از این پس ساخت دنباله‌ی سری Need for Speed برعهده‌ی استودیوی کرایتریون گیمز خواهد بود

از این پس ساخت دنباله‌ی سری Need for Speed برعهده‌ی استودیوی کرایتریون گیمز خواهد بود

از این پس ساخت دنباله‌ی سری Need for Speed برعهده‌ی استودیوی کرایتریون گیمز خواهد بود

در جامعه‌ی گیمرها کمتر کسی پیدا می‌شود که با مجموعه‌ی Need for Speed آشنایی نداشته باشد یا حتی برای یک بار یکی از نسخه‌های آن را تجربه نکرده باشد. سری Need for Speed یکی از قدیمی‌ترین آ‌ی‌پی‌های مشهور است که در ساخت عناوینی به سبک ریسینگ فعالیت می‌کند. این مجموعه در نسل هشتم نتوانست آنقدر که انتظار می‌رود بدرخشد. آخرین نسخه از این مجموعه، Need for Speed Heat نام دارد که توانست نقدها و نمرات نسبتاً قابل قبولی را دریافت نماید. حال شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) اعلام کرده است که از این پس وظیفه‌ی ساخت دنباله‌ی مجموعه‌ی Need for Speed، برعهده‌ی استودیوی کرایتریون گیمز (Criterion Games) خواهد بود.

استودیوی کرایتریون گیمز که به ساخت سری بازی‌های Burnout شهرت دارد و سابقه‌ی کار برروی بازی‌های Need for Speed Hot Pursuit 2010 و Most Wanted 2012 را در کارنامه‌ی خود دارد. در ادامه الکترونیک آرتز افزود استودیوی گوست گیمز (Ghost Gamse) که وظیفه‌ی ساخت بازی Need for Speed Heat و سه عنوان دیگر از این مجموعه را داشته است، به استودیوی گوتنبرک (EA Gothenburg) تغییر نام خواهد یافت. توضیحات الکترونیک آرتز در رابطه با این موضوع:

تخصص مهندسی در شعبه‌ی گوتنبرگ ما، که برخی از آن‌ها طراح موتور گرافیکی Frostbite هستند، برای بسیاری از پروژه‌های ما مهم و حیاتی است و آن‌ها در این مکان باقی خواهند ماند.

درعین حال، افراد خلاق استودیوی گوست گیمز به دیگر استودیوهای زیرمجموعه‌ی الکترونیک آرتس منتقل می‌شوند. با این وجود ۳۰ نفر از کارمندان این استودیو در خطر از دست دادن شغل خود هستند.

جدا از تیم مهندسی، اعضای تیم هنری Ghost Games به استودیوهای دیگر منتقل خواهند شد؛ سی نفر از اعضا در خطر از دست دادن شغل خود قرار دارند.

به جز مهندسان و کسانی که قرار است به موقعیت‌های دیگری منتقل کنیم، نزدیک به ۳۰ کارمند دیگر در گوتنبرگ حضور دارند که ما امیدواریم آن‌ها را در نقش‌های دیگر در شرکت به کار ببریم.

الکترونیک آرتز دلیل این تغییر را هم توضیح داده است؛ آن‌ها در جذب نیروهای مناسب برای این استودیوی واقع در گوتنبرگ سوئد با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. همچنین نیازهای این شرکت برای جذب افراد بااستعداد به منظور کار برروی عناوین AAA نبوده است. همه‌ی این‌ها باعث شده تا الکترونیک آرتس ساخت ادامه‌ی فرنچایز Need for Speed را به کرایتریون گیمز واگذار کند.

استودیوی Ghost Games به ما کمک کرده تا تجربه‌ای بی‌نظیری از Need for Speed را به بازیکنان خود ارائه دهیم. ارائه‌ی مستمر بازی‌ها در سطح AAA به این معنی است که ما نیازمند تیم‌هایی با مهارت‌های متنوع در مکان‌هایی هستیم که بتوانیم به‌صورت پیوسته از آن‌ها پشتیبانی کنیم و اعضای جدیدی را به تیم اضافه کنیم. علی‌رغم تلاش‌های ما برای ایجاد ثبات در یک گروه مستقل بازی‌سازی در گوتنبرگ در طی چندین سال، متوجه شدیم که گستره‌ی افرادی که ما برای حفظ یک استودیوی کامل AAA به آن‌ها نیاز داریم، در آن مکان وجود ندارد. Criterion هم‌چنین می‌تواند رهبری باثباتی را که ما برای حفظ ساخت و ارائه‌ی تجارب جدید Need for Speed در سال‌های آینده به آن نیاز داریم، به ما ارائه دهد. 

Criterion یک استودیوی فوق‌العاده است و ما بی‌صبرانه منتظر اضافه کردن استعدادهای جدید به تیم خوب آن‌ها و ساخت یک آینده‌ی خوب برای Need for Speed هستیم. تیم‌های مهندسی در گوتنبرگ نیز برای ادامه‌ی برنامه‌های ما در سراسر EA، حیاتی هستند.

نظر شما درباره‌ی این موضوع چه می‌باشد؟ آیا با سپرده شدن وظیفه‌ی ساخت ادامه‌ی فرنچایز Need for Speed به استودیوی کرایتریون گیمز، نسخه‌های بعدی این مجموعه موفق‌تر خواهند بود یا خیر؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.