انتظاراتی که از بازی GTA VI داریم

انتظاراتی که از بازی GTA VI داریم

انتظاراتی که از بازی GTA VI داریم

تقریبا ۷ سال از آخرین نسخه‌ای که از مجموعه Grand Theft Auto منتشر شد، می‌گذرد. همه‌ی ما می‌دانیم که این مجموعه پرافتخار طرفداران بسیاری دارد و حالا پس از گذشت مدت‌ها، دیگر بازی GTA V برای اکثر افراد تکراری شده و منتظر عرضه‌ی نسخه‌ای جدید از این مجموعه هستند. به‌نظر می‌رسد با نسخه‌ی بعدی این مجموعه یعنی ششمین نسخه، دو سالی فاصله داشته باشیم و از مدت‌ها پیش شایعات مختلفی در رابطه با این بازی منتشر می‌شود. مطمئنا نسخه پنجم آنقدر خوب عمل کرد که هواداران انتظارات بالایی از نسخه بعدی این مجموعه داشته باشند. از چندین سال گذشته هر فرد فهرستی از ویژگی‌های نسخه بعدی GTA را منتشر می‌کند و مطمئنا راک استار گیمز نیز نمی‌تواند تمامی خواسته‌ها را برآورده کند اما قانونی در دنیای بازی‌های ویدئویی وجود دارد که می‌گوید:

GTA 3 و GTA Vice City تازه در دنیای ویدئویی خوش درخشیده بودند و قبل از آن‌ها نیز نسخه‌های دوبعدی توانسته بودند با ارائه دنیای آزاد، طرفداران بسیاری را جذب کند. فکر می‌کنم فردی نمانده که با Grand Theft Auto: San Andreas آشنایی نداشته باشد. GTA IV هم که به‌خوبی سایر این مجموعه نتوانست به‌خوبی بدرخشد اما بازهم عملکرد کلی آن مانند دیگر نسخه‌ها در دنیای بازی‌های ویدئویی عالی بود. GTA V هم که دیگر تعریف و تمجیدی نیاز ندارد و شاهکاری بود که در نسل هفتم شاهد آن بودیم. مطمئنا نسخه بعدی که تمامی گیمرها تشنه به تجربه آن هستند نیز خواهد توانست تا قشر بزرگی از گیمرها را جذب خود کند. مطمئنا با بازی بزرگ‌تر و قطقا وسیع‌تری طرف خواهیم بود و در ادامه به ویژگی‌ها و انتظاراتی خواهیم پرداخت که علاقه داریم تا آن‌ها را در GTA VI ببینیم:

GTA VIشهری کاملا جدید

فکر می‌کنم اکثر افراد از تجربه‌ی بازی‌های GTA در کالیفرنیا و یا نیویورک خسته شده‌اند و وقت آن رسیده که دنیای این سری به‌منطقه‌ای دیگر و یا حتی کشوری به‌جز ایالات متحده نقل مکان کند. تاکنون اطلاعات و شایعات مختلفی از کشور و شهری که قرار است تا در آن GTA VI را تجربه کنیم منتشر شده است. براساس این اطلاعات تاکنون مکان‌های زیادی در آمریکا باقی مانده است که هنوز سازندگان از آن مکان‌ها استفاده نکرده‌اند. مسئله‌ی دیگری که در رابطه با این مورد وجود دارد، ممکن است GTA VI کشورهای دیگری را مانند کشور برزیل شهر ریو دو ژانیرو، کشور ژاپن شهر توکیو، کشور فرانسه شهر پاریس، کشور انگلیس شهر لندن و کشور استرالیا شهر سیدنی یا ملبورن را شبیه سازی کند. همچنین ممکن است تا این بازی در دهه‌های ۷۰ یا ۸۰ میلادی روایت شود و داستان بازی در چندین دهه مختلف جریان داشته باشد.

GTA VIجزئیات داخلی بیشتر

سری GTA برای ما همیشه نقش یک جهان باز با امکانات و آزادی بیش از حد است اما گشت و گذار در شهر تنها به دزدی و ماشین‌سواری و کارهایی از این قبیل خلاصه می‌شود. اگر دقت کرده باشید، در GTA V شاهد هستیم که ساختمان‌ها و مغازه‌های بسیاری در شهر وجود دارند اما همان طور که اطلاع دارید، اکثر آن‌ها درهای بسته شده هستند و ما نمی‌توانیم پا به آن مکان‌ها بگذاریم به‌جز یک سری مغازه‌ها که مخصوص فروش اسلحه و از این قبیل هستند و از طرفی با خرید خانه می‌توانستیم در بخش آفلاین پا به خانه‌ها بگذاریم.

GTA San Andreas‌ نقشه بازی به‌چند بخش تقسیم شود

GTA San Andreas‌ را می‌توان به‌عنوان پرافتخارترین سری GTA معرفی کرد. همان طور که می‌دانید، نقشه بازی GTA San Andreas‌ بسیار وسیع بود و این وسیع بودن به چندین بخش تقسیم شده بود که دریا آن را از هم جدا می‌کرد. تلاش بازیکنان برای رساندن خود به شهری دیگر، واقعا می‌توانست ساعت‌ها وقت ما را بگیرد و ما را سرگرم کند. حالا پس از ساعت‌ها شنا کردن و یا سفر هوایی، پلیس به‌دنبال ما راه می‌افتاد و اگر رمز زده باشید احتمال زنده ماندنتان بالا می‌رفت. این سیاست باعث شده بود تا بازیکنان تشنه شهرهای دیگر باشند. البته که با تکمیل کردن داستان بازی می‌توانستیم به آن شهرها سفر کنیم. حال به‌نظر می‌رسد راک استار گیمز این سیاست را دوباره با بازی GTA VI در پیش بگیرد که مطمئنا با این کار موفق‌تر از گذشته ظاهر خواهد شد.

بازی GTA VI حضور شخصیت‌های مشهور هالیوود و دنیای موسیقی

یکی از دلایلی که سری GTA به یکی از باکیفیت‌ترین عناوین تبدیل شد، حضور شخصیت‌های مشهور هالیوود و دنیای موسیقی بود که توانست عمق بیشتری به بازی ببخشد. افرادی از جمله کریس پن، ساموئل ال جکسون، دنیس هاپر و برت رینولز و افراد مشهور دیگر که در این متن ذکر نشده‌اند، برروی نسخه‌های سری GTA با سازندگان همکاری کرده‌اند. همچنین مطمئنا سازندگان سعی ندارند تا از صداپیشه‌های تکراری استفاده کنند تا حس تکرار به بازیکنان دست دهد. لازم به‌ذکر است که این موضوع یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای ساخت نسخه‌ای جدید برای این مجموعه به‌حساب می‌آید.

بازی GTA VIقابلیت تخریب‌پذیری محیط

شاید تخریب‌پذیری یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌ها در بازی‌های ویدئویی باشد. اگر بازی Battlefield را تجربه کرده باشید، حتما متوجه صحبت‌های من خواهید شد. احتمالا قابلیتی همچون تخریب‌پذیری بتواند تجربه‌ای نسبتا متفاوت را نسبت به سایر نسخه‌های این مجموعه برای هواداران به ارمغان آورد. وقتی ما از یک RPG در بازی استفاده می‌کردیم، آن RPG هیچ تاثیر چشم‌گیری برروی محیط نداشت و دشمنان چه در بخش آنلاین و یا آفلاین از محیط مانند یک دیوار دفاعی استفاده می‌کردند ولی با وجود چنین قابلیتی نابود کردن سنگر دشمن چقدر می‌تواند لذت‌بخش باشد.

بهبود مبارزات تن‌به‌تن و با اسلحه در GTA VIبهبود مبارزات تن‌به‌تن و با اسلحه

مبارزات در بازی GTA یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های بازیکنان می‌باشد. اگر کمی بادقت‌تر به‌تجربه‌ی GTA V می‌پرداختید، مطمئنا متوجه می‌شدید که مبارزات تن‌به‌تن تنها به چند فوت‌وفن خلاصه می‌شد. اکثر نسخه‌های این سری به این نحو بوده است اما اگر کمی نگاه به دیگر بازی‌ها مانند بازی محبوب Yakuza بیاندازیم، به‌خوبی این ضعف را در GTA احساس می‌کنیم. بخش اسلحه‌ها نیز می‌توانست بهتر عمل کند؛ اگر فرد در حال مبارزه می‌توانست از جزئیاتی که در اطرافش است استفاده کند برای مثال از شیشه بطری برای پرتاب کردن، بازی از چالش‌های مختلفی تشکیل می‌شد، چیزی که می‌توانیم در عناوینی مانند مورتال کمبت مشاهده کنیم.

انجام فعالیت‌های جانبی مختلف‌تر در بخش آفلاین GTA VIانجام فعالیت‌های جانبی مختلف‌تر در بخش آفلاین

اگر به‌تجربه آفلاین و آنلاین بازی GTA پرداخته باشید، حتما متوجه شده‌اید که انجام کارهای جانبی در بخش افلاین واقعا محدود است. برای مثال ما در بخش آنلاین می‌توانیم خود را با غارت بانک‌ها، پلیس شدن و فعالیت‌ها مختلف دیگر سرگرم کنیم. اما در بخش آفلاین چنین قابلیت‌هایی خیلی کم پیدا می‌شود و کاربر بخش افلاین تنها محدود به فعالیت‌هایی مانند دزدیدن وسایل نقلیه، مبارزه با مردم و یا فرار از دست پلیس‌ها و دیگر فعالیت‌ها از این قبیل می‌شود و این نشان‌دهنده‌ی این است که راک استار توجه چندانی به بخش افلاین بازی نداشته است. ما امیدوار هستیم که نسخه بعدی GTA بیشتر بروی بخش آفلاین تمرکز داشته باشد.

ماموریت‌های جذاب‌تر در GTA VIماموریت‌های جذاب‌تر در GTA VI

GTA V ما را در ماموریت‌هایی دخالت می‌داد که واقعا حوصله‌سر بر بودند. از کار با جرثقیل بندر گرفته تا طی کشیدن کف اداره و از طرفی انجام اجبار یوگا، این فعالیت‌ها واقعا می‌تواند نکات منفی‌ای را در راه دشته باشد. اگر فردی بخش داستان آفلاین را تمام کند، ممکن است که به‌خاطر وجود چنین ماموریت‌هایی، دیگر دوباره این بازی را تکرار نکند. این موارد ذکر شده که در GTA V شاهد بودیم، کمک شایانی به فضا سازی می‌کند اما ممکن است برای اکثر افراد یک کار بیهوده به‌حساب آید. ماموریت‌های جذاب‌تر می‌تواند بازی جذاب‌تری را تقدیم هواداران کند.

Woman in GTA V

شخصیت قابل کنترل خانم

آیا تاکنون وجود کم شخصیت خانم در داستان بازی را حس کرده‌اید؟ علاوه‌بر این تاکنون هیچ شخصیت خانمی را ما در دست کنترل نداشته‌ایم. در Red Dead Redemption شاهد حضور شخصیت خانم بوده‌ایم و برخلاف تصورات بسیاری از افراد توانسته است تا توجه بسیاری از افراد را به‌خود جلب کند. به‌نظر می‌رسد حضور یک شخصیت خانم در بازی می‌توانید تعادل را بیشتر حفظ کند. Bonnie MacFarlane در Red Dead Redemption توانسته خود را قدرتمندتر از آن چیزی که تصور می‌شد، نشان دهد و اگر در GTA بعدی شاهد حضور خانم با چنین دل و جرئتی باشیم، می‌توان بازی را جذاب‌تر از گذشته معرفی کرد.

بازی GTA VIداستانی جذاب

همیشه داستان سری GTA، روایت خاصی را به‌تصور نمی‌کشد. درست است که در GTA IV این موضوع بهتر شده بود اما بازهم نسخه پنجم این فرمول را به‌هم زد. در نسخه پنجم اصلا قهرمان مشخص نشد و روایت ماموریت‌هایی بی‌معنا را در مسیر بازیکنان قرار می‌داد. تروور شخصیتی شرور و وحشی را به‌نمایش می‌گذاشت و از طرفی فرانکلین شخصیت قابل قبولی بود و در نهایت مایکل شخصیت عاقل بازی را برعهده داشت و در کل قهرمان در بازی گمشده به‌حساب می‌آمد. ما امیدوار هستیم تا در نسخه بعدی شاهد شخصیت‌پردازی بهتر و داستانی بامعنا و جذاب‌تر باشیم. همچنین احتمال می‌رود که داستان این بازی چند دهه را به‌تصویر بکشد.

GTA VI VRپشتیبانی از واقعیت مجازی

واقعیت مجازی که برخی از گیمرها آن را به‌عنوان یک وسیله اضافه در صنعت بازی‌های ویدئویی می‌بینند، به‌نظر می‌رسد حالا GTA VI قصد دارد تا برخلاف این اورها را ثابت کند. وب‌سایت valuewalk ادعا کرده است که نسخه بعدی GTA از واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد. وجود دوربین اول شخص در GTA VI و بخش لذت‌بخش رانندگی مخصوصا حالا با واقعیت مجازی، می‌تواند فروش VR را به‌طور چشم‌گیری افزایش دهد.

توجه بیشتر به بخش آفلاین و DLCتوجه بیشتر به بخش آفلاین و DLC

تفاوت میان بخش آفلاین و آنلاین همیشه در GTA V احساس می‌شود. از طرفی همان طور که می‌دانید، راک استار گیمز خود را مشغول ساخت DLC برای GTA V نکرده است و تمامی این DLCها توسط افرادی دیگر ساخته می‌شدند، حال انتظار می‌رود تا راک استار گیمز نگاهی به این بخش بیاندازد. تمرکز راک استار گیمز بیشتر برروی بخش آنلاین بازی بوده و اگر نگاهی به ماموریت پایانی بازی بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که راک استار گیمز به‌خوبی با ماست آن قسمت را پوشانده است. توجه بیشتر راک استار نسبت به بخش آنلاین و فراموش کردن بخش افلاین، یکی از نکاتی می‌باشد که کاربران بخش آفلاین را به‌شدت آزار می‌دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.