بیوگرافی ساب-زیرو Sub-Zero

بیوگرافی ساب-زیرو Sub-Zero

بیوگرافی ساب-زیرو Sub-Zero

ساب-زیرو یکی از شخصیت‌های معروف سری بازی‌های مبارزه‌ای مورتال کمبت است و این شخصیت در همهٔ قسمت‌های این بازی در میان شخصیت‌های اصلی ایفای نقش کرده ‌است و خانواده‌ی ساب-زیرو را نوب سایبان تشکیل می‌دهد، اولین حضور این شخصیت در سال ۱۹۹۳ است. ساب-زیرو استاد بزرگ قبیله لین‌کویی است.

او یک دشمن اصلی دارد به نام اسکورپیون scorpion که توسط ساب-زیرو کشته می‌شود و یک شخصیت نینجا ارواح را تشکیل می‌دهد که به دنیال گرفتن انتقام خود از ساب-زیرو است. البته که در اولین بازی‌ها او فقط به عنوان دشمن اسکورپیون شناخته می‌شد. بعدها اسکورپیون با ساب-زیرو مبارزه می‌کند و ساب-زیرو را شکست می‌دهد و بخاطر قولی که به ریدن داده بود از جان او می‌گذرد. اسکورپیون و ساب-زیرو دو نیروی متفاوت هم دارند اسکورپیون قدرت آتش و ساب-زیرو قدرت یخ.

بیوگرافی ساب-زیرو Sub-Zeroدر بازی مورتال کمبت ایکس Mortal Kombat X، روح Sub-Zero توسط Quan Chi به عنوان خدمتکار انتقام جویانه برای جنگ آینده Netherrealm به بردگی گرفته می‌شود. بعدها (کوان چی) وارد یک جنگ می‌شود که شکست می‌خورد و روح‌های ساب-زیرو، اسکورپیون و جک را از دست می‌دهد که باعث می‌شود آنها دوباره زنده شوند. ساب-زیرو همچنین شخصیت مهمان را در فیلم The Grid ایفای نقش می‌کند. در بخشPunch Club indie، یک نینجا به نام Sub-273 به عنوان رئیس نهایی بازی فعالیت می‌کند و طراحی شخصیت او بر اساس اولین بازی مورتال کمبت انجام شده است.

Sub-Zero اولین بار توسط خالق (جان توبیاس)، به عنوان شخصیت نینجا مرموز تصور می‌شد، این شخصیت در ابتدا توسط بازیگران غیر آسیایی به تصویر کشیده شده است. Sub-Zero در ابتدا توسط دانیل پوزینا به تصویر کشیده شد، که او نیز برای اولین بار با ایده Lin Kuei ظاهر شد. صداپیشه وی را نیز کسانی مانند تام‌تیلور، جیم‌میلر و استیون بلوم انجام می‌دهند. لباس‌های اولیه‌ی ساب-زیرو به دلیل محدودیت‌های فنی بسیار ساده بودند. هنگامی که او برای اولین بار در اولین مورتال کمبت ظاهر شد، ساب-زیرو تنها دو حرکت ویژه را به نمایش گذاشت که این دو حرکت شامل انفجار یخ وی و ضربه کشویی.

SuperGamePower جایزه بهترین جنگنده در سال ۱۹۹۷ را به ساب-زیرو اعطا کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.