استودیو کوجیما پروداکشنز

استودیو کوجیما پروداکشنز

استودیو کوجیما پروداکشنز

استودیو کوجیما پروداکشنز (Kojima Production) یک استودیوی توسعه دهنده‌ی بازی‌های ویدئویی ژاپنی می‌باشد که در سال ۲۰۰۵ توسط طراح بازی‌های ویدئویی «هیدئو کوجیما» خالق مجموعه Metal Gear ساخته شده است. این استودیو به عنوان یک شرکت تابعه کونامی در توکیو تأسیس شد و در آن زمان حدود ۱۰۰ کارمند داشت، اما برای ساخت بازی Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots به بیش از ۲۰۰ نفر کارمندانش را افزایش داد. 

کوجیما پروداکشنز زیر نظر کونامی

استودیو کوجیما پروداکشنز در ۱ آوریل ۲۰۰۵ تاسیس و پس از مدت کوتاهی با شرکت کونامی ادغام شد. هیدئو کوجیما پس از ادغام استودیواش با شرکت کنامی، به عنوان ریاست شرکت KCEJ مشغول به کار شد و اعلام کرد که تمام تمرکزش را بر روی بازی سازی می گذارد.

کوجیما پروداکشنز زیر نظر کونامیشرکت کونامی تشکیل شد و شروع به ساخت بازی هایی نظیر Metal Gear Solid HD Collection کردند. بعد از مدتی این بازی منتشر شدو بعد از آن نیز نسخه های دوم و سوم این مجموعه منتشر شد. نسخه ی سوم سری بازی با نام Metal Gear Solid 3: Snake Eater برای کنسول های بازی نینتندو سوئیچ طراحی و ساخته شد. در سال ۲۰۱۴ دو استودیو در ژاپن و لس آنجلس بر روی بازی  Metal Gear Solid V: The Phantom Pain کار کردند و در نهایت آن را در سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر ساختند.

۲۰۱۵ سالی سرنوشت ساز برای استودیو کوجیما پروداکشنز

در ۱۶ مارس ۲۰۱۵، شرکت کونامی اعلام کرد که عملیات توسعه بازی ها را بدلیل تغییر ساختار تولید در این شرکت متوقف کرده است تا بتواند سیستمی راه اندازی کند که پاسخگوی سریع نیاز بازار باشد. توسعه بازی های ویدئویی کوجیما و استودیو وی از مطالب تبلیغاتی در وب سایت های مرتبط با سری Metal Gear محروم شدند و استودیوی لس آنجلس کوجیما به استودیوی لس آنجلس تغییر نام داد. یک حساب کاربری در توییتر به نام کاربری Metal Gear Solid بدون اطلاع به کوجیما ایجاد شد و شروع به قراردادن محصولات کوجیما در آن و تغییر مسیر محصولات به وب سایت Metal Gear Solid کرد. در آن روز کوجیما عکسی را در حساب شخصی خود با عنوان “سر خاموش” منتشر کرد. 

2015 سالی سرنوشت ساز برای استودیو کوجیما پروداکشنزکونامی از اول آوریل ۲۰۱۵ اظهار داشت که کوجیما دیگر جزو افسران اجرایی این شرکت نیست. با این حال گمانه زنی هایی به وجود آمد که کوجیما قصد دارد بعد از انتشار The Phantom Pain این شرکت را ترک کند. 

در ۱۹ مارس ۲۰۱۵ یک کارمند ناشناس به GameSpot گزارش می دهد که این تغییرات نتیجه درگیری بین کوجیما و کونامی بوده است. این کارمند اظهار داشت که کوجیما و کارمندانش اکنون به عنوان کارگران پیمانکاری به جای کارمندان رفتار می شوند ، کونامی دسترسی به سیستم های نامه الکترونیکی و تلفن شرکت خود را مسدود کرده بود و کوجیما و کارمندان ارشد این استودیو قصد داشتند کونامی را در دسامبر سال ۲۰۱۵ به دنبال خود ترک کنند.

مستقل شدن استودیو کوجیما پروداکشنز

در ۱۶ دسامبر سال ۲۰۱۵، در اطلاعیه ای مشترک با Sony Computer Entertainment ، کوژیما اعلام کرد که شرکت وی به عنوان یک استودیوی مستقل ، با «یوجی شینکاوا» و «کنیچیرو ایمیازومی» دوباره تاسیس می شود. این استودیو اعلام کرد که یک فرنچایز جدید برای پلی استیشن ۴٫ ایجاد خواهد کرد. کوجیما اظهار داشت که با ایجاد استودیو جدید، چالش جدیدی را در پیش خواهد گرفت و در ادامه خرسندی خودش را از همکاری با پلی استیشن نشان داد.

مستقل شدن استودیو کوجیما پروداکشنزدر مراسم E3 2016، کوجیما در هنگام کنفرانس سونی E3 از تریلر بازی Death Stranding پرده برداشت. این برنامه توسط Sony Interactive Entertainment برای پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و قرار است توسط اواسط سال ۲۰۲۰ توسط ۵۰۵ بازی در Microsoft Windows منتشر شود. در نوامبر سال ۲۰۱۹ ، استودیو برنامه های خود را برای ساخت فیلم اعلام کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.