بیوگرافی اسکورپیون Scorpion

بیوگرافی اسکورپیون Scorpion

بیوگرافی اسکورپیون Scorpion

اسکورپیون یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های ساختگی مجموعه بازی ویدئویی مورتال کمبت به حساب می‌آید که توسط Midway Games ایجاد شده است. نام مستعار این شخصیت هانزوهاساشی است که قبلا با نام هانزوهاساشی یک شخصیت انسان را تشکیل می‌داده است. هانزوهاساشی یک لقب هم دارد به نام عقرب.

او یک شخصیت نینجا ارواح را در بازی مورتال کمبت تشکیل می‌دهد که به دنبال انتقام جویی برای مرگ خود به دست کوان‌چی است. اسکورپین تقریبا در تمامی سری بازی‌های مورتال کمبت حضور داشته است. اسکورپیون در اولین مورتال کمبت به عنوان یکی از سه شخصیت نینجا با تعویض پالت به همراه Sub-Zero و Reptile ظاهر شد.

پدرش، یکی از اعضای سابق انجمن شیرای ریو (Shirai Ryu) بود که پسرش را از پیوستن به این قبیله منع کرد، چرا که نمی‌خواست پسرش به عنوان یک آدمکش زندگی کند. با این حال، اسکورپیون بر خلاف تمایل پدرش برای فراهم کردن یک زندگی راحت برای همسر و پسرش به این قبیله پیوست.

اتفاق‌ها در بازی مورتال کمبت Mortal Kombatرویدادها در بازی مورتال کمبت Mortal Kombat

اسکورپیون قبلاً یکی از بهترین رزمندگان شیرای‌ریو، یک قبیله نینجا ژاپنی است. پس از کشته شدن وی توسط ساب-زیرو، یکی از اعضای قبیله رقیب، قاتلان چینی موسوم به “لین‌کوی”، عقرب تبدیل به یک انتقام جوی جهنمی ساکن در جهنم (بعداً هانترال) شد و به دنبال انتقام از کسانی که مسئول تخریب قبیله و کشته شدن خانواده‌اش از جمله همسرش‌ هارومی و پسرش ساتوشی. البته که در اولین بازی‌ها او فقط به عنوان دشمن Sub-Zero شناخته می‌شد.

او با ساب-زیرو مبارزه‌ می‌کند و او را شکست می‌دهد و بخاطر قولی که به ریدن داده بود از جان او می‌گذرد. بعدها دوباره مبارزه کردند، در تورنومنت شائوکان، اسکورپیون مقابل برادر جوان‌تر ساب-زیرو یعنی کوای لیانگ قرار گرفت، کسی که برای گرفتن انتقام برادرش آمده بود. ساب-زیروی جوان بر اسکوریپون غلبه کرد اما قبل از این که بتواند او را بکشد با هجوم سایبورگ‌ها به ساب-زیرو، اسکورپیون فرصتی برای فرار کردن پیدا کرد. اسکورپین قدرت آتش و ساب-زیرو قدرت یخ کردن را در بازی مورتال کمبت دارند.

در سال ۲۰۰۵ بود که اسکورپیون در بازی Mortal Kombat: Shaolin Monks نقش یک رئیس را بر عهده داشت که سعی در پیشبرد شخصیت‌های قابل بازیLiu Kang و Kung Lao دارد که او به دو صورت نقاب دار و بدون نقاب ظاهر می‌شود.

اسکورپیون در سال ۲۰۰۸ مقابل DC Universe ظاهر می‌شود و در جنگ شرکت می‌کند و در پایان، ذات Dark Kahn میزبان بدن Scorpion را پیدا می‌کند و او را به عنوان قدرتمند ترین موجود در جهان تبدیل می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.