این سه شرکت که در بخش وسیله‌های سرگرمی فعالیت می‌کنند، نباید با انحصاری کردن آثار خود به گیمرها آسیب برسانند. فیل اسپنسر، موفقیت ایکس باکس را در شکست دادن سونی نمی‌بیند و او دیدگاهی کاملا متفاوت نسبت به موفقیت دارد. همچنین اسپنسر انتظار دارد کنسول‌های فیزیکی حداقل تا ۱۰ سال آینده به کار خود ادامه دهند. به نظر می‌رسد که مایکروسافت سعی دارد تا برند ایکس باکس را به‌سمت سرگرمی‌های دیگری چون تلویزیون و سینما ببرد.

در کل می‌توان گفت که اسپنسر یکی از بهترین رهبران در صنعت گیم می‌باشد و در مایکروسافت نیز جایگاه بسیار خوبی دارد. طرفداران نیز از او و خدماتش راضی هستند چرا که می‌توان گفت که در نسل هشتم، ایکس باکس را نجات داد. امیدوارم از این مطلب خوشتان آمده باشد. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. در ادامه پیشنهاد می‌کنم (تاریخچه کنسول‌های ایکس باکس) را از دست ندهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.