استودیوی مون از آزادی خود لذت می‌برد و دوست دارد مستقل باقی بماند

استودیوی مون از آزادی خود لذت می‌برد و دوست دارد مستقل باقی بماند

استودیوی مون از آزادی خود لذت می‌برد و دوست دارد مستقل باقی بماند

روز گذشته یکی از کاربران انجمن ResetEra در پست خود اعلام کرد که مایکروسافت یا باید استودیوی مون (Moon Studios) را به مالکیت خود درآورد یا این که حق انتشار بازی بعدی آن‌ها را کسب کند.

مراحل توسعه‌ی بازی Ori and The Will of The Wisps به اتمام رسید و استودیوی مون تمامی تمرکز خود را برروی بازی اکشن نقش آفرینی AAA خود گذاشته است. همچنین مایکروسافت تعهد داده بود که لاین‌آپ خود را قوی‌تر سازد و باتوجه به این موضوع و رابطه‌ی خوب بین شرکت مایکوسافت و استودیو مون،، آیا احتمال پیوستن این استودیو به استودیو‌های بازی ایکس‌باکس وجود دارد؟

روز گذشته نیز یکی از کاربران انجمن ResetEra در پست خود اعلام کرده بود که یا مایکروسافت باید استودیوی مون را به مالکیت خود در بیاورد یا حق انتشار بازی بعدی آن‌ها را کسب کند. در پاسخ به این پست، آقای توماس ماهلر (Thomas Mahler) که کارگردان Ori and The Will of The Wisps می‌باشد گفت که استودیوی مون از آزادی خود لذت می‌برد و دوست دارد مستقل باقی بماند، در ادامه می‌توانید متن پاسخ به پست کاربر را مطالعه کنید:

ما حقوق آی‌پی بازی اکشن نقش آفرینی جدید را در اختیار داریم. باز هم باید تکرار کنم، برای این که افراد زیادی در مورد این موضوع سوال می‌کنند که «واگذار کردن استودیو» فعلاً برای ما از نظر تجاری منطقی نیست. بازی اکشن نقش آفرینی، اولین پروژه‌ی AAA ما خواهد بود. پس حتی اگر زمانی بخواهیم این موضوع را در نظر بگیریم، پس از انتشار بازی به آن فکر خواهیم کرد. اگر راستش را بخواهید، من همین حالا هم از وضعیتم در مون بسیار راضی هستم. من می‌توانم بازی‌هایی بسازم که واقعاً دوست دارم برروی آن‌ها کار کنم، من همین حالا می‌توانم با شرایطی که داریم، رویا‌هایم را محقق کنم، من قادرم با بااستعدادترین افراد این صنعت کار کنم؛ پس چرا تمام این‌ها را تنها به خاطر کمی درآمد بیشتر به خطر بیاندازم؟ برای ما پول مهم نیست. ما فقط می‌خواهیم بهترین بازی‌های دنیا را بسازیم و در حال حاضر همه چیز عالی است. پس دلیلی ندارد که روش کارمان را تغییر دهیم. اگر ما حسابی موفق شدیم و درآمد زیادی بدست آوردیم، خیلی عالی می‌شود، اما من دوست دارم این را نتیجه‌ی جانبی ساخت چیزی که مردم زیادی را خوشحال می‌کند، در نظر بگیرم. برده‌ی پول نبودن و داشتن موقعیتی که بتوانیم به راحتی بگوییم «نه»، کمک زیادی به ما کرده است. ما قرارداد‌های به درد نخور از ناشران قبول نمی‌کنیم و نیازی نیست از کسی دستور بگیریم، ما آزادی خلاقیت داریم… حقیقتاً از جایگاه فعلی‌مان خیلی راضی هستیم. بهتر نمی‌شود اگر پول زیادی در حسابم داشته باشم؟ البته که همین‌طور است، اما احتمال دارد که این موضوع برروی زندگی روزانه‌ام تاثیر منفی بگذارد.

امیدوارم این توضیحات منطقی باشند و بالاخره مشخص کنند که چرا دوست نداریم تحت مالکیت کسی باشیم.

نظر شما در باره‌ی این موضوع چه می‌باشد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.