بیوگرافی ایدا وانگ Ada Wong

بیوگرافی ایدا وانگ Ada Wong

بیوگرافی ایدا وانگ Ada Wong

مجموعه رزیدنت اویل یکی از عناوین ترسناک در بازی‌های ویدئویی است که اکثر گیمرها با آن خاطره‌ دارند. در بازی رزیدنت اویل یک سری شخصیت‌های قهرمان، مرموز و ضدقهرمان را در خود جای داده که ایدا وانگ (Ada Wong) یکی از شخصیت‌های مرموز و ضدقهرمان در این مجموعه است. ضد قهرمان‌ها در یک مجموعه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. به شخصه می‌توانم بگویم که ضدقهرمان‌ها از قهرمان‌ها طرفداران بیشتری دارند. این ضدقهرمان‌ها هستند که واقعه‌ای را رقم می‌زنند و با نبود آن‌ها واقعه‌ای تشکیل نمی‌شود. طبیعتا اگر ضدقهرمانی وجود نداشت، در نتیجه قهرمانی هم وجود نداشت که با آن مبارزه کند. ضدقهرمان‌ها اشتباهات بسیار بزرگی را مرتکب می‌شوند ولی در دنیای گیم، مقام بالایی دارند. ایدا وانگ یک شخصیت ضدقهرمان است و در مجموعه رزیدنت اویل به صورت مأمور مخفی و جاسوس ظاهر می‌شود.

ایدا وانگ به نام “زن قرمز پوش” نیز شناخته می‌شود و یک مامور مخفی است که در چین تمرین دیده شده. او در رزیدنت اویل به عنوان یک جاسوس برای سازمانی نامشخص کار می‌کرد. سازمانی که رقیب اصلیش آمبرلا می‌باشد و هدف‌هایش نیز همانند آن سازمان در جریان ساخت سلاح‌های بیولوژیکی قرار دارد. او که برای جاسوسی از آمبرلا در آن سازمان مشغول به کار بود، به سازمان خیانت کرده و به آمبرلا می‌پیوندد. ایدا وانگ کار خود را از مامور شخصی شروع کرد و کم‌کم به دنیای خیانت و توطئه کشیده شد.

بیوگرافی ایدا وانگ Ada Wongاطلاعاتی از قبل از سال ۱۹۹۸ از ایدا وانگ دردسترس نیست. قومیت و ملیت او نیز تاکنون مشخص نشده است. گفته می‌شود که ایدا وانگ در سال ۱۹۷۴ به دنیا آمده و از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک جاسوس برای یک شرکت داروسازی نامشخص فعالیت می‌کند. ماموریت‌های او در آن شرکت داروسازی، جاسوسی از اسلحه بیولوژیک و نمونه‌های اولیه آن‌ها در شرکت آمبرلا بود. همچنین ایدا وانگ را تنها به چشم یک جاسوس نگاه نکنید چرا که او یک آدم‌کش حرفه‌ای با سلاح‌های سرد و گرم است.

ایدا وانگ به آزمایشگاه آرکلی که در عمارت اسپنسر در کوهستان آرکلی مخفی شده، نفوذ می‌کند تا بتواند اطلاعاتی از آنجا بدزدد. حالا “جان” عاشق ایدا وانگ شده و در نامه‌ای از او می‌خواهد به مدارک آزمایش‌های آمبرلا دست پیدا کند و آن را در معرض عموم قرار دهد.، ایدا هیچ وقت این نامه را نمی‌خواند و جان توسط ویروس T کشته می‌شود. مدتی گذشت و ایدا وانگ با سیمونز وارد همکاری شده و هدف نیز مشخص شده. هدف نابودی راکون سیتی است و پس از اتمام ماموریت، سیمونز عاشق ایدا وانگ می‌شود. بعد از تخریب راکون سیتی با شیوع ویروس-تی، ایدا او را ترک کرد. سیمونز حس بیشتری نسبت به ایدا وانگ پیدا کرده بود و سپس با استفاده از کارلا رادمس ایدا را برای خود شبیه‌سازی کرد.

بیوگرافی ایدا وانگ Ada Wongراکون سیتی

چندماه بعد ایدا وانگ به راکون سیتی می‌رود و در آنجا به پلیس شهر راکون می‌پیوندد تا ویروس G را به دست بیاورد، البته با پشتیبانی آلبرت وسکر. شهر شلوغ شده و ایدا به عنوان یک پلیس به آنجا رفته، او خبرنگاری را پیدا می‌کند تا شاید او از ویلیام برکین (سازنده‌ی ویروس G) خبری داشته باشد. در ادامه با بن ملاقات می‌کند و او نیز تمامی اطلاعات لازم برای ویروس G و برایان آیرونز را در اختیار ایدا وانگ قرار می‌دهد. رئیس پلیس از تحقیقات او مطلع شده بود و اقدام به دستگیری او کرد.

سرانجام نیز موفق به این کار شد و نمونه ویروس جی را با کمک‌های لیان، از گردنبند شری برکین دختر ویلیام برکین به دست آورد. در نهایت ایدا به ملاقات آلبرت وسکر می‌رود و به او ثابت می‌کند که ویروس G را به دست آورده. وسکر تمام همراهیان خود را از راکون سیتی خارج می‌کند و ویروس G را به ایدا می‌دهد.

بیوگرافی ایدا وانگ Ada Wongدهکده‌ای در اسپانیا

حدود شش ماه است که از آن وقایع می‌گذرد. ایدا با کمک آلبرت وسکر به استخدام “سازمان سوم” در آمده و ماموریتی به پستش می‌خورد. او باید به دهکده‌ای نامعلوم در اسپانیا برود که آن دهکده آلوده شده به ویروس Plaga می‌باشد. دزدیدن نمونه‌ای از ویروس Plaga، هدف ایدا در این ماموریت است. در جریان این ماموریت، ایدا به متوجه حضور لیان در آن مکان می‌شود. لیان برای نجات دادن جان دختر رئیس جمهور به آنجا آمده بود. ایدا به سراغ بیوتورس مندز می‌رود تا مکان لوئیز سرا، دانشمندی که در ساخت Plaga دست داشته، پیدا کند. ایدا موفق می‌شود لیان را از دست مندز نجات دهد. در ادامه به سراغ سرا رفت که مشاهده کرد، سدلر، سرا را کشته است.

وسکر ماموری به کمک ایدا می‌فرستد. کراوزر و ایدا به هم اعتماد ندارند، در نتیجه با هم مبارزه می‌کنند و ایدا به لیان کمک می‌کند که کراورز را شکست دهد. احتمالا همان‌طور که میدانید، آلبرت وسکر همسر ایدا وانگ است، ایدا در پایان این ماموریت به وسکر خیانت می‌کند.

بعدها متوجه می‌شود که کراورز هنوز زنده است. سپس او را می‌کشند و از مرگ او مطمئن می‌شوند. ایدا به لیان و اشلی کمک می‌کند تا از دست سدلر فرار کنند، اما خود مجبور به مبارزه با سدلر می‌شود. سدلر او را از پای در می‌آورد و از او به عنوان طعمه برای به دست آوردن لیان استفاده می‌کند. لیان که دیگر آلوده به Plaga نیست، ایدا را آزاد می‌کند، ایدا نیز با استفاده از یک راکت لانچر ویژه، سدلر را از بین می‌برد.

ایدا Plaga را دزدیده و به وسکر می‌دهد اما وسکر نمونه کاملی را از بدن کراوزر استخراج کند. با وجود این که ایدا به وسکر خیانت کرده اما به همکاری ادامه می‌دهند.

در سال ۲۰۱۱، ایدا به عنوان یک مأمور BSAA وارد کشورهای شرقی می‌شود و به رئیس جمهور سوتلانا بلیکوا اطلاع می‌دهد که شورشیان، در حال استفاده از سلاح بیوارگانیک هستند. دولت قصد بمباران پایتخت را دارد. خانم رئیس جمهور به او اتهام جاسوسی برای روسیه را می‌زند و در نتیجه ایدا با خانم رئیس جمهور مبارزه می‌کنند که در آن شکست می‌خورد و در زیرزمین کاخ ریاست جمهوری زندانی می‌شود. ایدا از نقشه‌ی ریاست جمهوری باخبر می‌شود. آن‌ها قصد داشتند با فروش سلاح بیوارگانیک به شورشیان، اعمال خشونت علیه آن‌ها را توجیه کند. ایدا در حین فرار موفق می‌شود که ویروس Plaga را بدزدد.

بیوگرافی ایدا وانگ Ada Wongدر سال ۲۰۱۳، ایدا به زیردیایی عظیمی در اقیانوس آتلانتیک شمالی فراخوانده می‌شود و رادماس که خود را به جای سیمونز جا زده بود، به ایدا گفت که تال اوکس در آمریکا، لانشیانگ در چین و سایر نقاط دنیا، توسط ویروس او از بین می‌روند. ایدا وانگ به کلیسای تال اوکس می‌رود و با لیان و هلنا ملاقات می‌کند. دبورا آلوده بود و به سرعت جهش یافت. آن‌ها با دبورا مبارزه کردند و در حین مبارزه ایدا حلقه درک سیمونز را به لیان می‌دهد، اما به او اطلاعاتی درباره‌ی این حلقه نمی‌دهد. درآخر ایدا، هلنا و لیان توانستند دبورا را از بین ببرند.

در زمانی که داشتند از هم‌دیگر جدا می‌شدند، هلنا اعتراف کرد که در مرگ رئیس جمهور آمریکا مقصر است و ایدا به لیان گفت که با رهبران ایالات متحده در افتاده است. در مکالمه‌ای، ایدا متوجه می‌شود که سیمونز او را شبیه سازی کرده است. کاربل قصد دارد که دنیا را نابود کند. ایدا به سیمونز اطلاع می‌دهد که کارلا چه نقشه‌ای در سر دارد و آزمایشگاه او را از بین می‌برد.

ایدا بعد از مدت‌ها متوجه می‌شود که بدل دارد. یک اوبیستوو به جیک مولر و شری برکین حمله کرده است و به آن‌ها کمک می‌کند تا این سلاح بیوارگانیک را نابود کنند. سپس ایدا سوار کشتی باری کارلا می‌شود که در مسیر متوجه می‌شود که کارلا جهش پیدا کرده. ایدا در آخر موفق شد که کارلا را با استفاده از گاز نیتروژنی، از بین ببرد.

کارلا به برج‌های چهارگانه رفته و متوجه می‌شود که سیمونز که به وسله‌ی ویروس C آلوده شده، قصد دارد لیان و هلنا را نابود سازد. او به لیان و هلنا کمک می‌کند تا سیمونز را از بین ببرند. ایدا پس از از بین بردن سیمونز به آزمایشگاه کارلا می‌رود و تمام تحقیقات او را نابود می‌کند. امیدوارم که از این بیوگرافی خوشتان آمده باشه. نظر شما درباره‌ی ایدا وانگ چه می‌باشد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Comments (3)

 • ناشناس پاسخ

  به نظر من ایدا بسیار مرموز و پر رمز و رازه ولی نمیشه گفت ضد قهرمانه،چون اگر این طور بود جاهای مختلف بازی به لیان کمک نمیکرد، و از طرفی دیگر، اگر ضد قهرمان بود ما نمی توانستیم توی سری ۶ رزیدنت اویل و رزیدنت اویل ٢ با او بازی کنیم.و اینکه اگر دقت کنید، سن ایدا اونقدری زیاد نیست که بتونه مادر جیک باشه. ممکنه آلبرت وسکر زن دیگه ای داشته و جیک پسر اون زنه.

  2020/04/30 at 11:00
 • Mahsa wong پاسخ

  سلام من واقعا تا الان نمیدونستم وسکر همسر ایداستداگه اینجوریه پس جیک میولر پسر کیه؟
  ایدا واقعا از همه لحاظ بی نظیره من خیلی دوسش دارم چون حس پنهان بودن و مرموز بودن و چهرهی زیبا و عروسکی اون باعث معروفیتش شده و از نظر من بهترین دختر رزیدنت اویله ممنون از بیو گرافی خوبتون
  عالی!!!

  2020/02/24 at 14:30
  • محمدپارسا هنرمند پاسخ

   دوست عزیز جیک میولر پسر آلبرت وسکر می‌باشد.
   ممنون از همراهی شما

   2020/02/24 at 17:16

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.