به علت شیوع ویروس کرونا شرکت‌های سونی و فیسبوک در GDC 2020 حضور نخواهند داشت

به علت شیوع ویروس کرونا شرکت‌های سونی و فیسبوک در GDC 2020 حضور نخواهند داشت

به علت شیوع ویروس کرونا شرکت‌های سونی و فیسبوک در GDC 2020 حضور نخواهند داشت

به نظر می‌رسید سال ۲۰۲۰ سال بسیار خوبی با عرضه بازی‌هایی مانند The Last of Us Part II و Cyberpunk 2077 برای جامعه‌ی گیمرها باشد. اما شیوع ویروس کرونا کار را خراب کرده به‌طوری که مدتی پیش سونی و فیسبوک (مالک شرکت Oculus) اعلام کرده‌اند که به‌دلیل ویروس کرونا برنامه‌های خود را در رویداد GDC 2020 لغو کرده‌اند.

زمان زیادی از خبر عدم حضور سونی در مراسم PAX East 2020 نمی‌گذرد که حال در خبری دیگر از شرکت‌های سونی و فیسبوک اعلام کرده که در GDC 2020 نیز حضور نخواهند داشت و برنامه‌های خود را لغو کرده‌اند. بنابر گفته‌های سونی، جان کارمندانش از هر چیز دیگری مهم‌تر و با ارزش‌تر است، آن‌ها در بیانه‌ای رسمی اعلام کردند:

ما به دلیل افزایش نگرانی‌های مربوط به ویروس COVID-19 (که با نام کرونا نیز شناخته می‌شود) تصمیم بسیار دشواری جهت لغو برنامه‌ی هم‌کاری‌مان با کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی (Game Development Conference) گرفته‌ایم. احساس می‌کنیم این بهترین انتخاب در شرایط کنونی است و محدودیت‌های مسافرت‌های جهانی نیز به‌صورت روازنه تغییر می‌کنند. ما از لغو مشارکت‌مان ناامید هستیم اما سلامتی و امنیت نیروی کار بین‌المللی‌مان بیشترین اهمیت را دارد. مشتاقانه منتظر مشارکت در GDC در آینده هستیم.

البته که فیسبوک گفته است که کماکان به انتشار محتوا و اخبار دیجیتال مانند ویدیو و پرسش و پاسخ‌های آنلاین ادامه می‌دهد. از طرفی دیگر شرکت سونی، صحبتی در مورد این موضوع اعلام نکرده است. مدت‌ها بود که هواداران چشم به مراسم‌ها و رویدادهای مختلف دوخته بودند که شاید سونی در یکی از آنان دست به معرفی کنسول پلی استیشن ۵ بزند. حال که سونی در هیچ یک از مراسم‌های PAX East و GDC دست به معرفی کنسول پلی استیشن ۵ نمی‌زند، پس چه زمانی و در چه مکانی دل هواداران را شاد می‌کند.

قرار بود که شرکت فیسبوک طی GDC 2020 از برخی محتویات مربوط به پلتفرم آکیولس (Oculus) رونمایی کند و حال با انتشار بیانیه‌ای رسمی از این رویداد کنارگیری کرد:

باتوجه به اهمیت سلامت و ایمنی کارکنان، هم‌کاران توسعه‌دهنده و جامعه‌ی GDC، فیسبوک به دلیل تحولات بهداشت عمومی مربوط به ویروس COVID-19 در رویداد امسال شرکت نخواهد کرد. ما هنوز هم برنامه‌ داریم تا رونمایی‌های هیجان‌انگیزی که برای این رویداد در نظر گرفته بودیم را از طریق ویدئوها، پرسش و پاسخ‌های آنلاین و سایر راه‌ها انجام دهیم. به‌صورت راه دور میزبان جلسات GDC در هفته‌های آینده خواهیم بود.

GDC 2020 از تاریخ ۱۶ الی ۲۰ مارس ۲۰۲۰ (۲۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ تا ۱ فروردین ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.